Porod, šestinedělí a tchýně

Anonymní
19.11.18 12:07

Porod, šestinedělí a tchýně

Zdravím všechny a zároveň prosím o zachování anonymity :mavam:
Mám takový problém, který mě trápí a nevím co s tím. Jde o to, že mám pár dní do porodu a moje tchyně mě docela dost zarazila tím, co řekla.
Prohlásila, že jakmile začnu rodit a pojedu do porodnice, že jim má dát přítel hned vědět a oni hned jak se to narodí, tak za náma přijedou. A myslela to úplně vážně. Což mě dost zarazilo, porodím, po dvou hodinách mě povezou na pokoj a ona už tam chce u nás vysedávat? A kdy si mám já s přítelem zvyknout na novou roli rodičů nebo si nedejbože po porodu odpočinout.
Další věc je, že řekla, že až nás propustí domů, bude za námi jezdit KAŽDÝ DEN. Pracuje jen 4 hodiny denně, dopoledne, takže hned jakmile by skočila v práci tak že přijede a já pujdu spát a ona bude hlídat, vařit a uklízet. Že mi se vším pomůže. Což je sice na jednu stranu hezké, že chce pomáhat, ale je taková že bude pomáhat ona = my jim to s přítelem budeme muset vrátit a jezdit potom k ní domů pomáhat taky. A když tam pak nebudeme jezdit každý víkend něco dělat tak se rozzuří a začne nás pomlouvat a urážet, jako to bývá ve zvyku.
Když jsem jí řekla že je hodná, ale že určitě nebude třeba aby mi jezdila každý den vyvařovat, že se musím s malým taky nějak sžít a vytvořit si nějaký režim, ale že může párkrát do týdne přijít na návštěvu se podívat na malého a vzít ho třeba v kočáru na procházku, tak se na mě naštvala a pak přítelovi psala smsky že co si to o sobě myslím, že se přece nebude doprošovat aby mohla přijet k nám domu na návštěvu za vnoučetem jen když se to hodí MĚ, a že jsem rozmazlenec, sobec a nevděčnej člověk. Upřímně, mě tohle chování u ní ani nepřekvapuje, chovala se takhle vždycky jakmile není něco podle toho jak chce ona. Když jsme jeden víkend byli u nich a ten další jeli k mým rodičům tak se naštvala, že prý proč nejedeme i k nim.
Přítel se mě samozřejmě zastane, důrazně vysvětlí, ale skončí to vždycky tak že se pohádají, týden se nebaví a pak ona zase přijde s tim že se omlouvá, ale za 3 dny se zas chová stejně. A já už mám úplně depresi jak to u nás bude po porodu vypadat - týden v kuse bude jezdit každý den, pak už nás to přestane bavit něco jí řekneme (v klidu samozřejmě), strašně se pohádáme, týden jí neuvidíme. Ona se pak omluví a zas u nás bude každý den. Nevím co mám dělat ani já, ani přítel. Vazby s ní přetrhat nechceme, přecejen je to jeho maminka ať je jakákoliv a má ho ráda. Ale tohle už je vážně na palici.
Máte někdo nějakou radu, jak jí to v klidu vysvětlit, aby to pochopila? Ať jí to říkáme po dobrém nebo po zlém, vždycky to dopadne stejně :think:. A tchán se jí vždycky zastane, protože oni mají přeci vždycky pravdu, jsou starší, zkušenější a maminka to přece myslí dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23161
19.11.18 12:13

Jedna možnost by byla odstěhovat se dostatečně daleko, aby se nedalo jezdit na návštěvy dnes a denně. Zkusit si promluvit jste už asi zkusili a nic že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
19.11.18 12:14

Na tohle jsem měla a mám partnera/manžela. Prostě řekne, že si přejete určitou intimitu a že jejich služeb rádi někdy využijete ale teď to OPRAVDU nechcete. Jako mít tchýni u zadku tak mě klepne, tím spíš v šestinedělí. Normáně nemám moc náladičky ale šestinedělí mi dalo zabrat ale spíš psychicky než nějakou dřinou. A ještě tam mít někoho. No a když holt není schopný partner tak by přišla řada na mě…já bych si to ale líbit fakt nenechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 12:16

@Aspera
Právě jsme si nedávno postavili dům a nastěhovali se cca 10 km od nich, takže odstěhovat se dál bohužel nepřipadá v úvahu.
Jinak promlouvat jsme zkoušeli hodněkrát, ale jak jsem psala vždy se urazí, nebaví se, pak přileze a je to to samé odznovu. :?

• Nahlásit
  • Citovat
1877
19.11.18 12:16

No. To je težké, když to prostě nejde vysvětlit po dobrém.
Nejdůležitější je, abyste s přítelem byli za jedno a prostě neustopili, i za cenu toho, že se tchyně na nějaký ten týden urazí.
Teď jste nejdůležitějši vy tři, jako nová rodina, která se potřebuje naučit spolu žít a kdokoliv další je prostě narušitel.

Takže poslat přítele, ať si s rodičema sedna a vsechno v klidu proberou.

Pokud bys měla strach, že budou čekat u porodního sálu, tak přece není nic jednoduššího, než narození mimča oznámit až budeš připravená, každý norodí s mobilem v ruce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 12:18

@hanyketty To sice ano, přítel bude mít dva týdny dovolenou po porodu takže to bude řešit on, ale jakmile zase půjde do práce, tak už to zbyde jenom na mě :lol: . Jenže to dopadne zase tak že mě bude všude pomlouvat jaká jsem nevděčná a bude na mě hnusná. To už vidím.

• Nahlásit
  • Citovat
1763
19.11.18 12:19

Proboha rychle utnout, ale opravdu rychle, jinak se z toho po porodu zblázníš..z porodnice jsem poslala všem zpravy že se omlouvám ale že je ráda uvítám později doma.Když jsem viděla jak tam v jídelně chudery rodičky sedí v té bílé košili a kolem babičky, dědečci a ostatní rodinní příslušníci klepala jsem si na čelo..a chvíli po porodu? Ani omylem, to je vaše chvíle na celý život, navíc tam ležíš prsa ven, spodek sotva zašitej (jo, říkám to schválně přehnaně) a už ti tam má tancovat tchýně..a potom doma? Když to nezarazíš ven tak se další měsíce budeš koukat jak ti řídí domácnost a pak už s tím neuděláš vubec nic, neužiješ si to ranné mateřství a budeš se jen stresovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15344
19.11.18 12:20

No řekla bych ji to důrazně, že o její pomoc a každodenní návštěvy nestojíš, v šestinedělí by se stejně návštěvy měli omezit, aby se k miminku nepřitáhli nějaký nemoce. Že chce hned po porodu čekat na pokoji je taky blbě, zaprvé pravděpodobně nebudeš mít mimčo hned u sebe, já porodila po obědě a dostala sem ho až večer, zadruhé budeš vyčerpaná a budeš chtít spát, já tam neměla ani toho chlapa, navíc pokud nejdeš na nadstandart tak tam stejně může akorát v době návštěv, jinak by tam prekazela. A vůbec bych nekoukala na to jestli se urazí nebo ne, moje pohodlí a pohodlí dítěte je pro mě přednější než vlezlá tchýně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
19.11.18 12:20

Partner by se měl víc snažit i za cenu, že se s tchýní rozhádáte. Nakonec ona opravdu nemusí vidět své vnouče a ona si to musí uvědomit a ne jen na chvíli. Jiank zlatí mí muži. Opravdu si v tomhle uměli zjednat pořádek a tchýni vždycky usadili i když měla podobné tendence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
674
19.11.18 12:21

Presne tak rict ze dekujes za pomoc,ale ze se chces vzit do nove role maminky a nastavit si svuj rezim s miminkem.no me by z tchyne ranila mrtvice jeste k tomu v sestinedeli.drz se a nedej se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
19.11.18 12:25
@Anonymní píše:
Zdravím všechny a zároveň prosím o zachování anonymity :mavam:
Mám takový problém, který mě trápí a nevím co s tím. Jde o to, že mám pár dní do porodu a moje tchyně mě docela dost zarazila tím, co řekla.
Prohlásila, že jakmile začnu rodit a pojedu do porodnice, že jim má dát přítel hned vědět a oni hned jak se to narodí, tak za náma přijedou. A myslela to úplně vážně. Což mě dost zarazilo, porodím, po dvou hodinách mě povezou na pokoj a ona už tam chce u nás vysedávat? A kdy si mám já s přítelem zvyknout na novou roli rodičů nebo si nedejbože po porodu odpočinout.
Další věc je, že řekla, že až nás propustí domů, bude za námi jezdit KAŽDÝ DEN. Pracuje jen 4 hodiny denně, dopoledne, takže hned jakmile by skočila v práci tak že přijede a já pujdu spát a ona bude hlídat, vařit a uklízet. Že mi se vším pomůže. Což je sice na jednu stranu hezké, že chce pomáhat, ale je taková že bude pomáhat ona = my jim to s přítelem budeme muset vrátit a jezdit potom k ní domů pomáhat taky. A když tam pak nebudeme jezdit každý víkend něco dělat tak se rozzuří a začne nás pomlouvat a urážet, jako to bývá ve zvyku.
Když jsem jí řekla že je hodná, ale že určitě nebude třeba aby mi jezdila každý den vyvařovat, že se musím s malým taky nějak sžít a vytvořit si nějaký režim, ale že může párkrát do týdne přijít na návštěvu se podívat na malého a vzít ho třeba v kočáru na procházku, tak se na mě naštvala a pak přítelovi psala smsky že co si to o sobě myslím, že se přece nebude doprošovat aby mohla přijet k nám domu na návštěvu za vnoučetem jen když se to hodí MĚ, a že jsem rozmazlenec, sobec a nevděčnej člověk. Upřímně, mě tohle chování u ní ani nepřekvapuje, chovala se takhle vždycky jakmile není něco podle toho jak chce ona. Když jsme jeden víkend byli u nich a ten další jeli k mým rodičům tak se naštvala, že prý proč nejedeme i k nim.
Přítel se mě samozřejmě zastane, důrazně vysvětlí, ale skončí to vždycky tak že se pohádají, týden se nebaví a pak ona zase přijde s tim že se omlouvá, ale za 3 dny se zas chová stejně. A já už mám úplně depresi jak to u nás bude po porodu vypadat - týden v kuse bude jezdit každý den, pak už nás to přestane bavit něco jí řekneme (v klidu samozřejmě), strašně se pohádáme, týden jí neuvidíme. Ona se pak omluví a zas u nás bude každý den. Nevím co mám dělat ani já, ani přítel. Vazby s ní přetrhat nechceme, přecejen je to jeho maminka ať je jakákoliv a má ho ráda. Ale tohle už je vážně na palici.
Máte někdo nějakou radu, jak jí to v klidu vysvětlit, aby to pochopila? Ať jí to říkáme po dobrém nebo po zlém, vždycky to dopadne stejně :think:. A tchán se jí vždycky zastane, protože oni mají přeci vždycky pravdu, jsou starší, zkušenější a maminka to přece myslí dobře.

Mam stejnou tchýni. Ja jsem bohužel miminko nedonosila, ale hned když jsme to oznámili zacala DENNE volat, prudit, radit… Je taková, ze denne musi příteli volat. Vždycky vymysli nejaky duvod, jen aby zjistila, zda je v poradku a žije. A to je mu skoro 30…Nemám s ni kvůli tomu dobre vztahy. Zatímco naši nás berou jako samostatnou rodinu, tchyně se chová jako malé dítě. Porad nam něco cpe. Taky říká, te bude s nami v porodnici hned a tak.
My jsme jim to ještě neřekli, ze mě čeká kyretaz, ale to zase bude. Ze za to mužu sama, protože jsem určitě nelezela, nebrala vitaminy apod.
Drz se! Vyprdni se na ni a tes se na miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12593
19.11.18 12:28
@Anonymní píše:
@hanyketty To sice ano, přítel bude mít dva týdny dovolenou po porodu takže to bude řešit on, ale jakmile zase půjde do práce, tak už to zbyde jenom na mě :lol: . Jenže to dopadne zase tak že mě bude všude pomlouvat jaká jsem nevděčná a bude na mě hnusná. To už vidím.

A není úplně jedno, jestli tě někde pomlouvá? A kdyby na mě byla hnusná, tak jí řeknu, ať jde domů, že na to nejsem zvědavá. Návštěvy buď domlouvat dopředu nebo bych jí řekla, že jí neotevřu. Jaký si to uděláš.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 12:36

@Monchichik No, jedno. Jedno mi to úplně není, vždyť je to rodina, tak mi je to hrozně líto, když se takhle chová. A říct jí jednou ať jde domů že na to nejsem zvědavá tak už možná zamnou nikdy nepřijede. Ale za to bude jezdit až přijde přítel z práce a mě bude ze života dělat peklo. A aby jí odstřihnul i přítel a náš syn neznal svou babičku to taky opravdu nechci. Proto nevím co mám dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
896
19.11.18 12:36

Řešení bych viděla v tom, že by jí do porodnice prostě personál nepustil. Ony tam taky návštěvy moc nesmí mimo hodiny, nebo jo?
No a to aby se ti nakyblovala domu, asi nevyřešíš, jedině tak aby se urazila na dost dlouho. Rozhodně bych ty hranice nějak vymezila. Jinak to budeš mít už na vždy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8575
19.11.18 12:41

Tak až začneš rodit tak jí přítel vědět nedá, dáte jí vědět až se budeš cítit na návštěvu. Až budeš s mimčem doma a přijde, ok ale prostě bych jí řekla že každý den jezdit prostě nemá. Že budeš ráda když se staví třeba 3× v týdnu, vezme si mimčo na procházku atd ale každý den prostě ne. Když se urazí, její problém. Přece si nenecháš všechno diktovat jen proto aby se neurazila. S někým to je fakt těžký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama