Porod na Bulovce s úzkou pánví

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
158
17.8.12 13:14

Porod na Bulovce s úzkou pánví

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda tu někdo nemáte zkušenost s porodem na Bulovce s úzkou pánví? Moje ošetřující gynekoložka mi říkala, že s mou pánví bych měla jít na císaře, pokud bude mít miminko přes 3kg. Na Bulovce však prosazují především přirozené porody, což bych samozřejmě ráda, ale ne za každou cenu! Pánev z 1.trimestru mám 22-25-30/15cm (vím, že se to během těhotenství rozdáhne, ale pochybuji, že až o potřebné 4cm) a mimi ve 32.tt má odhad 2100g (takže to asi taky nebude žádný drobek :P )
Zájímalo by mě tedy, zda to s vámi v poradně na Bulovce probírali, doporučili spíš císaře, anebo se snažili o přirozený porod? Ať vím, co můžu čekat :pankac:
Díky moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17345
17.8.12 13:20

@Kačí.X ja viem o tom tolko, ze vonkajsie rozmery panvy nesuvisia s rozmermi porodnych ciest, ktore su pre Teba dolezite.
aka si vysoka a kolko bezne vazis?

mne pred porodom povedali, ze mam velmi siroku panvu a maly mal 3850 a ledva som ho vytlacila, este si pri tom zlomil aj klucnu kost. takze tomu meraniu o to viac neverim, udajne je to zastarala metoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
17.8.12 14:19

Jezis co mas za doktorku, rozmery panve uz se vubec neresi. Ja jsem tintitko a kazdy mi rikal ze mam uzkou panev a ze budu rodit cisarem. Nakonec jsem mela krasnej rychlej porod.
Kdyz jsem rikala dr ze mi to vsichni rikaji, tak se smala a rikala ze rozmery panve uz se ani nemeri a ze je to hloupost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9299
17.8.12 14:28

Doporučovala bych císaře. Sestřenka měla taky úzkou pánev, nechali jí rodit přirozeně a nešlo to, nakonec malýho tahali císařem a to už byl v porodních cestách. Ona byla bolavá snad dva měsíce po porodu a malej měl podezření na prasklou lebku a šišatou hlavičku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
17.8.12 16:58

Já jsem na to měření právě také četla různé názory - co doktor, to názor, proto mě zajímá jak k tomu přistupují na té Bulovce. Mě to zas až taková blbost nepřijde, ale já nejsem doktor, že :mrgreen: @Janichka koukám (tedy pokud můžu soudit z tvého popisku), že jsi měla malinké miminko, tak to bych se také nebála. Ale jak jsem psala, tak malá má odhad 2100g už teď v 32tt :nevim: Samozřejmě bych raději rodila přirozeně, ale ne za cenu, že malá bude polámaná a já nebu moct 2 měsíce chodit :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12928
19.8.12 23:05

Mě nikdo nikdy neměřil rozměr pánve a to jsem byla u mnoha gynekologu v tehotenství. A odhady taky ne vždy odpovídají já měla mít 2.5 kg dítě a měl 3.7

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat