Porod s defektom komorového septa

107
12.4.16 20:52

porod s defektom komoroveho septa

Ahoj holky je tu niektora co rodila so srdecnou vadou? Ja mam uz od malicka tzv. defekt komoroveho septa, operovany ho nemam. Som v 5 mesiaci, na slovensku mi bolo povedane ze budem musiet rodit cisarskym, vzhladom k namahe no tu v Prahe mi dnes povedali ze to nieje potrebne. Mate niekto s touto vadou skúsenosť?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
193
12.4.16 21:03

@petushqa27
ahoj, ja mam tuto vadu. jsem ale dvakrat operovana. Zalezi asi na tvem aktualnim stavu. ja zacala rodit ve 26.tydnu, nakonec cisar protoze jsem nemela kontrakce a ta tabletka na vyvolani je prilis silna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
12.4.16 21:07

@petushqa27
jeste doplnim ze kdyby se mi porod rozjel tak me nechaji rodit prirozene, ale tvrdili ze kdyz je mimi tak male tak to neni takova namaha to tlaceni, takze otazka je zda bych rodila prirozene i v terminu.. ale ja mam jeste navic vysoky tlak a jine komplikace, hrozi mi dalsi operace atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26341
12.4.16 21:10

@petushqa27 Co na to tvůj kardiolog? Jeho názorem bych se řídila především.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
13.4.16 08:36

@Svistice kardiolog v čr mi praveze povedal ze sa mam poradit s porodnikom ale moj na slovensku povedal ze vylucne cisarskym tak som teraz z toho zmatena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
13.4.16 08:57

@petushqa27
asi bych radeji poslechla kardiologa, ten vi nejlip jak na tom jsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
13.4.16 09:50

@Adebe to ano ale teraz ktoreho ked slovensky kardiolog povedal ze bude lepsie cisarsky a v cechach zas ze „zvladnem“ prirodzeny porod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
13.4.16 09:58

@petushqa27 a rodit budes kde? v cr nebo sk? ja myslim ze bude i zalezet jak na tom budes ve vyssim stadiu, urcite ted chodis na kontroly casteji? myslim na kardio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
13.4.16 11:35

@Adebe rodit budem v Prahe v Podoli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7189
13.4.16 12:57

Já jsem po operaci, operovali mě právě kvůli porodu, kdybych byla kluk, na operaci bych nešla. Pokud ti v Praze řekli, že rodit můžeš, tak bych jim věřila. Můžeš si domluvit ještě konzultaci v kardiocentru v Motole, tam jsou odborníci na svém místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
13.4.16 13:01

@Raduš.ka44 super dalujen moc urcite sa na nich obratim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26341
13.4.16 20:13

@petushqa27 Tak ono záleží, jak jsi na tom celkově, jestli máš nějaké obtíže/omezení medikaci, jak na těhotenství a zátěž s tím spojenou reaguje srdce.
Srdečních vad je velká škála a jsou lidi, kteří mohou dělat naprosto vše snad kromě vrcholového sportu a pak jsou tací kardiaci, kteří nemůžou udělat ani dřep, aniž by to s nima neseklo.
Navíc nekardiologové toho většinou o srdečních vadách moc nevědí, takže pak moc neví, jak k takovým pacientům přistupovat.
Já jsem z tohoto důvodu volila porodnici U Apolináře, kde je i kardioporadna pro těhotné s onemocněním srdce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat