Porod v době koronaviru - Nové Město na Moravě

21.3.20 09:13

Porod v době koronaviru - Nové Město na Moravě

Ahoj maminky, je tu prosím některá z vás, která rodila nebo bude rodit v nejbližší době v porodnici v NMNM? Zajímalo by mě, jak to chodí při absenci tatínka. Například, musí mě manžel vyložit před porodnicí a dál v kontrakcích s kufrem sama? Mají PA čas chodit častěji a trochu zastoupit pomoc partnera? A v době těsně po porodu, kdy má žena ležet a je slabá, nechají vám mimčo i když tam není ten dozor v podobě otce? A opravdu se teď rodí s rouškami? 8o Mám mít svoje? A jak na oddělení pak? Při odchodu předpokládám, že táta nesmí do budovy, takže asi mám mít s sebou už sbalené věci pro miminko na cestu k autu, že? Nějaké další poznatky? Ve Městě už jsem jednou rodila před dvěma lety, byla jsem tam moc spokojená, ale teď je samozřejmě člověk nervózní a neví, co čekat, co sbalit navíc a tak… Předem moc děkuji, pokud si některá z vás najde čas na odpověď a přeji všem nastávajícím a čerstvým maminkám v této době mnoho sil a zdravá miminka! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5362
21.3.20 09:35
@jita 1107 píše:
Ahoj maminky, je tu prosím některá z vás, která rodila nebo bude rodit v nejbližší době v porodnici v NMNM? Zajímalo by mě, jak to chodí při absenci tatínka. Například, musí mě manžel vyložit před porodnicí a dál v kontrakcích s kufrem sama? Mají PA čas chodit častěji a trochu zastoupit pomoc partnera? A v době těsně po porodu, kdy má žena ležet a je slabá, nechají vám mimčo i když tam není ten dozor v podobě otce? A opravdu se teď rodí s rouškami? 8o Mám mít svoje? A jak na oddělení pak? Při odchodu předpokládám, že táta nesmí do budovy, takže asi mám mít s sebou už sbalené věci pro miminko na cestu k autu, že? Nějaké další poznatky? Ve Městě už jsem jednou rodila před dvěma lety, byla jsem tam moc spokojená, ale teď je samozřejmě člověk nervózní a neví, co čekat, co sbalit navíc a tak… Předem moc děkuji, pokud si některá z vás najde čas na odpověď a přeji všem nastávajícím a čerstvým maminkám v této době mnoho sil a zdravá miminka! :srdce:

Ahojky, s rouskami neporadím, ale jinak klid. Tisíce žen rodí bez partnera, ať už protože chtějí nebo ho nemají. Normálně ti bude věnována veškerá péče, jako ostatním. Mimino se přece dává matkám hned bez ohledu na to, zda je tam otec nebo není… Pokud nemá dítě nějaké problémy… Všechny jsou oslabené.

Držím palce, ať je vše ok, určitě to zvládneš. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1075
21.3.20 09:46

@Fazulina
Já už to tady tento týden jednou četla, že prý pokud není přítomen otec, tak bonding se nedělá a dítě ti dají později, že aby se jako něco nestalo. Ale taky mi to připadá být nesmysl, manžel po porodu musel odejít a dcerku mi normálně nechali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
21.3.20 09:57
@NinaU. píše:
@Fazulina
Já už to tady tento týden jednou četla, že prý pokud není přítomen otec, tak bonding se nedělá a dítě ti dají později, že aby se jako něco nestalo. Ale taky mi to připadá být nesmysl, manžel po porodu musel odejít a dcerku mi normálně nechali.

tak bonding přece neni o tom, jestli jsi sama nebo s partnerem, prostě pokud ho zakladatelka chce a porod bude bez problému a její i stav dítěte v pořádku, prostě bych si o nej řekla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1075
21.3.20 10:37

@PAN66
No já si to myslím taky. Ale už jsem tady tento týden četla, že pokud není přítomen partner, bonding není možný, aby třeba maminka neusnula a dítě nezalehla nebo nepustila na zem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.20 11:03

Já měla u prvniho porodu Vlastní asistentku a bonding normálně proběhl, dokonce trval skoro 3 hodiny, dívali se na Potřeby dítěte a ne na čas.. Asistentka asi po hodině odešla a byla jsem pak s miminkem sama a bez problémů, i když já Tedy měla energie hodně, nějak mě to všechno nabilo..
Jinak Včera porod ve FNO - žena měla vlastní roušku, po porodu jí dali novou.. Zbytek nevím, ale taky mě to zajímá.. Jestli Třeba musí být rouška i po celou dobu pobytu na šestinedělí, pokud tam ta žena neni sama..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5362
21.3.20 11:42
@NinaU. píše:
@Fazulina

Aha, já to nepochopila jako bonding, ale i tak myslím, že to s přítomností partnera nesouvisí. Když ho bude chtít, měli by jí vyhovět. Každopádně je teď právě ta doba, kdy by měl mít člověk ohledy na ostatní a trochu slevit ze svých představ a požadavků. Asi se to někomu nebude líbit, ale nedělala bych kovbojku z toho, když bonding neproběhne. Myslím, že zdravotníci to maji nyní těžké a nemusíme jim to ještě ztěžovat..
Jsou miliony děti, které to ve zdraví přežily i bez bondingu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.20 17:55

Děkuji všem za reakce. Já si rozhodně nechci v porodnici nic vyhádávat nebo tak, budu to všechno brát jak to je. Zdravotníků si vážím i normálně, natož v této situaci. Jen ráda vím dopředu, co tak asi očekávat a na co se připravit, alespoň pokud vše půjde, jak má. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
21.3.20 23:01

@jita 1107 ahoj zakladatelko, termin mam 2.4. A take budu rodit v NMNM, kdyby jste to stihla driv urcite dejte vedet, budu take rada za vsechny informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.20 21:46

Ahoj všem, já jsem měla rodit v Praze, kde mám vše zjištěno, ale protože se vše komplikuje Koronou, tak budu rodit asi v NMNM. Jejich stránky jsou takové skoupé na informace mi přijde a nebo neumím hledat. Ale taky by mě zajímalo, jak to bude s rouškami a bondingem a se vším dalším. Čeká mě můj první porod, tak jsem z toho celá nervózní ještě víc než bych byla normálně. Pokud někdo budete mít jakékoli informace, tak je sem prosím napište :). Jo a ještě mě zajímá, jak často se v NMNM chodí na monitory. Nevíte? V Praze bych měla chodit od 36 týdne každý týden. Děkuji za odpověď a držím nám všem place, ať to bez tatínků a s rouškama zvládneme. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
23.3.20 07:34

@martina.rehu ahojky, ja jsem.byla ted poprve poprve a sla jsem v 37tt.a.jinak.do.konce tehotenstvi ted kazdy tyden kontrola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
26.3.20 01:27

Ahoj holky, tak mam jiz porod za sebou a musim rict, ze to nebylo tak zle. Pritel me. doprovodil az ke vchodu na porodni sal kde se me ujala sestra a jinak ja jsem nastesti mela odrozeno za 2 h v nemocnici takze to bylo rychle a ani jsem nemela cas myslet na to, ze se mnou neni partner. Na hekarne jsem.tedy byla sama ale kdykoliv neco tak hned sestricky pribehly, a rousku jsem na sobe mela ale sestry me rekly, ze jestli se v mi dusim, ze si ji mohu sundat. A pak jsem si ji taky sundala. Jinak mame holcicku Karlicku a jsme obe v poradku. Kdyby jste chtely vedetk jeste nejake info tak urcite pisnete. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 08:25

A která to byla porodnice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 09:22

Bonding

Mám dotaz ohledně bondingu. Někde jsem četla, že se teď nedělá, tak jestli byl umožněn nebo ne. Děkuji :) a gratuluji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
26.3.20 09:45
@Fazulina píše:
Ahojky, s rouskami neporadím, ale jinak klid. Tisíce žen rodí bez partnera, ať už protože chtějí nebo ho nemají. Normálně ti bude věnována veškerá péče, jako ostatním. Mimino se přece dává matkám hned bez ohledu na to, zda je tam otec nebo není… Pokud nemá dítě nějaké problémy… Všechny jsou oslabené.Držím palce, ať je vše ok, určitě to zvládneš. :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama