Porod po císaři ve FN Bohunice

Anonymní
9.6.21 13:03

Porod po císaři v FN Bohunice

Ahoj,

sháním zkušenosti, jak to chodí s druhým porodem po předchozím císaři konkrétně v Brně Bohunicích? Mám za sebou akutní CS před čtyřmi lety, a doposud jsem byla celkem otevřená možnosti rodit v druhém těhotenství přirozeně. Nicméně mě od cca 26tt bolí jizva, je to tlak nebo tah, občas když malá blbě kopne nebo se natočí tak je to ostrá bodavá bolest. Gynekolog neřeší, v těhotenství pořád něco bolí prej, a rodit podle něj budu přirozeně. Já se ale kvůli jizvě bojím, nikdo mi ji dosud nekontroloval. Nebojím se bolesti při porodu, bojím se že to dopadně špatně pro malou, pro mě nebo pro obě, nechci to riskovat. Rodit chci v Bohunicích, ale mám strach, jestli náhodou taky nejdou s dobou a nebudou mě nutit do přirozenýho porodu a nad bolestivou jizvou mávat rukou. Máte někdo aktuální zkušenosti, jestli mi aspoň někdo tu jizvu v poradně zkontroluje? Díky :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1259
9.6.21 13:09

Osobne bych si obvolala porodnice a zeptala se na to, pripadne treba az pujde na ocni vysetreni tak bych mozna zkusila poprosit tam aby Ti do zpravy naspali, ze kvuli ocim bys mela rodit CS.
Pokud uz ted mas z prirozeneho porodu blbej pocit, tak bych dala na tvoji intuici a proste do nej nesla. Druhy CS imho zvladnes dobre, uz vis co a jak tak to treba pujde i lip ta poporodni rekonvalescence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
9.6.21 14:39

Mě jizvu po císaři kontrolovali pořádně u třetího screeningu a pak jsem si v poradně v nemocnici s lékaři probrala, jak bude veden druhý porod. Já preferovala přirozený a po vyšetření, kdy bylo vše v pořádku, mi byl přirozený porod i umožněn a jsem za to moc ráda. Kamarádka ve stejné situaci preferovala druhého císaře a bylo jí vyhověno. Jen říkala, že bolest po něm a rekonvalescence byla daleko horší než u prvního, ale to je možná individuální. Ale nebylo to v Brně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 16:28
@lelulanda píše:
Mě jizvu po císaři kontrolovali pořádně u třetího screeningu a pak jsem si v poradně v nemocnici s lékaři probrala, jak bude veden druhý porod. Já preferovala přirozený a po vyšetření, kdy bylo vše v pořádku, mi byl přirozený porod i umožněn a jsem za to moc ráda. Kamarádka ve stejné situaci preferovala druhého císaře a bylo jí vyhověno. Jen říkala, že bolest po něm a rekonvalescence byla daleko horší než u prvního, ale to je možná individuální. Ale nebylo to v Brně.

Já právě chci vědět jak je to v Brně, protože je to všude jiný, někde vyjdou vstříc, někde jizvu ignorují a nutí do přirozeného a jinde automaticky řežou. Mně opravdu nejde o rekonvalescenci nebo bolest, u prvního jsem si kontrakcí užila až až a strach z toho nemám, jen mám velmi špatný pocit z té jizvy a z toho že to gyndr neřeší a nerada bych se pak octla v nějaké akutní situaci.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat