Porod se stentem v ledvině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anet94
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 24.11.17 17:41
Porod se stentem v ledvině

Ahoj maminky. Jsem ve 37tt a tento týden mi byl po akutních problémech s ledvinou zavedený stent. Tu ledvinu pořád mírně cítím a tak se mi v hlavně točí otázky, jak se mi s ním asi bude rodit? Nemůže se třeba při tlačení uvolnit? Nebude všechno bolestivější?
Máte někdo prosím zkušenost? Děkuji

Reakce:
Wendulkaaa
Stálice 71 příspěvků 7 inzerátů 03.10.18 22:55

Dobrý den, můžu se zeptat, jak to dopadlo? Jsem ve stejné situaci a nevím co očekávat, za každou informaci budu ráda. Do toho se mi ještě od zavedení stentu chce neustále na záchod, nejsem schopná ani choditi, aniž bych měla pocit, že se počůrám, tak si moc neumím představit, jak budu rodit ???? :(

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27432 příspěvků 03.10.18 22:59
@Wendulkaaa píše:
Dobrý den, můžu se zeptat, jak to dopadlo? Jsem ve stejné situaci a nevím co očekávat, za každou informaci budu ráda. Do toho se mi ještě od zavedení stentu chce neustále na záchod, nejsem schopná ani choditi, aniž bych měla pocit, že se počůrám, tak si moc neumím představit, jak budu rodit ???? :(

já s ním porodila, ale bylo mi řečeno, že to bylo omylem, že mi ho měli před porodem vytáhnout…

Wendulkaaa
Stálice 71 příspěvků 7 inzerátů 03.10.18 23:13

@Regina Hero mně řekli, že mi ho vyndají až po porodu :nevim: každopádně teď o něm vůbec nevím, tak doufám, že to bude u porodu stejné..

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27432 příspěvků 03.10.18 23:18
@Wendulkaaa píše:
@Regina Hero mně řekli, že mi ho vyndají až po porodu :nevim: každopádně teď o něm vůbec nevím, tak doufám, že to bude u porodu stejné..

aha, tak mě po porodu přišel zkontrolovat urolog a první, co řekl, bylo: Oni vám to nevytáhli? Oni vás nechali rodit s tím? Proč mě nezavolali? A pak se smál, že jsem asi první, kdo takto porodil a že to bude napsané v nějakém jejich časopise… ale je pravda, že je to už hezkých pár let zpátky… teď to možná už je běžná věc… ale ještě teda já měla hadičku z ledviny až ven do pytlíku, to je asi něco trochu jiného, než ten stent… vygůglila jsem si nějaké obrázky a vypadalo to trochu jinak…
Ale co se týká porodu, tak jsem ani nevěděla, že tam něco mám, to člověk myslí na úplně jiné věci a nějakou hadičku prostě vypustí z hlavy…

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 03.10.18 23:37

Regino,ty jsi asi měla nefrostomii? Já měla zavedený stent a měli v plánu mi ho vyndat až po porodu,tuším,že tenkrát snad říkal dr až po 6ti nedělí,ale to si nejsem jistá…Nakonec vše dopadlo úplně jinak,tak s další zkušeností nemohu posloužit.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27432 příspěvků 03.10.18 23:45

@Danulinka16 jo, když jsem si to teď našla, tak asi ano… mě tenkrát malá zablokovala ledvinu a dostala jsem zánět a koliku, takže mi dali hadičku až do ledviny…

Zástavanda
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 04.10.18 08:10

Ahoj rodila jsem se stentem před 14 dny, taky jsem se s ním hrozně natrápila (pocit na počůrání bolesti po močení… no ke konci už jsem to i párkrát nedoběhla :roll: ). Porod byl ale v pohodě o stentu jsem vůbec nevěděla a po porodu i trošku polevily ty obtíže. Vyndávat ho budou po šestinedělí. Nemusíš se vůbec bát :)

Wendulkaaa
Stálice 71 příspěvků 7 inzerátů 04.10.18 16:25

@Zástavanda jéé, moc děkuji, to mi spadnul kámen ze srdce, říkala jsem si, že tam nejspíš všechny počůrám :lol: bude to můj třetí porod, ale poprvé teda s tím stentem, ale taky jsem si říkala, že v tu chvíli budu mít jiný starosti,než nějaký stent :mrgreen: tvoje odpověď mě dost uklidnila, tak ještě jednou děkuji :hug:

Wendulkaaa
Stálice 71 příspěvků 7 inzerátů 08.11.18 07:44

@Zástavanda Ahoj, tak už jsem taky po porodu se stentem, opravdu jsem o něm vůbec v tu chvíli nevěděla :) akorát mi přijde, že ty obtíže nepolevily :,( pořád nemůžu skoro chodit, aniž bych se pomalu (spíš jistě) nepocurala, do toho mě často bolí močová trubice. A teď mi řekli, že mi to taky vyndají až po šestinedělí :,( vůbec nevím, jak se v tomhle stavu mám starat o tři děti, vozit do školky atd. :nevim: Ty už ho máš vyndaný? Mně to prý budou dělat v narkóze a zároveň budou vyndavat i kámen, který tam mám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 19:28
@Wendulkaaa píše:
@Zástavanda Ahoj, tak už jsem taky po porodu se stentem, opravdu jsem o něm vůbec v tu chvíli nevěděla :) akorát mi přijde, že ty obtíže nepolevily :,( pořád nemůžu skoro chodit, aniž bych se pomalu (spíš jistě) nepocurala, do toho mě často bolí močová trubice. A teď mi řekli, že mi to taky vyndají až po šestinedělí :,( vůbec nevím, jak se v tomhle stavu mám starat o tři děti, vozit do školky atd. :nevim: Ty už ho máš vyndaný? Mně to prý budou dělat v narkóze a zároveň budou vyndavat i kámen, který tam mám.

Ahoj,já jsem taky měla stent zavedený v těhotenství,ale bohužel jsem z něj dostala šílené infekce a strávila jsem v nemocnici 1 měsíc a díky infekci jsem o miminko v začátku přišla.Jinak potíže od stentu znám,bylo to nejhjorší období v mém životě.Plánovali mi ho taky nechat až do konce šestinedělí,ale …Pak po potratu mě zaléčili atb a stent mi vyndali během narkozy společne s kamenem.Pak už mi bylo jen líp a líp a když mi asi 3 den po operaci i nefrostomii,kte­rou do ledviny zavedli po operaci,tak už mi bylo krásně.Držím palce,jsou to nepříjemné starosti.Od té doby,je to přes rok,ledvinu občas jen lehce cítím,ale nic to není oproti těm 3/4 ročním bolestem které jsem měla,než vůbec přišli na to,co mi je…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >