Klasický porod, nebo do vody?

Anonymní
17.7.13 18:29

Porod na sucho nebo do vody?

Ahoj :)
Potřebovala bych poradit, kterou variantu porodu mám zvolit.(rodím poprvé) Jsem v devátém měsíci a moc dlouho na rozmyšlení nemám. Byla bych moc ráda za radu :) Chtěla bych aby by porod byl rychlí, hladký a tak prosím, pomozte mi :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3476
17.7.13 18:40

Ahoj, říká se, že do vody je méně bolestivý porod, ale té bolesti se stejně nevyhneš :think: Podle mě je to myslím jedno, jestli na sucho nebo do vody. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
17.7.13 18:41

Porod „na sucho“ - to zní příšerně. Au :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
17.7.13 18:42

To je neco v cem ti opravdu nikdo neporadi.
Navic i ty sama to budes vedet pravdepodobne az pri porodu samotnem. I spouste zen kterym voda vyhovuje tam nakonec pri kontrakcich vubec nechteji do te vany.
Nech si otevrene obe varianty a rozhodnes se az behem porodu ;)
Mit moznost chtela bych si porod do vody zkusit, ale uz tu moznost mit asi nebudu.
Pohodovy porod preju at uz probehne kdekoliv :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
17.7.13 19:01

Já porod do vody vždy chtěla, i u nás v porodnici ta možnost byla, ale při kontrakcích jsem byla ráda za sprchu, ve vaně bych to fakt nedávala, i ta sprcha mi stačila na chvíli a už mi bylo vedro, takže za porod „na sucho“ jsem byla ve výsledku ráda…nakonec jsem stejně měla už zakalenou plodovou vodu, takže mě měli pořád připojenou na monitor a s možností vany jsem se stejně musela rozloučit ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
17.7.13 19:05

Já jsem rodila normálně, tak jsem měla na por. sále vanu, ale zase jsem nechtěla kvůli tomu, co ze mě teklo :poblion: někdo to třeba neměl, ale já jsem rodila, všude hromada krve a tak by to bylo všechno v té vodě :poblion: Ale určitě je to věc názoru a věc těla, někdo rodí a nezašpiní nic :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
17.7.13 19:11

Já jsem pro vodu před porodem :palec: strávila jsem menší kontrakce pod sprchou, horká voda plus sezení na toaletě moc pomáhalo a když už se to nedalo vydržet, strávila jsem asi hodinu ve vaně v horký vodě, teda řikal manžel, já jí necítila, :mrgreen: strašně pomůže od bolesti, to bych nevěřila a hlavně mě monitorovali přímo v té vaně, takže sem nemusela vylézat a kolem svíčky a levand. olejíček, no bájo :mrgreen: :mrgreen: vlastně bych tam klidně i porodila, určitě to dost utlumí, ale mělo to jiný vývoj holt se malé nechtělo, ale ven už musela, takže sekce.
Hodně štěstí, ať jste zdraví oba dva a jen krásné vzpomínky na tento nezapomenutelný den :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
17.7.13 19:12
@jessikka píše:
Porod „na sucho“ - to zní příšerně. Au :mrgreen:

když jsem viděla název diskuse to bylo první co mě napadlo :mrgreen: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
17.7.13 19:17

Může se Ti stát, že třeba voda Ti vůbec nebude dělat dobře. Najdi porodnici, kde porod do vody umožnují, ale až na místě zjistíš, jestli to pro Tebe bude ono. Já třeba byla nahnaná do vody a za minutu jsem fičela ven, bo se mi tam dělalo zle :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
17.7.13 19:32

Mam za sebou oba porody - prvni do vody a druhy na sucho, ale dlouho jsem ve vode byla. Prvni pravidlo zni: porod do vody se neda naplanovat, nektere mamince to nevyhovuje dela se ji treba soufl, rodit do vody nelze bez doprovodu, musi u tebe nekdo furt bejt. Nelze epiduralni anestezie…apod.
Na uvolneni je to ale balzam, u druheho ditete jsem se valela na kojicim nafukovacim polstari a to bylo super, ale porod se mi zpomaloval, tak me doporucili vylezt a zkusit to trochu rozchodit…pak uz jsem se tam nevratila.

v cem je ale primo pri akci rozdil ze pri prechodu pres hraz to daleko min boli, u druheho jsem myslela, ze se trham vejpul.

nejlepsi je na to moc nespolehat, ale na prijmu si vyzadat vodu a proste to zkusit - samozrejmne to chce porodnici, ktera ma s porody do vody zkusenosti. Vylezt muzes vzdycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
17.7.13 19:35

@soleile ze me u druheho tekla voda a na sucho to bylo teda horsi, docela mi to bylo neprijemny, u prvniho ve vane jsem si niceho nevsimla, to se v te vode ztrati…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
17.7.13 19:37

Zeptám se jinak. Co věci jako nástřih, kontrola poranění, špatná poloha mimina, něco půjde špatně, šňůra kolem krku, jak by použili např. zvon? Jako v případě nutnosti samozřejmě? Možná to je příjemnější, já chtěla kdysi taky do vody, ale když jsem si vzala ty rizika, jako fakt že nepůjde ven a jak ze mě mimino dostanou? Tak jsem to ještě před otěhotněním přehodnotila. Možná někdo bude namítat, že komplikace se můžou stát i ‚na suchu‘, netvrdím že ne, ale určite se s nima dá víc dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
17.7.13 22:50
@Seizdra píše:
Zeptám se jinak. Co věci jako nástřih, kontrola poranění, špatná poloha mimina, něco půjde špatně, šňůra kolem krku, jak by použili např. zvon? Jako v případě nutnosti samozřejmě? Možná to je příjemnější, já chtěla kdysi taky do vody, ale když jsem si vzala ty rizika, jako fakt že nepůjde ven a jak ze mě mimino dostanou? Tak jsem to ještě před otěhotněním přehodnotila. Možná někdo bude namítat, že komplikace se můžou stát i ‚na suchu‘, netvrdím že ne, ale určite se s nima dá víc dělat.
:palec: :palec: :palec: Naprosto souhlasím!! Navíc je to nepřirozené, jak kdyby „ryba rodila na suchu“ :mrgreen: Já měla delší porod po předčasném odtoku plodové vody, vana mi skvěle pomáhala, ale kdybych se rozhodla rodit do vody, kdoví, jak by to s mým andílkem dopadlo, vezli ho okamžitě na jip! Takhle také za mne… přeji poklidné rozhodvání
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6754
18.7.13 06:00
@Seizdra píše:
Zeptám se jinak. Co věci jako nástřih, kontrola poranění, špatná poloha mimina, něco půjde špatně, šňůra kolem krku, jak by použili např. zvon? Jako v případě nutnosti samozřejmě? Možná to je příjemnější, já chtěla kdysi taky do vody, ale když jsem si vzala ty rizika, jako fakt že nepůjde ven a jak ze mě mimino dostanou? Tak jsem to ještě před otěhotněním přehodnotila. Možná někdo bude namítat, že komplikace se můžou stát i ‚na suchu‘, netvrdím že ne, ale určite se s nima dá víc dělat.

Přesně..Nějak si to neumím představit, i to, jak stojí personál kolem vany :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
18.7.13 06:15

@Seizdra nastrih se myslim udelat da, ale nastrih obecne by se mel provadet u minima pripadu a ta voda sama o sobe tkane docela dost zmekci, takze neni treba. Dite je i ve vode samozrejmne monitorovano - celou dobu jsem mela a brichu pasek, kdyby cokoliv, jde se z vody ven. Jsou mozne i vaginalni kontroly, PA tam samozrejmne muze, me treba pichaly vodu. Mysleim ze se snurou na krku by jsi zkusena PA taky poradila i ve vode. Zvon nebo kleste teda ne, to se proste musi vylezt.

samozrejmne to chce mit k tomuto porodu zkusenosti, v CR se do toho nikomu moc nechce, na zapade je to beznejsi - spis co do volby, ve vysledku do vody skutecne porodi taky malo maminek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama