Porod po operaci mozku

Anonymní
3.9.20 21:23

Porod po operaci mozku

Dobrý den,

chci se zeptat, rodila jste některá po operaci mozku? Ja jsem konkrétně po operaci cévní malformace v mozku v roce 2015. Operace byla úspěšná, vše mi odstranili. Jen mě zajímá, jestli je tlak při přirozeném porodu bezpečný.. Vím, že by to měl řešit neurolog, ale bohužel, od té doby, co jsem těhotná, tak mě nechtěl pořádně ani vidět.

Mockrát děkuji za Vaše zkušenosti. :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24682
3.9.20 21:34

Osobní zkušenost naštěstí nemám, ale vím o ženě, které měla podobný problém a doktoři jí doporučili sekci. Ale na obecné závěry si netroufám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
3.9.20 21:36

Ještě jsem si vzpomněla na operní pěvkyni Andreu Kalivodovou, před dětmi měla taky nějaký nádor na mozku, mluvila o tom i v nějaké reportáži. Oba synky má plánovanou SC, ale jestli to bylo kvůli tomu, to nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6736
3.9.20 21:37

Tak zrovna ten neurolog tě jako těhotnou vidět musí! A rozhodně musí on posoudit co a jak s porodem. Budeš to pak dokládat u porodu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43612
3.9.20 21:44
@Aletheia píše:
Tak zrovna ten neurolog tě jako těhotnou vidět musí! A rozhodně musí on posoudit co a jak s porodem. Budeš to pak dokládat u porodu :nevim:

Tohle není ani tak na neurologovi jako spíš na neurochirurgovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.9.20 21:49

Já jsem se tam vyloženě vecpala na EEG (chodím každý rok) a měla jsem „štěstí“, že zrovna vedle mě sepisoval výsledky ostatních pacientů z EEG. Když mi sestra řekla, že se mám na výsledky objednat, řekla jsem jí, že objednaná jsem, ale že bych potřebovala dříve, a to prý není kvůli dovolené doktora možné, tím jsem zaujala jeho pozornost. Otočil se na mě a znuděně a trošku nasraně se mě zeptal, jestli jsem já ta, co je furt otravuje, aby rozhodli, jak mám rodit a ani k nim do ambulance nechodí. Odpověděla jsem mu, že já je sice den předem otravovala (snažila jsem se celý den dovolat na ambulanci, aniž by mi někdo zvednul telefon, přitom byl z 30% furt obsazený), ale že jsem jeho stálý pacient a chodím tam pravidelně. Znuděně se mi teda podíval do výsledků právě natočeného EEG a řekl něco ve smyslu, že nechápe, proč by to měl on rozhodovat, pak zas do toho kouknul a řekl, že si myslí, že můžu rodit přirozeně, ale tón, jakým to řekl pro mě nebyl vůbec přesvědčivý. Bojím se, abych něco nezanedbala, jsem již v 31 tt. Každopádně moc děkuji za každý váš komentář. 😊

• Citovat
  • Nahlásit
24682
3.9.20 21:53
@Anonymní píše:
Já jsem se tam vyloženě vecpala na EEG (chodím každý rok) a měla jsem „štěstí“, že zrovna vedle mě sepisoval výsledky ostatních pacientů z EEG. Když mi sestra řekla, že se mám na výsledky objednat, řekla jsem jí, že objednaná jsem, ale že bych potřebovala dříve, a to prý není kvůli dovolené doktora možné, tím jsem zaujala jeho pozornost. Otočil se na mě a znuděně a trošku nasraně se mě zeptal, jestli jsem já ta, co je furt otravuje, aby rozhodli, jak mám rodit a ani k nim do ambulance nechodí. Odpověděla jsem mu, že já je sice den předem otravovala (snažila jsem se celý den dovolat na ambulanci, aniž by mi někdo zvednul telefon, přitom byl z 30% furt obsazený), ale že jsem jeho stálý pacient a chodím tam pravidelně. Znuděně se mi teda podíval do výsledků právě natočeného EEG a řekl něco ve smyslu, že nechápe, proč by to měl on rozhodovat, pak zas do toho kouknul a řekl, že si myslí, že můžu rodit přirozeně, ale tón, jakým to řekl pro mě nebyl vůbec přesvědčivý. Bojím se, abych něco nezanedbala, jsem již v 31 tt. Každopádně moc děkuji za každý váš komentář. 😊

máš možnost zeptat se přímo lékaře, který tě operoval? Ten ví nebo dohledá nejlíp, co, jak a kde „řezal“ a jakou zátěž daná oblast snese…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43612
3.9.20 21:54
@Anonymní píše:

EEG? No o SC se teda podle EEG nerozhoduje. Kontaktuj pracoviště, kde tě operovali. Chtěj neurochirurga, ne neurologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.9.20 21:56

Na neurochirurgii do Motola jsem si volala a tam mi bylo řečeno, že už pod ně nespadám, že z jejich hlediska jsem již v pořádku, že o tom musí rozhodnout můj neurolog s gynekologem. Říkal něco ve smyslu, že by to mělo přirozeně jít, ale že si myslí, že mi stejně doporučí císaře… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.9.20 21:57
@Anonymní píše:
Dobrý den,

chci se zeptat, rodila jste některá po operaci mozku? Ja jsem konkrétně po operaci cévní malformace v mozku v roce 2015. Operace byla úspěšná, vše mi odstranili. Jen mě zajímá, jestli je tlak při přirozeném porodu bezpečný.. Vím, že by to měl řešit neurolog, ale bohužel, od té doby, co jsem těhotná, tak mě nechtěl pořádně ani vidět.

Mockrát děkuji za Vaše zkušenosti. :andel:

No zlato…to máš ještě dobrý, že o tobě vědí :? Kamarádka okolo třicítky porodila přirozeně druhé dítě a když měla malá dva měsíce, tak měla mrtvici, z ničeho nic, prý snad vrozená vada o které se celý život nevěděli, žádné bolesti hlavy nebo omezení předtím neměla. Sportovní nekuřačka…málem umřela,.doživotní následky, je na invalidním důchodě. Naštěstí se o sebe a děti postará, chodí, pomáhá ji celá rodina. :,(
Možná kdyby rodila císařem, žádné tlaky nevzniknou a možná by byla doteď v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
43612
3.9.20 21:59
@Anonymní píše:
Na neurochirurgii do Motola jsem si volala a tam mi bylo řečeno, že už pod ně nespadám, že z jejich hlediska jsem již v pořádku, že o tom musí rozhodnout můj neurolog s gynekologem. Říkal něco ve smyslu, že by to mělo přirozeně jít, ale že si myslí, že mi stejně doporučí císaře… :nevim:

Máš to písemně? Neurolog tohle opravdu nerozhoduje. Jestli někde jo, tak je to blbě. Neurolog není schopen posoudit riziko nového krvácení, on hlavy neřeže.
Trvej na vyjádření doktora z pracoviště, kde Tě operovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
3.9.20 22:00
@Anonymní píše:
Na neurochirurgii do Motola jsem si volala a tam mi bylo řečeno, že už pod ně nespadám, že z jejich hlediska jsem již v pořádku, že o tom musí rozhodnout můj neurolog s gynekologem. Říkal něco ve smyslu, že by to mělo přirozeně jít, ale že si myslí, že mi stejně doporučí císaře… :nevim:

zvláštní postup. Kdyby bylo vyjádření doktorů neslané nemastné, osobně bych neriskovala a dělala vše pro to, abych rodila sekcí. Ptž ten tlak na hlavu rodičky tam při vag. porodu je, a v samotném závěru pořádný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18490
3.9.20 22:16

Kamarádka má po operaci nezhoubného nádoru a od začátku byl jasný císař. Tlak nebezpečný je a za sebe říkám, že bych to zbytečně neriskovala. Zas tak úžasný ten přirozený porod není, abych při něm umřela nebo pak slintala do pliny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
3.9.20 22:18
@Anonymní píše:
No zlato…to máš ještě dobrý, že o tobě vědí :? Kamarádka okolo třicítky porodila přirozeně druhé dítě a když měla malá dva měsíce, tak měla mrtvici, z ničeho nic, prý snad vrozená vada o které se celý život nevěděli, žádné bolesti hlavy nebo omezení předtím neměla. Sportovní nekuřačka…málem umřela,.doživotní následky, je na invalidním důchodě. Naštěstí se o sebe a děti postará, chodí, pomáhá ji celá rodina. :,(
Možná kdyby rodila císařem, žádné tlaky nevzniknou a možná by byla doteď v pořádku.

znám podobný případ, s tragickým koncem. Taky o cévní malformaci v mozku nevěděli a žena krátce po přirozeném porodu zemřela. Já jsem tou dobou byla těhotná, tak si umíš představit, jak to se mnou zamávalo. Ale to už jsou málo pravděpodobné scénáře a určitě není na místě každou zdravou rodičku preventivně řezat.
V případě, že se ale o problému ví, tak už je to hooodně na zvážení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
3.9.20 22:21
@terien píše:
Kamarádka má po operaci nezhoubného nádoru a od začátku byl jasný císař. Tlak nebezpečný je a za sebe říkám, že bych to zbytečně neriskovala. Zas tak úžasný ten přirozený porod není, abych při něm umřela nebo pak slintala do pliny.

souhlasím. A další věc je nebezpečí rizik pro novorozence..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama