Porod v Brně na obilňáku

263
27.7.05 15:16

Porod v Brně na obilňáku

Ahojky maminky,
chtěla bych se vás zeptat na vaše zážitky z porodu v Brně na obilňáku. Za pár týdnů se tam chystám a chtěla bych se dovědět něco o chování personálu, celkovém prostředí … ,abych se na to mohla trošku psychicky připravit.
Mockrát vám děkuji Sellinka 33 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2314
27.7.05 19:36

Ahoj Sellinko,

pusť z hlavy všechny obavy. Já rodila na Obilňáku letos koncem dubna a nemůžu si to tam vynachválit. Co se týká porodních pokojů, ty jsou moderní, je jich tam celkem tuším pět, každý pro jednu rodičku, každý má jinou barvu, můžeš si vybrat ve kterém chceš rodit. Já volila modrý :) Moje PA byla úplně bezvadná, mladá holka, ale fakt profík. Doktor taky mladíček, ale prostě borec :) No teď vážně, porodu se neboj.
Co se týká pokojů na šestinedělí - ty jsou opravdu nemocniční, bohužel. Já ležela na 4lůžkovým pokoji, je tam ale i 6lůžkový, ale personál to plně vynahradí. Sestry jsou bezvadný, hodný, poradí. Taky budeš denně ve styku se sestrami z novorozeneckýho, je to tam na konci chodby, ty jsou snad ještě lepší, kdykoliv si nebudeš vědět s prckem rady, přijdeš a bude. A to i v noci. Na noc jim tam dítě můžeš i nechat, abyses vyspala, budou Ti ho nosit pouze na kojení, já to sice nevyužila, ale některý holky ano. Nevýhodou je tam to, že návštěvy nesmí na pokoj, pouze na chodbu, a miminka by se neměla na chodbu vyvážet /ale dělá se to, samozřejmě, aspoň na chvilku/. Myslela jsem si, že mi to bude vadit, ale nakonec sem byla ráda, aspoň byl na pokoji klid. Ještě musím říct, že mi tam dost chutnalo, zásoby z domova nejsou potřeba, stačí pár banánů a jablek a vody na celý pobyt . I když každý ráno dostanete na pokoj konvici plnou dobrýho čaje. No jak říkám, jídlo bezva. Ani nás moc nerušil ten zpívající kněz nebo co to je, objevil se tehdy před budovou jenom jeden den a slyšely jsme ho tak jako vzdáleně, nevnímaly jsme ho.
Pokud bys chtěla něco ještě podrobnějšího, tak se klidně ozvi, jinak Ti přeju rychlý a bezproblémový porod a krásného a zdravého mimíse.
Ahoj, Anik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
27.7.05 21:04

Ahojky Aníku,
ani nevíš, jak strašně moc jsi mě potěšila.Hlavně s tím přístupem personálu. Já se totiž ani tak nebojím porodu jako právě chování doktorů a sestřiček. Když si tady totiž pročítám některý ty články tak mi běhá mráz po zádech.
Moje známý většinou rodily v Bohunicích nebo jinde a ty co na obilňáku tak zase neznám tak dobře, abych se jich vyptávala na porodnici. Můj doktor pracuje přímo na porodním oddělení na obilňáku, takže si mě možná odrodí sám, ale to nevím jistě.
S tím jídlem jsi mě taky překvapila. Když si tady čtu vysvědčení pro porodnice tak tam na něho moc kladný ohlasy nejsou. Ale každej je jinej, že? Já v jídle nejsem moc vybíravá, takže by to mělo být v pohodě.
Každopádně jsi mě naprosto uklidnila a za to moc děkuju. Už jsem se tím trápila nějakej ten den, ale teď už jsem v klidu.
Přeji tobě a miminku hodně zdravíčka a jestli chceš, tak napiš.
Pa pa Sellinka 32+6tt a Michalka v bříšku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.7.05 21:23

Ahoj Aniku,
já rodila na Obilňáku dokonce 2× (2002, 2004) a musím říct, že oba dva porody byly naprosto bezvadné. Přístup porodních asistentek je naprosto profesionální a lidský. Jen bych chtěla dodat že je to fakultni porodnice, takže se u porodu můžeš potkat se sestrou žákyní. Jsou to perfektní holky a taky se to někde musí naučit. Pokoje na šestinedělí jsou opravdu typicky nemocniční ale těch pár dní se to tam vydržet dá. Kdybys chtěla mít soukromí je dobré se hned při příjmu na porodní sál hlásit o nadstandartní nebo polonadstandartní pokoj. Strava je typicky nemocniční ale vydržet se to dá taky. Hlavně si to užij protože to budou poslední dny, kdy se o tebe budou všichni starat. Doma to bude trošku horší než si s mimi zajedete denní režim.
Pohodový porod a hodné miminko přeje Katka.

• Nahlásit
  • Citovat
2314
27.7.05 21:39

To byl taky přesně můj případ. Taky jsem před porodem přečetla kdeco a byla jsem z toho málem na prášky. Nejdřív sem se zajímala o Bohunice, chtěla jsem rodit tam, kvůli modernímu prostředí apod., ale moje doktorka mě přemluvila na Obilňák, že tam jsou líp vybavení, Bohunická porodnice že je pouze detaš Obilňáku, a celkově že je Obilňák lepší.
Jinak s tím porodem .. mě rodila pouze PA, doktor se přišel podívat až na výsledek :) a šil mě, tak nevím jak u Tebe, ale třeba Tě nespustí z očí, jak říkáš :)
Nechci aby to vypadalo, že přeháním, ale opravdu tam nebyla jediná sestra či doktorka protivná, i když se jich tam vystřídalo dost. Akorát teda nějaká sanitářka nebo co to je, která chodí každý ráno stlát postele a utírat noční stolky, tak tu sem neměla ráda, taková dáma, pořád nadávala, že nemáme mít tašky pod postelí ale ve skříni, a pití a jabka nepatří na stolek, nýbrž dovnitř. Tak jsme to vždycky před ní uklidily, jakmile za ní zaklaply dveře, tak šlo všechno zpátky,,,prostě nám to tak nějak víc vyhovovalo,,,,,,ale je to nepodstatný, tahle ženská Ti pobyt tam nemůže nijak znepříjemnit :)
K tomu jídlu - byly to obyčejný věci, ale dobrý. Vyzdvihla bych krom toho čaje, kterej budete mít neustále k dispozici /určitě ochutnej/ taky jejich bílou kávu podávanou každý ráno ke snídani. Ať se snažím jak chci, takovou doma neudělám, nevím jak a čím to šiděj, ale je skvělá :) Kvasnicová polévka a křenová omáčka s uzeným a knedlíkem podávané ve středu neměly chybu, nebo v pátek gulášová polévka a „šulánky“ s mákem plněné povidlím, mňam. A k snídani křupavý rohlíčky :) Normálně na jídle absolutně neulítávám, ale když sem si pak měla doma sama vařit, tak sem opravdu vzpomínala :)
No ale jsou důležitější věci než jídlo, takže si užívej poslední týdny těhotenství, to mě hrozně bavilo, i když teď v těch vedrech je to asi náročnější, těš se na mimčo a na to, že se po porodu budeš moct vyspat na zádech. Nevím jak Ty, já ke konci těhotenství na zádech nemohla, dělalo se mi špatně a přitom jinak téměř neusnu.
Jinak já se byla týden před porodem na porodním sále podívat, bylo to v rámci přednášky k porodu, info o tom najdeš v čekárně ambulance na Obilňáku, a dost mi to pomohlo, když jsem věděla do čeho jdu.
Jinak taky mám holčičku, Leonku, holky prý bývají na Obilňáku v převaze, říkaly sestry, a za mě opravdu byly:)
Měj se hezky, ahoj, Anik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
27.7.05 21:39

Ahojky Katko,
moc děkuju. Snažím se schrastit co nejvíc informací (jako asi skoro každá prvorodička :lol: . Ty žákyňky mi nevadí. Myslím si, že občas můžou být i milejší než stálé pracovnice.
Nevíš kolik tam ten polonadstandartní pokoj stojí? Ten nadstandart myslím kolem 1200, ale to mi přijde zbytečný. A na druhou stranu ten polonadstandart se už od toho normálního taky moc lišit nebude, že? Tak uvidíme. Hlavně,aby tam měli místo a nemusela jsem někam jinam. Teď s tím pořád tak straší......
Tak s tím staráním se, jsi mě taky potěšila. Určitě to doma bude ze začátku trošku honička, ale já se pořád uklidňuju, že to nějak zvládnem.
Moc díky za info.
Sellinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
27.7.05 21:43

Porod na Obilňáku

Ahoj Sellinko,

chtěla bych jen přidat ještě nějaké postřehy k tomu, co psal Anik. Já rodila na Obilňáku letos začátkem května a už před porodem jsem se modlila, aby tam neměli plno - byla jsem tam totiž na předporodní přípravě, takže jsem věděla, co mě čeká. Jestli jsi na přípravě, kterou Obilňák pořádá, ještě nebyla, tak ti ji vřele doporučuji - stojí 200 Kč a dozvíš se tam hodně užitečných informací, ukážou ti i ty porodní pokoje. Na pokojích jsou magneťáky a různé pomůcky (např. masážní), fakt super. Já rodila v oranžovém pokoji. Měla jsem PA Janáčkovou, byla moc dobrá, dokonce mi neprovedla ani nástřih hráze (a to jsme nemasírovali). Pokud by bylo třeba dát epidurál (buď že bys nemohla snést bolest nebo dost často pomáhá při nepostupujícím porodu), jsou v tom na Obilňáku fakt profíci - díky tomu mám na porod moc fajn vzpomínky.

S tím nadstandartním pokojem - začátkem května byl Obilňák přeplněný, takže i ty, co o nadstandart stály, ho nedostaly, ale má to svoje výhody - dost často ležíš na pokoji se zkušenější maminou, která ti jako prvorodičce poradí (a věř mi, že to budeš potřebovat). Sestry jsou moc fajn, ale někdy prostě nestíhají. S tím jídlem - mně tam taky chutnalo, ale záleží na tom, na jakou kuchyni jsi zvyklá - jedna známá si stěžovala, že to hnusné jídlo se nedá jíst. A taky se může stát, že ti dají něco, co přitom vůbec jako kojící nesmíš - např. pomeranč. Jediné, co mi tam silně vadilo, byly uklízečky - ty byly opravdu nepříjemné, na ta nádherná miminka se ani neusmály.

Tak to je snad všechno, kdyby tě ještě něco zajímalo, ozvi se.

Světlana + Anička (12 týdnů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
27.7.05 21:50

Aniku

prosím tě ty sestry jsou ochotný si mimčo přes noc nechat u sebe????? to je nějaká novina?????????????????????????????????????????????

Já tam rodila v letos v únoru. Už předtím jsem tam pár dní ležela a předtím ještě týden na rizikáči. Na rizkovým super… pak přišel modrej pokoj a PA která na mě byla dost drsná (nebýt mladé medičky, která byla zlatá tak jsem tam jen bulela) - asi metoda cukru a biče. Pro ifo - porod jsem měla těžký vyvolávaný dřív, už den dopředu jsem měla bolesti kvůli urychlování zrání por. cest… no nicméně po vyvolávače jsem měla okamžitě 40 tky nemohla jsem chodit a pořád zvracela… milá PA mi stále ztlumovala topení i když jsem jí 4× říkala jak strašná mi je zima, o tom že se na mě dívala jak na naprostýho debila, že si neumím držet vložky mezi nohama jen tak bez kalhotek se nemusím rozepisovat, a kdyby mi ta mladá hodná medička nepřinesla emitku tak zvracím na zem… nakonec přišel císař. Možná ta PA nebyla zas tak zlá , a v tom pokoji bylo fakt strašný vedro, ale mě ne!!!!! a bohužel se mě ty její pohledy a posunky dost dotýkaly.

Na šestinedělí, bohužel to prostředí je dost bídný, dnes už bych neváhala a klidně 1000 za den na ten nadstandard dala… Byla jsem po CŘ, dítko jsem dostala až druhý den a to celodenně. Michalovi se v porodnici rozhodně nelíbilo o nic víc než mě takže celý 3 noci prořval (6 hodin v kuse řval … já skoro nemohla vstát, kvůli jizvě… když jsem zvonila na sestry (ve 2 ráno) jestli mu něco není řekla mi jedna dobrá duše že je to miminko a že miminka řvou - a že ať mu dám dudlík..... (baby friedly hospital - no coment) o 2 hodiny později, když už M. spal a já zoufalá s naprosto bolavejma nalitejma prsama prosila sestru ať mi poradí co s tím, řekla hm hm když vám nejde odstříkat rukou, tak si kupte odsávačku - to mi řekla ve 4 hodiny ráno, když jsem na pokoji řvala jak želva, prsa nalitý k prsknutí , mačkajíc je rukama abych si trochu ulevila… ještě musím napsat že přes celý můj pobyt tam byl zákaz návštěv, takže manža kterej mi u známých v 6 ráno půjčoval odsávačku aby mě ji v 6:30 mohl potajmu u dveří do oddělení podat…

Proto se divím, že si sestřičky na noc mrně nechají… protože ještě v únoru jsem tam zoufalá vyzváněla a očekávala že mi to někdo nabídne (neměla jsem odvahu se zeptat) abych se aspon na dve hodiny natáhla.

Na druhou stranu, doktoři byli super a ten dudlík a neochota pomoct s nalitejma prsama - to je dílo JEDNÉ JEDINÉ SESTRY (která celou dobu co jsem tam byla působila značně znuděně a otráveně). Ostatní sestry - čili ostatních 99,9 ˇ% byly skvělé, snažily se jak mohly mi pomoct, nosily mi ledy na prsa aby se mlíko tolik netvořilo, radily, hodinu u mě seděly a snažily se aby se Michal přisál a když odešly a M se po minutě pustil, opět přišly a opět seděly - dokud se M. nenapil, pohladily, povzbudily.

Když to spočítám byla jsem asi v 5 různechj špitálech za svůj život. takže toto není výlev někoho kdo nebyl nikdy v nemocnici, ale někoho komu NEOCHOTA DVOU LIDÍ - PORODNÍ ASISTENTKY A JEDNÉ SESTRY zkazila ten nezapomenutelný zážitek na počátek nového života a trošku znesnadnila sžívání vystresované uřvané nezkušené šestinedělky.

Bohužel jsem měla smůlu… jednak zákaz návštěv a jednak srážka s blbcem…

Nechtěla jsem tě v žádným případě vystresovat, jen píšu proto, že nikdy nevíš na koho narazíš takže jsem napsala i ten pohled z druhé strany…

Každopádně půjdu do toho znovu, znovu bych rodila na obilňáku, ale chtěla bych potom jít hned domů… - ambulantní porod - druhý dítko plánuju tak za 1,5 roku tak snad to půjde.o)))

takže hodně štěstí ať potkáš jen těch 99,9 % lidí z obilňáku kteří se o tebe s naprostou profesionalitou postarají a usnadní ti první chvíle po porodu.

Přeju tobě i tvému děťátku pohodový zrození a život…

Markéta a Michal 5 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
27.7.05 21:51

Tak teď jsi mě s tím výčtem jídel moc nepotěšila. Ne, že bych to nejedla, to vůbec ne, ale dostala jsem strašnej hlad a já už takhle večer raděj nejím, protože jinak bych měla už asi 20 kg. Tak se držím na 12. Dneska jsem sestřičce v poradně kilo zatajila, ale jim tam jde beztak ta váha blbě :roll: . No asi si půjdu dát jogurt (fuj). Tyhle mléčný blivajzy nesnáším, ale musím :? .
Dobrou Sellinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
27.7.05 22:11

Ahojky Markétko,
díky za tvůj ohlas. Moc mě mrzí, že jsi tam narazila na takovýho člověka. Oni si někteří vůbec neuvědomují a neberou ohled na to v jakým je zrovna ten člověk stavu a že to všechno bere jinak.
Mockrát vám všem pro dnešek děkuju, ale už na to skoro nevidím 8O . Musím jít do postele. Tak kdyby se vám chtělo tak klidně zase napište. Moc ráda si přečtu další vaše zážitky.
Přeji všem krásnou letní, bohužel hodně horkou,noc
sellinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2314
27.7.05 22:13

Teda Mako, já zírám a mrzí mě že máš takový zážitky.

Na tom porodním pokoji mi taky byla děsná zima, i když jinak tam bylo horko, ale přítel prostě zavřel okno a přitlačil topení. Doktorka, která mi přišla píchnout epidurál, prý pak z toho vedra málem omdlela, ale přítel řekl že mi prostě byla zima, tak topí. Ale bylo to vše v dobrým. Mimochodem doprovod k porodu dělá opravdu moc, původně jsem ho u porodu nechtěla a dost se mi to protivilo, ale nakonec jsem byla ráda, že tam byl.

Sestry si mimčo na noc opravdu nechají, žádnej problém. Ne asi každou noc, kdybys to chtěla zneužívat, ale když už prostě nevíš kudy dál, tak to samy nabídnou. A kor po císaři,,,,holka se mnou na pokoji taky rodila císařem, tak jí sestry řekly, že si malou jeden den nechají, ať si odpočine, protože to opravdu potřebovala. Nosily jí jenom ke kojení a druhej den se ptaly jak se cítí, jestli už malou zvládne, spíš ji jí nechtěly ještě dát, ale mamina už ji samozřejmě chtěla. Říkaly dobrá, ale kdybyste se chtěla v noci vyspat, tak nám malou přivezte nebo si zazvoňte, my si ji necháme. Co se týká kojení, tak slova odsávačka a dudlík se nesměla téměř vyslovit,,,,,s kojením se snažily opravdu pomáhat, já sama jednou kojila právě v noci u sester, aby viděly jak to vedeme a zjistily proč malá křičí a nechce spát. Tak jsem jim předvedla naše kojení, v pořádku, a následovala nabídka, abych jim ji tam nechala.

Mělas teda asi opravdu smůlu,a to pořádnou, když ještě uvážím ten zákaz návštěv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
27.7.05 22:39

Ahoj holky!
Já jsem rodila na Obilňáku přesně před dvěma lety a mám na to ty nejlepší vzpomínky! O porodních sálech už tu bylo napsáno dost (mimochodem byla jsem taky na modrém :-))), o šestinedělí taky…jen pár poznámek - návštěvy jen na chodbu jsou ve finále opravdu výhoda (představa, že by na pokoji dvě spolumamky měly celé odpoledne procesí příbuzných, je fakt hrozná). Navíc člověk si sám potřebuje odpočinout, i ty návštěvy jindy milých příbuzných jsou po dvou hodinách s nastřiženou prckou opravdu moc :-))), těžko jim to vysvětlíte, takže když prostě řeknete, že musíte za mimčem, tak je pohoda a nikdo se neurazí…
Jídlo - já mám ráda dobrou závodku a to bych řekla, že na Obilňáku je…jen ten výběr :-((( - sice výborné, ale kapku dost nadýmavé - za pět dní dvakrát kapusta, jednou svíčková, jednou květáková polívka…zřejmě tamní dietní sestra nekojila…takže zásoby z domu jsou na místě. Navíc jsem teda mívala už v osm hlad a druhé večeře se nekonají (bodejť, když člověk celou noc kojí, moc nespí, tak prostě té energie potřebuje moc :-))).
Personál - taky jsem narazila na jednu ne až tak milou dětskou sestru…ale je to o tom, že člověk, ač zmítán hormony, tak se nesmí nechat a prostě si musí o pomoc říct!!! Fakt je to třeba, protože i sestřičky jsou jen lidi a můžou na vás zapomenout. Ale jinak jsou skvělé, ochotné, poradí…pro kojení dělají maximum.
Poprvé jsem Obilňák volila kvůli novorozenecké jipce a vlastní sprše a záchodu na porodních boxech…podruhé prostě kvůli výborné zkušenosti. Rozhodně tam půjdu znovu…stoprocentně a už se moc těším.

Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.7.05 12:32

Ahoj Selinko,
ten polonadstandartní pokoj stál 550,– Kč na den a noc. Jsou to vlastně dva samostatné pokoje se společnou předsíňkou a sociálním zařízením. Je tam taky lednička a digitální váha na vážení mimi. Na pokoji je rychlovarná konvice, postel s civilním povlečením, rozkládací postel kdyby tam chtěl přespat taťka, kojící polštář, televize, rádio, skříň. Snad jsem to popsala srozumitelně. Problém je v tom že je o ty polo a nadstandarty velký zájem a je nutné se o něj hlásit hned od doby co tě přijmou na porodní sál a třeba to i sestřičkám připomínat (měla jsem pocit že na to rády zapomínají - ale to je jen taková drobná vada, jinak tam byli všichni opravdu velice příjemní a snažili se ve všem vyjít vstříc).
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
741
4.8.05 21:47

ahoj,

já sem rodila před třema měsícema na obilňáku a z celkovýho hodnocení sem taková rozpačitá. našlo se tam spousta hodných sestřiček a doktorů, sou to vesměs profíci, dost se mně taky líbil porodní sálek, byla sem na modrým, ale vyfasovala sem PA, která byla teda fakt drsná, to bych nikomu nepřála. skoro vůbec u mě nebyla a když už přišla, tak mi akorát nadala, manžovi taky a zas odfrčela. doktor, kterej mě rodil, byl mlaďoch, ale fakt super, dr. Zielina.
měla sem epidural, to bylo strašně fajn. taky mě vůbec nebolelo šití, ani nástřih a ani s hojením sem neměla problémy. malá šla zadečkem napřed, ale zvládli sme to všichni dohromady. až na tu PA to teda bylo super. na porod ráda vzpomínám.
Když ale rozvedu odd. šestinedělí, no tak to potěš! :roll: úplnej horor. neochota a všichni dávali najevo, jak otravuješ. dostala sem nadaný za to, že sem po porodu zakrvácela lůžko a v tomhle duchu se to neslo. jo, a taky po porodu se na mě čtyři hodiny nepřišel nikdo podívat 8O bylo mně to divný, protože sem byla na pokoji sama.
na dětským se sestry taky nepřetrhly, člověk je musel čtyřikrát upozorňovat, že má nějaký problém a pak možná přišly.
ale to nic, měla sem u sebe zdravou holčičku a byla nejšťastnější mamina.

Přeju šťastný porod!

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama