Porod po problémech s kyčlemi

25.7.05 21:47

Porod po problémech s kyčlemi

Ahoj holky,chtěla bych vědět,jestli máte někdo podobnou zkušenost.
V dětství jsem měla vadu kyčlí-nedorostlé krčky u kyčelních kloubů,nosila jsem třmínky,…Teď už na ortopedii dlouho nechodím. Kamarádka,která prodělala to samé,mi řekla,že mám zajít na ortopedii,že je to důvod k císařskému řezu. Mě na to ale nikdo neupozornil. Víte o tom prosím někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2185
25.7.05 22:06

Ahoj,
ja se o to taky zajimala, nebot jsem mela vykloubenou kycel, v detstvi i ted bolestivost a omezeni v pohybu.
Me poslali z gynekologie na ortopedii a ze pry mi tam (nebo pak na gynde?) mohou napsat doporuceni na cisare - JESTLI BUDU CHTIT. Tak jsem to chapala spis tak, ze je na mne, jestli chci cisare. Nakonec jsem byla lina, na ortopedii nesla a porodila normalne dite s vahou 4.10kg. Takze jestli jsi nemela vetsi vadu, a lekar ti to vyslovne nedoporuci, tak dej cisari radeji vale… :lol: Na gynekologii mi totiz rikali, ze kycelnich kloubu se porod moc netyka a spis se divili, ze me to vubec napadlo…

Drzim pesticky, aby bylo vse v pohode!!!

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1164
25.7.05 22:24

Ahoj, já jsem po luxaci a protože mě od dětství ortopedi pořád strašili císařem, tak jsem se na to ptala a zjistila, že se to moc nehlídá. Na ortopedii jsem si v těhotenství zašla z vlastní iniciativy a lékař mi napsal, že jsem ok a můžu porodit normálně. Nakonec to byl porod císařem, ale z úplně jiných důvodů, takže mi to kyčle asi při vší smůle ušetřilo. Myslím, že stojí za to se nechat vyšetřit. V povědomí mám, že u nás není bežně možné si císaře vyžádat. Je to na rozdíl od normálního porodu operace a z hlediska pojišťovny i docela drahá, takže se nedělá podle přání těhule, ale podle toho jak to vidí doktoři. Hodně zdaru v těhu i při porodu. Gyta
PS: Určitě ti ortoped i gynekolog doporučí moc nepřibrat, aby se kyčle nezatěžovaly víc, než je nutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.05 10:08

Ahoj holky, řeším ten samý problém. Mám vrozenou vadu kyč. kloubů (mám hraniční stříšky, chybí 1/3 na každé straně). V podstatě žádné problémy nemám, jen z ortopedie vím, že se musím šetřit, neběhat, neskákat … Doktorka mi o CŘ řekla hned, ale prý rozhodnutí nechá na mě. Popravde řečeno vůbec nevím. Mám strach rodit normálně, abych si třeba neublížila a nezkončila na vozíku. Faktem je, že si neumím představit, ležet delší dobu s roztaženýma nohama - to mě potom kyčle dost bolí. Co si o tom myslíte? Dík L. :D

• Nahlásit
  • Citovat
2901
26.7.05 19:15

Ahoj:)

Já teda vadu kyčlí nemám (nebo o ní nevím:)
Ale v těhu jsem chodila na cvičení - a jak se trénují takové ty široké podřepy, tak jsem si mezi ostatníma holkama připadala jako lemra - prostě jsem se vůbec nedostala dolů, navíc opravdu šílené křeče do kyčlí, když jsem měla chvíli roztažená kolena 8O (v rámci předporodního tréninku - i jindy :lol: ) Říkala jsem si, jak já vlastně porodím :?

A pak přišel porod, kolena jsem měla roztažená 3/4 hodiny … a bolelo mě všechno - kromě těch kyčlí:) Ty byly naprosto v pohodě, žádné křeče, nic.

Jen jsem vás chtěla trochu povzbudit…

Baghira a Eliška 15,5 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama