Porod po IVF - jak proběhl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Líza Simpsonová
Nováček 7 příspěvků 22.04.18 21:50
Porod po IVF - jak proběhl ?

Dobrý večer, velice mě zajímá otázka porodu po IVF. Jaké máte zkušenosti? Proběhl porod spontánně nebo císařským řezem? Já jsem po císařském řezu, těhotenství právě po IVF a již několikrát jsem se setkala s tím, že porody po IVF bývají těžší a často končí právě císařem.. Zajímá mě každý názor, moc děkuji!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 21:52

Omlouvám se za anonym, o ivf nemluvím.
První porod přirozené otěhotnění, porod nepostupující, těžký, po 20 hodinách zakončen akutní sekcí v celkové narkóze. Druhé otěhotnění po druhém ivf a dvou letech, porod naprosto pohodový, spontánní a skoro bezbolestný po 8 hodinách od prasknutí vody a 2,5 hodinách snesitelných bolestí.

maraida
Extra třída :D 14354 příspěvků 22.04.18 21:53

Co je to za blbost. S tím přeci to jak bylo dítě počato nemá nic společného. Můj porod od prvních malinkých bolestí jako na MS až po narození dcery trval 3 hodiny a byla venku asi na 3 zatlačení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 21:55

Otěhotnění spontánní, porod císař. Kámoška IVF, porod normální, odpoledne praskla voda, večer porodila. Je tedy pravdou, že malého tahali zvonem, ale to bych připisovala velké hlavě, ne IVF.

Líza Simpsonová
Nováček 7 příspěvků 22.04.18 22:01
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, o ivf nemluvím.
První porod přirozené otěhotnění, porod nepostupující, těžký, po 20 hodinách zakončen akutní sekcí v celkové narkóze. Druhé otěhotnění po druhém ivf a dvou letech, porod naprosto pohodový, spontánní a skoro bezbolestný po 8 hodinách od prasknutí vody a 2,5 hodinách snesitelných bolestí.

Takže máš za sebou VBAC, klobouk dolů. Můžu se jen zeptat, v které to bylo porodnici?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 22:09

@Líza Simpsonová Havlíčkův Brod a hodně mi v tom pomohli.

HankaS82
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 22.04.18 22:11

První porod po přirozeném početí trval 8h, byla to pohoda, silné bolesti posledních 20min. Druhý porod po ivf trval 3hodiny, od začátku byly bolesti masakr, ale zas to byla rychlovka.

Tokara
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 22.04.18 22:12

@Líza Simpsonová Mám synka z IVF, porod byl naprosto v pohodě. Syn byl velké miminko (měl 53 cm a 4100 g), porod byl spontánní a na prvorodičku i dost rychlý. (do porodnice jsem přijela už otevřená na 6 cm) Druhorozená dcera, počatá přirozeně, byla menší, ale porod byl horší (měla jsem ho vyvolávaný, tak si myslím, že kvůli tomu) Určitě nezáleží na tom, jak je dítě počato. U mě se vůbec neřešil císař, i když miminko bylo velké.

Líza Simpsonová
Nováček 7 příspěvků 22.04.18 22:25

Děkuji moc za reakce, to mě překvapilo, že spíš teda zatím převažují přirozené porody.. No mě totiž bylo naznačeno, že když jsem přirozeně nebyla schopná otěhotnět, tak jak můžu očekávat, že přirozeně porodím, něco v tom smyslu :think: :think: a teď tady čtu, že to možné je a není to žádná fikce..

maraida
Extra třída :D 14354 příspěvků 22.04.18 22:31

@Líza Simpsonová nějakej divnej doktor ne 8o

Líza Simpsonová
Nováček 7 příspěvků 22.04.18 22:36

@maraida To mi neříkal doktor, ale porodní asistentka. Jako přiznám se, že mi to trochu smysl dávalo, ale když čtu tady vaše zkušenosti.. Je pravda, že ve svém okolí vím 100% o dvou holkách, co byly na IVFku a obě rodily císařem.. ale ono to taky může klidně být tím, že císařů se obecně dělá víc a víc… :think:

ugluk
Hvězda diskuse 43079 příspěvků 22.04.18 22:44

Přirozeně a v pohodě.

Lenka Sombergová
Stálice 53 příspěvků 22.04.18 22:47

@Líza Simpsonová to teda slyším poprvé. Já po IVF spontánní porod hladce za 3 hodiny, sice o mesic dříve, ale to nebylo z důvodu umělého oplodnění.

Janli
Kelišová 6001 příspěvků 9 inzerátů 22.04.18 22:53

Nezažila jsem, že by v porodnici řešili způsob otěhotnění kvůli porodu. Je fakt, že já jsem rodila akutním císařem, ale to bylo tím, že jsem měla příliš vypracovaný svaly na břiše (z práce) a miminko správně nedorotovalo.

Líza Simpsonová
Nováček 7 příspěvků 22.04.18 22:54

@ugluk @Lenka Sombergová holky děkuji, ani nevíte, jakou mám radost, že to jde i přirozeně a že IVF automaticky neznamená císaře

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >