Porod miminka nad 4 kila

Anonymní
14.10.20 15:12

Porod miminka nad 4 kila

Ahoj holky, dneska mám termín porodu a odhadovaná váha z dneška je 4400g. Na porod to prý zatím nevypadá. Další kontrolu mám už v porodnici tento pátek. Ovšem jsem prvorodicka tak bych se chtěla zeptat, zda toto nemůže být problém? Podle doktorky záleží na situaci, ale já bych se ráda vyhla císařskému řezu. Je nějaká hraniční váha, u které by mi museli udělat císařský řez, když jsem prvorodicka? Případně, u kolika kil vám jako prvorodickam dělali císařský řez?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3578
14.10.20 15:22

A zkousela jsi epino/aniball?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4758
14.10.20 15:25

Odhad neber úplně vážně, někdy se seknou i o kilo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11755
14.10.20 15:28
@mackA159 píše:
Odhad neber úplně vážně, někdy se seknou i o kilo..

Jojo… u me taky odhadovali 3800 g a syn mel 4400 g :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 15:29

@sediza zkoušela, ale mám nacviceno jen 28. Dal mi to nejde :mrgreen: takže se na jednu stranu i bojím, jak velký obvod hlavičky může mít tak těžké miminko. Zas ale bych raději rodila přirozeně než císařským řezem

• Citovat
  • Nahlásit
915
14.10.20 15:32

Záleží taky na tvé velikosti pánve a jiných okolnostech. První dítě šlo pro nízkou váhu a kp císařem a nakonec měl o 0,5kg víc, než byly odhady. Dcera měla 4,02 a skončilo to vexem, ale nemyslím, že kvůli váhy nebo velikosti, ale padaly ji ozvy a bylo třeba ji dostat ven hned. Takže k porodu hlavně klid a odvah. Hodně štěstí přeji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5513
14.10.20 15:33

Problém to není, pokud tě nechají porodit v nějaké normální poloze a ne v leže na zádech (o tom ale pochybuji) a pokud nechají porod normálně rozjet (o tom taky pochybuji) aby se rozvolnily vazy a vše fungovalo, jak má. Jinak to taky není problém, akorát ti udělají nástřih až na záda jako „prevenci“ poranění :zed: Žádná hraniční váha není, záleží jen na dr, co si vymyslí a na tobě, co si necháš líbit.

Odhad je cca +-půl kila a někdy ještě víc, takže stejně víš houby.
Rodila jsem 3 děti nad 4kg, poprvé jsem se nechala zmasakrovat (protože doktoři tomu přece rozumí, že jo), další dvě už byly bez poranění v položena všech čtyřech (mimochodem velmi vhodná poloha pro větší miminka, nebo pak ještě v leže na boku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7979
14.10.20 15:49

Je to v pohode, ale musi jet sam bez zasahu typu „urychlime, uspisime, nastrihneme, poskaceme po brise a vyrveme ven“.
Nenech si vnutit polohu na zadech, ja rodila na boku nebo jak tu pisou na vsech 4.
A zkus moc netlacit, aby miminko slo co nejvic samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
14.10.20 15:54

Co zkusit „babské“ rady? Pít maliník, milování, horká vana? Jak píšou holky, můžou se splést a bude to menší miminko. Udělala bych si delší procházku, pustila si hezký film, pak pořádné mazlení a vana s partnerem, namasírovat bradavky a hráz a celkově se hodit do klidu. :D Stres dělá divy a zhoršuje situaci, jistě všechno v pořádku zvladnete. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
14.10.20 15:57

Dceři odhadovali 3800g a měla nakonec necelé 3kg. Šla obličejem napřed (takže tou nejširší časti hlavičky) to znamená že měla zakloněnou hlavu a koukala se nahoru, byla hrozně špatně otočená, podle PA a doktora to tedy vypadalo jako bych rodila dítě které má 5kg. Narazila jsem skvělou PA, v leže to nešlo takže jsem jakoby čupěla než se objevila hlavička. Potom to bylo už na pár zatlačení. Bolesti mi začali ve 20h večer a malá se narodila až ve 14h další den…a mimochodem doktor na kontrole mi také říkal že ještě v žádném případě rodit nebudu a ať se objednám na stacionář, za 3 dny mě přijímal k porodu s prasklou vodou. 8) Prostě, až si miminko vybere tak půjde a může to být klidně ještě dnes. Váhy bych se jinak nebála, to zvládneš. Popros ale jestli bys mohla rodit jinak než v leže, fakt to je lepší. Jo a taky jsem byla prvorodička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
14.10.20 15:59

Porod velkého miminka může dopadnout úplně v pohodě dobře a taky nemusí. U mojí druhé dcery se taky vědělo, že bude mít přes 4 kg, ale nijak se to neřešilo. Nakonec se hlavička zasekla a nešla ven, tak jí ze mě doslova po kouscích vyškrábala ven a když byla hlavička konečně venku, tak zas nešly ven ani ramínka. Dítě bylo prostě velké. Zkoncila s ochrnutou rukou a pak jsme se dlouho trápili s vojtovkou. Neumím si představit, že bych dítě nad 4 kg rodila jako prvorodicka. Před všemi, kdo to v pohodě zvládli hluboce smekam. Kdybych tehdy věděla, jak dopadne moje dítě, vydupala bych si císaře. Zdraví miminka je nejdůležitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7306
14.10.20 16:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky, dneska mám termín porodu a odhadovaná váha z dneška je 4400g. Na porod to prý zatím nevypadá. Další kontrolu mám už v porodnici tento pátek. Ovšem jsem prvorodicka tak bych se chtěla zeptat, zda toto nemůže být problém? Podle doktorky záleží na situaci, ale já bych se ráda vyhla císařskému řezu. Je nějaká hraniční váha, u které by mi museli udělat císařský řez, když jsem prvorodicka? Případně, u kolika kil vám jako prvorodickam dělali císařský řez?

Pokud rodit přirozeně tak ne na zádech jak tu někdo psal…je pravda že porod takhle velkého miminka je masakr pro pánevní dno, hrozí inkontinence a jiné věci. Cisare bych nezavrhla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7306
14.10.20 16:09

@Lucie_Sx Přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7306
14.10.20 16:10

@Sarael V jaké poloze byl porod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5513
14.10.20 16:10

@Sarael A rodila jsi klasický v leže na zádech (kdy jsou porodní cesty až o 30% užší), nebo ti aspoň doporučili nějakou vhodnější polohu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama