Porod po mimiděložním těhotenství v rohu dělohy

64
26.2.20 00:18

Porod po mimoděložním těhotenství v rohu dělohy

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo má za sebou těhotenství v rohu děložním, které bylo operativně ukončené a byl odebrán kus dělohy? Kdo poté znovu otěhotněl a rodil spontánně nebo císařským řezem? Čeká mě porod po gravidite v rohu děložním a bojím se rizik přirozeného porodu, ale do císaře se mi úplně nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5
27.2.20 06:59

@Ginger K
Já jsem teď těhotná po mimodeloznim v rohu, kde mi dělali resekci.
Chystám se napsat doktorovi, který mne operoval, jak to se mnou bude, popř. mi dal nějakej papír s diagnózou do porodnice. Taky bych radši přirozeně, ale bojím se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
27.2.20 12:39

@Jajaza
Taky jsem chtěla informace od lékaře co mě operoval, ale nereaguje na maily a je mi trapné ho uhánět :frowning2:️ Jinak bych dala právě na něj, takhle jsem zoufalá a rodim za chvíli.
A jak dlouho jsi po zákroku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
27.2.20 15:51

@Ginger K
Ten můj naštěstí komunikuje, byla jsem u Apolinare. Po operaci jsem rok a dva měsíce. Příští týden budu po druhým screeningu, tak mu pak napíšu a uvidíme. Kdy máš termín porodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
28.2.20 18:11

Tak to by mě také celkem zajímalo, v roce 2018 jsem prodělala to samé a zatím na každé diskuzi jsem se setkala s názorem, že se rodí císařem. Když jsem se na to ptala mého dr. tak tvrdí, že v přirozeném porodu nevidí žádný problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
28.2.20 19:08

@Jajaza
Termín mám za 14 dní právě už a začínám se otevírat, takže to může přijít kdykoliv a já jsem z toho šíleně vystresovana :frowning2:️
Tak přeji ať screening dobře dopadne! :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
28.2.20 19:10

@Maccekt
Mě to oznámila moje lékařka, že je to indikace pro císařský řez a jak chci rodit, řekla jsem že normálně a ona že to tedy zkusíme. Ale já nechci nic zkoušet :grinning: :grinning: když jsem cokoliv, kdekoliv četla tak psali všude, že císař je nejlepší a jistota. Nechci aby praskla děloha třeba nebo nás museli oba zachraňovat :frowning2:️ jinak ona tedy říkala, že jizva je krásná, byla jsem i v lázních, ale stejně, člověk nikdy neví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
29.2.20 13:59

@Ginger K No jsem teprve 8 týden a zatím spíš čekáme jak to vůbec dopadne. Včera jsem dostala utrogestan 3×2 tobolky tak doufám, že to bude ok. Já právě taky hodně četla, že hrozí prasknutí dělohy a v ohrožení je matka i dítě :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
29.2.20 14:09

@Maccekt
A máš nějaké problémy? Krvácení nebo proč utrogestan?
Určitě to dopadne dobře :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
2.3.20 07:58

@Ginger K jj od čtvrtka jsem slabě krvácela, dnes už jen špiním, tak snad to bude ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.3.20 08:00

@Maccekt určitě ano, budu držet pěsti! :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
2.3.20 09:13

Ahoj holky, mne teď sleduji na možné těhotenství v rohu dělohy, které nepotvrdili ale embryo je blízko svalu tak jsem pod sledovanim. Když jsem se lékařky v CAR (jsem po IVF) ptala co to znamená pro další tehotenstvi při odstranění embrya i plodu tak mi řekla prave, ze pak se rodí císařským řezem. Drzim vam palce ať se tehotenstvi vydaří. Vim, jak jsem byla 4dny na trni a Nela strach i když teď 8tt není ještě vyhráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.3.20 10:06

@LaurinkaPK
Ahojky, tak budu držet pěsti, ať vše dobře dopadne! :blush:
Me právě říkala, že je to indikace pro císařský řez, ale u mě by být nemusel, protože byl odebrany malý kousek, jizva se pak hojila pěkně, byla jsem v lázních a po nich byla jizva super. Jenže podstupovat riziko se mi nechce, když každý říká, že doporučuje císaře :frowning2:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
2.3.20 10:29

@Ginger K tak bych řekla, ze planujes další dite a ze mas strach s ohledem na prodělané tehu v rohu deloznim. Budu moc :fist:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.3.20 10:37

@LaurinkaPK
Dneska jdu na kontrolu, tak jsem připravena se s ní domluvit a z 80% jsem rozhodnuta pro císaře. Já toho mám za sebou víc, předtím jsem ještě měla mimodelozni ve vejcovodu, který mi vzali, takže bych jednou byla ráda bez komplikací :grinning:
Moc děkuji! :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama