Porod miminka ve 37tt

Anonymní
26.12.20 14:41

Porod miminka ve 37tt

Ahoj, momentálně jsem 36+0tt, za dva až tři dny mi budou ze zdravotních důvodů vyvolávat porod, tzn. že budu rodit začátkem 37. týdne. Ve 35+0 měla malá 2500g. Ani se tolik nebojím vyvolávaného porodu jako toho, aby bylo vše v pořádku. Najdou se tu maminky předčasně narozených dětí? Jaká byla následná adaptace? Po jaké době vás pustili z porodnice domů a jsou děti bez následků? Děkuju za příspěvky. R.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62166
26.12.20 14:51

37 tt není předčasně narozené mimčo.. Bude to dobré, neboj se.. Budeš mít mrne hned u sebe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
26.12.20 14:51

Mam dceru narozenou 36+6 ( 36+2). Co by te konkretne zajimalo?
Dcera se narodila s 2.56 kg, 44cm. Zadne dýchací problemy nemela, v inkubatoru tez nebyla, mela jen slabou žloutenku. Mely jsme problemy s kojenim, mimco je casto slabe, nema silu se kojit, za chvilku usina. Tj prvni tri tydne jsme stridali UM a odstrikane MM ze strikacky, pak lahvičky, čistě kojit byla dcera schopna az po 3 tydnech, kdy uz mela pres 3 kg..

Příspěvek upraven 26.12.20 v 14:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
26.12.20 14:52

@martina.se zalezi jestli je narozene 36+ neco, to je hranicne nedonosene. V 37 + neco jiz se považuje za donosene..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
26.12.20 14:52

Rodila jsem 37+3 a všechno v pořádku. Možná si Vás nechají trošku déle v porodnici, ale není čeho se bát :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
26.12.20 14:54

Mně porod vyvolávali 37+3 kvůli nízkému odhadu váhy a bříšku miminka o 4 týdny menší. V ten porodu byl odhad 2100g. Za 8 hodin se narodil krásný, zdravý chlapeček s váhou 2600g a úplně normálním bříškem. Rodila jsem i v jiné nemocnici, protože si mysleli, že malej bude moc malej a bude potřebovat novorozeneckou JIP. Nebylo potřeba :dance:

Od 37+0 se miminko považuje za donošené, nemej strach, těch pár dnů bude v pohodě.

Asi druhý den byl pár hodin pod lampičkou, protože měl hraniční hodnoty novorozenecké žloutenky, ale jinak byl celou dobu se mnou a všechno bylo bez problémů. Pouštěli nás za 4 dny, protože mi nešlo kojení. Nakonec jsem se nerozkojila. Jinak bylo všechno ok :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8413
26.12.20 15:32

36+2 je mírně nezralý novorozenec. Tam už bych se nebála problémů s dýcháním. Možná první den bude hůř držet teplotu, ale potom to bývá již dobré. Většinou se nějaký čas nechávají v inkubátoru na lepší adaptaci. Za druhé se bude kontrolovat hladina cukru - miminko nemá veliké zásoby energie, takže je občas potřeba dokrm brzy po porodu. A za třetí co se kojení týče, tak bývají línější-hodně spavé. Ale to se časem zlepší.
Takže toto už je krásný týden na narození miminka. Vše bude dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5584
26.12.20 15:49

Rodila jsem jednou v 36+1 a jednou v 36+2. Děti podstatné menší (2,1 A 2,3 kg). Všechno v pořádku, šly rovnou na sestinedeli, ne na jip. Rozkojila jsem se v porodnici ještě a taky bez problémů, i když že začátku byly obě dokrmovane z mléčné banky, ale to jenom první dva dny, pak už plně kojené. Pustili nás pokaždé 5. den, ale to kvůli cs a mým problémům. V propousteci zprávě měly psáno hranicne donosene, takže jsem je nikdy ani za nedonosene nepovazovala. (Další z děti se mi narodilo 32+2a to už byla jiná liga.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
26.12.20 16:39

Já jsem rodila ke konci 37 tt a bylo vše v pořádku. Dcera měla necelý 3 kg, 48 cm a jediný problém bylo udržení teploty. Byla pár hodin na vyhrivanem lůžku, pak u mě a hodně oblečená. Byl srpen, vedra a ona celé sestinedeli měla. na sobě asi 3 vrstvy oblečení, teplou zavinovacku, v ní deku a pres ni druhou deku. My v plavkach u bazenu… bylo to komicke. Ale po tom sestinedeli se to postupne upravilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
26.12.20 16:58

Rodila jsem 37+0 kvůli preeklampsii a růstové retardaci mimča, dcerka měla 2012 g a 42 cm, Apgar skóre 10-10-9. Byla tři dny v inkubátoru, protože neudržela teplotu, s ničím jiným problém neměla. Sice ještě docela dost zhubla, ale pila krásně, takže se to za pár dní zlomilo. Domů jsem šli 9 dnů po porodu.
Myslím, že v tomto týdnu už se není moc čeho bát. Držím palce, ať je vše v pořádku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 19:02

Ahojky. Rodila jsem císařem 37+0,praskla mi voda dřív no. Malý měl 3060g a 48cm. Předpovídali nižší váhu. Adaptace bez problémů, apgar 10. Žádný inkubátor atd. Při propuštění 2800g, teď ve čtyřech měsících měl 6500g a 66cm. Naprosto vše v pořádku. Dokonce jsem se třetí den rozkrojila, kojím stále a z porodnice jsem šla po císaři čtvrtý den. Ať je vše v pořádku, držím palečky! Jo a od 37 už to není nedonosenec, já mám v propouštěci zprávě „hraniční nedonosenec“ a to je prý na přelomu 36-37 tt od 37 už není nedonosenec. Teda prý, říkali v nemocnici, když jsem se bála, že rodim brzy. Vše bude ok, neboj!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 19:07

Diky všem za příspěvky, já bych mela rodit 36+2 tt, tak snad vše půjde hladce tak, jako u vás :kytka: zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
93
26.12.20 21:19

Já jsem rodila 36+0, malý měl 2560g a 46cm, vše bylo ok, kvůli žloutence jsme byli v porodnici 6 dní. Rodila jsem loni v listopadu. Malý vše rychle dohnal a je zdravý jako řípa :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.12.20 23:53

Rodila jsem v 37+4 (preeklampsie, vyvolavacka). Maly prdola byl uplne v poradku (2900g, 48cm). Zadne problemy s dychanim, s teplotou, nicim. Jen mi chytl zloutenku, takze chvili si hovel na Hawai pod slunickem. Domu jsme sli klasicky,.po 3 dnech. Jedine minus bylo, ze nebyl stale se mnou… Kazdopadne byl linejsi sat pri kojeni, usinal mi u prsu a celkove byl spavejsi. Takze problemy s kojenim - stravila jsem i hodinu prikladanim, ale bez vysledku, takze nakonec dostal dokrm pres strikacku… Nyni mu jsou 4 tydny, nasadila jsem UM a odstrikavam (takze UM 4× denne, MM 3×), pribira ukazkove, je spokojene dite, docela klidne, prdiky nas taky uz netrapi…

Nebala bych se toho, v 36tt je to mimco uz „upecene“, byt oznacovane za nedonosence (ta hranice tam je presne 37tt)… Budou mu delat nejake testy, ale vseobecne by problemy mit nemel a pokud, tak odbouratelne jeste na novorozeneckem (zloutenku, nizsi glukozu, apod)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat