Porod na Bulovce září 2014

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
14.4.14 21:27

Porod na Bulovce září 2014

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat, zda tady máte některá rodit kolem září a chystáte se na Bulovku. Jsem prvorodička, a tak mi hlavou běhá docela dost otázek. Zrovna přemýšlím nad tím, zda se zapsat na ty předporodní kurzy nebo myslíte, že to nemá moc smysl, taky jestli si zaplatit nadstandartní pokoj apod.? Ráda bych se taky s některou nastávající maminkou, která tam chce rodit, seznámila, kdyžtak se ozvěte, budu se těšit… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1468
14.4.14 22:07

Ahoj, ja mam termin 1.10. :) Ale taky jsem prvorodicka, tak moc neporadim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
15.4.14 09:55

Ahoj ja tam rodila dva roky zpetne a v cervenci se chystam zase :D klidne se ptej ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
15.4.14 21:22

Lisma: Ahoj, já právě v půlce září zhruba:) Už jsi se tam registrovala osobně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
15.4.14 21:28

Nulu86: Ahoj, no třeba by mne zajímalo, zda podle vás má cenu jít na ty předporodní kurzy, jestli to je jen o tom, že se tam potkáte s dalšími podobně „postiženými“ :) anebo se tam opravdu člověk naučí něco důležitého k porodu, já si myslím, že až tam budu tlačit, tak si na žádnou radu ani techniku asi nevzpomenu a budu ráda, že jsem ráda :) Taky jsem přemýšlela, zda si zaplatit nadstandardní pokoj anebo se spolehnout na to, že nás tam na standardu nebude jak psů :lol: Na co se chystáš ty? A co personál, z diskuzí tady vyplývá, že se to oproti dřívějšku dost zlešilo, ale asi všude je to o lidech, na koho člověk narazí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
16.4.14 10:19

Ahoj ja na predporodnim kurzu byla jinde nez na Bulovce. Obecne si myslim ze ty kurzy jsou k nicemu. Vsechno jsem zapomela :D Ale pokud se da zaplatit kurz nebo spis jeho cast kde te nauci spravnemu dychani k porodu tak ten podle me stoji za to aby clovek alespon vedel. Ja teda nakonec rodila koncem panevnim cisarem :/ Doufam ze ted to bude normalni porod. Jinak se synem jsem byla na dvouluzkovem nadstandartu a jsem za nej rada. Urcite pujdu zase a dokonce uvazuju o jednoluzaku. Ale pokud budu po cisari tak bych radeji dvouluzak dost jsme si s maminkou co byla se mnou na pokoji pomahaly. ( pohlida ti dite kdyz jdes do sprchy atd). Jsou to dvouluzkove pokoje propojene koupelnou. Takze na jednu koipelnu 4 maminky a ver ze sprchovat se budes casto :D Standartni pokoje byly po 3 maminkach takze 6 lidi na jednu koupelnu :/ co jsem se bavila s ostatnima z normalnich pokoju je tam vetsi vyskyt ukrajinek, vietnamek atp. Na jednom pokoji meli dokonce fetacku a to pry bylo strasny. Tu si myslim na nadstandartu nepotkas :D to je jen muj nazor tedy. Jinak ze chces nadstandart rikej uz pri nastupu do porodnice. Ja jsem s personalem problemy nemela a to tam meli fakt frmol. V den co jsem rodila ja rodilo 10 dalsich :D je teda pravda ze necekej ze za tebou bude nekdo chodit a vypravet ti co mas delat. S kojenim se snazi pomoct ale zadnou extra peci asi necekej. Mne teda vyhovovalo ze mi nikdo nestal za zadkem a nebuzeroval me. Kamaradka v podoli byla z buzerace co se pece a kojeni tyce v podoli dost na prasky. Samozrejme je to o lidech ale i o nasem pristupu co si budeme povidat… Snad jsem v necem pomohla kdyztak se ptej. Za pripadne chyby se omlouvam pisu z mobilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
16.4.14 21:56

Ahoj Nulu, moc díky za další příspěvek a cenné informace. Já jsem právě přemýšlela, že bych se spíš zašla podívat, jak vypadají ty porodní boxy apod. a možná bych si zašla jen na tu jednu část toho kurzu (píší, že za 200), kde se právě probírá ta správná technika dýchání apod…Ten dvoulůžkový nadstandard si taky myslím že je asi nejlepší volba, 4 maminky na koupelnu je tak akorát, 6 už je moc a opravdu nikdy nevíš, s kým vším tam budeš ty sprchy sdílet. Nadstandard pro 1 je zase lepší z hlediska soukromí kvůli návštěvám, ale já bych si raději s nějakou maminkou popovídala než tam ležela úplně sama…Pamatuješ si ještě, jak dlouho jsi v porodnici po porodu zůstávala? Vím, že tohle je individuální podle toho, jak je tam obsazeno a jaký je zdravotní stav…Extra péči ani nečekám, jen bych potřebovala, aby mi někdo jednou, dvakrát ukázal, jak mám vlastně kojit, když jsem to nikdy nedělala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
16.4.14 23:07

Ahoj, ja na Bulovce rodila v rijnu 2013 a musim rict, ze docela dobry a to jsem byla na normalnim pokoji, jelikoz nadstandard byl obsazeny. Prezila jsem a zase tak desny to nebylo ;)
Domu jsme sly treti den po porodu, ale zalezi to i na mimcu, jeslti treba nema zloutenku, takze pokud se jim bude zdat, ze by ji mit mohlo, tak mimco davej casto k oknu ;)
Predporodni kurz jsem tam absolvovala v roce 2010, ale jak uz tu nekdo psal, tak mi taky nic nedal… no, ja ho ani nedokoncila, protoze jsem rodila v 7.mesici.
Jinak kojeni tam sestry moc neresily, jen nam rekly, ze mame dite prikladat k prsu a jak casto :( A co me mrzi nejvic, tak mi malou po porodu sice dali na brisko, ale neprilozili mi ji k prsu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
17.4.14 08:29

Ahoj. Mne propousteli 5. Den rano domu pricemz jsem 1. Den stravila na jip. Maly mel lehkou zloutenku ale stacilo davat k oknu. To kojeni se tam fakt tak moc neresi ale ono je to hodne taky o tom ze si sama reknes. Kdyz za tou sestrou sama pujdes poradi ti. Mne teda do haje neposlala :D a dost pomuzou i ostatni maminy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
17.4.14 19:51

Ahoj holky, děkuju za příspěvky :) K tomu přiložení na bříško po porodu, to je asi normálka, ale že by ho dali k prsu, to jsem asi nikdy neviděla ani neslyšela…na ten kurz se tedy asi nepřihlásím, když říkáte, že vám stejnak nic moc nedal…taky v to doufám, že si tam navzájem s ostatníma maminkama nějak vypomůžeme:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
21.4.14 09:50

No, doktorka na pokoji se nás právě potom ptala, zda nám díte přiložily k prsu. Když slyšela, ze ne, tak ji to docela vytocilo, ze na to zapomínají! Ja si právě o tom hodně četla, že by to mělo být úplně bežné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
21.4.14 12:18

No mě malýho k prsu daly, ale že by mi ukázaly co a jak s nim, to teda fakt ne… ani jsem ho nenakrmila vlastně protože než jsem přišla na to jak ho u toho prsa držet tak už pro něj byly zpátky… letos vím jistě, že do porodnice jdu s odsávačkou v tašce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
13.6.14 20:07

Holky, právě kdybyste na ten předporodní kurz chodily, tak víte, jak má kojení zhruba vypadat, protože tam vám právě ukážou, co a jak :o) Já jsem na kurzy chodila, pamatuju si toho vcelku dost, protože mě to prostě zajímalo, dozvěděla jsem se hromadu užitečnejch věcí, něco nevěděla ani ségra, která má doma tříměsíční holčinu. Poraděj spoustu vychytávek, který se jen tak někde nedočtete. Za mě kurz určitě ano, ten můj vedla paní Šimánková, PA z Bulovky, bylo to super, zejména hodina o samotném porodu a hodina o kojení pro mě nejužitečnější. Ale i péče o novorozeně pro mě byla hodně poučná. Neřikám, že už umim rodit a kojit - haha, ale jde hlavně o to, že se seznámíš s něčim, o čem vůbec nic nevíš, a to je myslim dobrej základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4598
9.7.14 10:37

@Janci01 Muzu se zeptat? Tobe malou „jen polozili na brisko“ v 7 mesici? Nebo mas deti vic? Ja rodila v 36tt, ditko jsem videla jen zdalky, pry je brzo narozena tak musi pod dohled, jinak byla naprosto zdrava, vaha 3100g a 48cm :cert:
Nebylo to ale na Bulovce, byl to Motol.

Ted jsem registrovana na Bulovce TP:25.8.2014 tak velmi doufam ze prni kontakt s miminkem si konecne uziju.. i za to chvilkove polozeni na mne budu moc rada :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1374
18.7.14 17:45

Chystáte se někdo registrovat teď na Bulovku? Na webu mají, že zrušili on-line registrace :/ To je fakt neskutečný :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat