Porod přirozeně koncem pánevním u prvorodičky

11.2.16 13:09

Porod přirozeně koncem pánevním u prvorodičky

Ahoj všem. Mám dotaz, zda někdo z Vás maminek rodil v porodnici Fakultní nemocnice Hradec Králové jako prvorodička a to koncem pánevním. Jsem již starší mamina, prvorodička, v 37 týdnu těhotenství a malá je stále otočená hlavičkou nahoru. Můj ošetřující gynekolog doporučuje porod císařským řezem. Dnes jsem se byla objednat do porodnice v HK na konzultaci a první monitory a dost mě zde vykolejili. Uvidím, co mi řeknou ještě v příštím týdnu, kdy jdu opět na monitory a měření velikosti miminka. Řekli mi, že zde rodí koncem pánevním přirozeně, a když mimčo nebude obřík, že to zkusíme. Mám z toho strach, neb jsem prvorodička, takže porodní cesty nebyli nikdy otevřené a můj gynekolog, který je zkušený neb je těsně před důchodem a spoustu dětí odrodil mi to kvůli věku a zbytečnému riziku / navíc mé první dítě/ nedoporučuje. Všude na diskuzích se píše, že u konce pánevního indikují císaře. Nevím, co si mám o tom myslet, abych nedopadla přirozeným porodem zle nebo se něco při porodu nezkazilo. děkuji všem za názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12154
11.2.16 13:15

@Gabousek35 ja bych trvala na císaři, obzvlášť pokud sama máš pochybnosti, podle mě když už se proto někdo rozhodne, musí v to 100% věřit, že to zvládne. Ale i přes to je to podle mě zbytečné riziko, do kterého bych já nikdy nešla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2582
11.2.16 13:16

Já osobně bych trvala na císaři. Domluv se s gynekologem a on ti ho napíše. Vím, že některé ženy trvají na přirozeném porodu, ale já bych nikdy svoje dítě nehrozila, riziko je příliš vysoké

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
11.2.16 13:17

Mě teda přijde super, že to chtějkí zkusit přirozeně, ale pokud se bojíš a cgceš raději CS, jdi si za tím. Řekni an rovinu, že se bojíš anechceš rodit vaginálně za žádnou cenu, a buď ho uděljí, enbo bych šla rodit jinam. Naopak bývá opačný problém, když chche mamna rodit KP přirozeně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
974
11.2.16 13:27

@Gabousek35 mě malý taky zůstal KP. Moje gynekoložka se mě ani neptala zda to chci zkusit rodit normálně. Dala mi vypsanou žádanku a odeslala do porodnice si domluvit termín na císaře. Já osobně bych do toho ani nešla, je to zbytečné riziko. U nás v porodnici navíc tak stejně nechávají rodit jen druhorodičky, pokud ony sami chtějí. Zajdi za svým doktorem ať ti napíše císaře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.16 13:28

Taky malá byla stále KP, ale vzhledem k váze dítěte byl císař. Odhadní váha den před porodem byla 3690g a ve finále malá měla 3950g a to týden před termínem. Byla jsem taky prvorodička. Chtěla jsem přirozeně, ale po zvážení rizik jsem na císaře přistoupila. Dítě bylo vymodlené po IVF a neodpustila bych si, kdyby se něco stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.16 13:28

Děkuju všem za vstřícnost, názory a pochopení. Právě, že když se malá nepřetočí hlavičkou dolů, tak osobně to riskovat nechci. Je to s manželem naše první dítě a vzhledem k vyššímu věku- taky pravděpodobnost, že zůstaneme jen u jednoho, takže si nechci hrát na hrdinku. Jinak cvičím s aniballem roztahování hráze, to kdyby se malá přetočila, ale pokud zůstane zadečkem dolů, tak to vyhodnocuji také jako velké riziko a pro mě taky nepřiměřený stres. Proto mě ta reakce porodnice docela zarazila, že to řeší takto a vůbec se nebaví. Navíc rozměr pánve na průchod vůbec nevím, nic mi neměřili. Právě můj gynekolog je proti, že je riziko uvíznutí té hlavičky a pak musí pardon za ten výraz ženskou rozpárat až doví kam, aby tu hlavičku rychle vytáhli, pokud porod hned nepostupuje nebo ženská nevytlačí na jedno, dvě zatlačení hlavičku ven. Uvidím tedy ještě jednou na konzultaci v pondělí a pokud bude stále hlavičkou nahoru a budou trvat na svém, že přirozeně nezbyde mi než zkusit jinou porodnici. Myslíte, že to takto v HK řeší kvůli penězům, aby co nejvíce ušetřili a měli dobré statistiky na císaře/ že jich jako dělají málo/? Mě nejvíc štve to, že se tam s člověkem vůbec nebaví, přitom abych neohrozila dítě, klidně si tu operaci i zaplatím, sic vím, že by to nebyla malá částka a asi v desetitisích se to pohybuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1348
11.2.16 13:29

Před devíti lety jsem byla v úplně té samé situaci, taky první miminko, holčička a taky se neotočila. A vím, že mi říkali, že pokud bude odhad váhy do 3,2 kg tak se může rodit přirozeně. Samozřejmě tam jde určitě v úvahu jestli třeba nejsi extrémně drobná apod. Ale myslím si, že pokud není miminko už teď moc veliké, tak proč to nezkusit. Já rodila v 40+0 tt, porod nebyl nikterak dramatický, jen malé nastřihnutí. Tak asi je to horší, než když si „proráží“ cestu hlavičkou, ale opravdu žádné drama. Být tebou tak si spíš rozhodnu jestli se ti do toho chce, nebo ten strach je větší a raději půjdeš do císaře než se nervovat :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9903
11.2.16 13:31

Oni to teď berou tak, že to není problém a ať se rodí přirozeně - zjišťovala jsem si toho taky. Dokonce u nás v Brně ve fakultce se prý na matky, které nechtějí rodit konec pánevní přirozeně, koukají jako na problémové a špatné 8o Já jsem to brala tak - stejně je šance pade na pade (spíš menší), že se to odrodí přirozeně…o bolest by mi nešlo, ale hrozně jsem se bála, že se mimču něco u toho stane - co jsem četla, tak se stává různé vykloubení ruky třeba, protože mimčo jak tahají ven, tak změní polohu rukou nějak…kdyby pak se něco dělo, tak u akutního císaře nemůže být přítomen manžel. Takže jsem se rozhodla, že císař a basta - našla jsem si v brně jinou porodnici, kde jsem teda stejně musela podepsat miliardu prohlášení, že jsem informovaná o tom, že konec pánevní není problém a blablabla, prostě jsem řekla, že nechci to rodit přirozeně - manžel mohl se mnou být u porodu a měli jsme z toho krásný zážitek - vůbec nelituju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1466
11.2.16 13:34

Já rodila prvního syna přirozeně KP, postavu jsem na porod měla ideální, odhadní váha byla cca 3kg, takže já byla za přirozený porod ráda. Rodila jsem ve FN Brno, mají tu s tím velké zkušenosti a když opravdu nehrozí SC, tak doporučují přirozený porod. Cvičení na otočení vůbec nepomohlo, s annibalem jsem taktéž necvicila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58587
11.2.16 13:46

@Gabousek35 já cs fakt nechtěla, ale mít tuhle situaci, jdu do toho a nerisknu si rodit KP jako prvorodička přirozeně.. :think: asi bych šla do jiné porodky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
11.2.16 13:49

@Gabousek35 Kámoška byla ve stejné situaci. V Praze nechtěla žádná nemocnice o přirozeném prvním porodu KP ani slyšet. Jela tedy rodit do Brna do FN a tam se to povedlo, moc si je chválila.
Já jsem měla KP až druhé dítě, tam mi řekli, že přihlédnou k mému přání, chtěla jsem CS, nakonec mi to i sami doporučili, pač dítě bylo větší (3,5 kg) a pánev hraniční a první porod nešel zrovna hladce. CS nebyla taky žádná tragédie, celkem pohoda, byla jsem víc fit než po prvním porodu.
Jo a cviky na otočení taky nepomohly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.16 15:43

@kuchle díky za názor. Problém je, že tady vůbec nějaké doporučení obvodního gynekologa nerespektují. Tváří se, že oni jako vědí co nejlépe a když to chtějí zkusit přirozeně, tak na mě koukají, proč se bráním. Kamarádka měla mimčo také nepřetočené, v porodnici ji naplánovali císaře a když přijela na výkon, tak mimčo bylo přetočené. Protože ještě byla po termínu, tak ji hned dali vyvolávání. No závěr asi takový, že ji 2 dny trápili v kontrakcích a nakonec, když už mělo mimčo problém se srdíčkem, tak nakonec stejně udělali císaře. Navíc bylo mimčo přes 4 kila, což je dost. Trápila se tedy zbytečně a ještě po tom byla " dobitá", zážitek samozřejmě kladný z porodu byl asi těžko. Nechci dopadnout stejně, jen s tím rozdílem, že tady bude už dáno, že je neotočená. Asi mi nezbývá opravdu doufat v otočení nebo za B/ hledat jinou porodnici, pokud zde nevyjdou vstříc. Jen mě to více než negativně udivilo u tak renomované porodnice v tak velkém městě. Čekala bych alespoň tu možnost výběru… Navíc jak oni měří tu velikost mimi? Já na posledním ultrazvuku mi říkali váhu 1500kg a to bylo před měsícem, což se mi zdálo málo. Na to mi doktor mávl rukou, že to měření není přesné, že může klidně být i 1300kg nebo také 2500kg. To je strašně velký rozdíl a to bylo na 3D ultrazvuku, kde bych očekávala, že to dobře vyhodnotí. Takže mi můžou nakrásno říct, že je mimi malé a půjdeme na to přirozeně, a až se to rozjede, - nu zmýlili jsme se bylo vlastně velké a průšvih na světe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
11.2.16 23:02

Zakladatelko, já jsem rodila KP jako prvorodička v Brně a byla jsem překvapená největší fámou mezi těhotnými. Na císaře není v ČR žádný nárok, ani při poloze KP. Při KP dělají automaticky císaře tzv. béčkové porodnice (cituji primáře), které mají strach a málo zkušeností s KP porody. Navrhuji ti zajít do jiné porodnice pro druhý názor. Pokud se shodnou oba lékaři, že vše nasvědčuje pro přirozený porod, šla bych do toho. (myslím že to bylo poloha přiléhající přímo zadkem do rodidel, váhový odhad do 3,5kg a široká pánev). Nebo máš-li známosti, jde to řešit i jinak, jeslti mi rozumíš ;). Pokud tě zajímají detaily, klidně mi napiš SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
11.2.16 23:14

A co se týče rizik, ono si nevybereš. Já byla riziková jak blázen, v porodnici kolem mě lítali jako hard na holi a vše bylo na 100% v porádku. Na pokoji se mnou byla maminka, která měla dítě přetočené správným směrem, porod bezproblémový v termínu a mimčo to tak tak zvládlo a bylo 3 dny na přístrojích. Je to o štěstí a samozřejmě tě chápu, mně už se to kecá, když to mám za sebou. Ale pamatuju si, jak jsem byla sama vycukaná, když mi řekli přirozený porod. Ale chtěla jsem kvůli KP rodit na Obilňáku v Brně kvůli dobré novorozenecké JIPce. Ony se bohužel špitály předhánějí v tabulkách a studiích, ve kterých se snaží minimalizovat císařské řezy a maximalizovat přirozené porody KP :roll:, bez ohledu na přání rodiček. Moc ti držím palec a napiš, jak jsi dopadla. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama