Porod v Itálii ano nebo ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AnitaElla
Povídálka 25 příspěvků 14.03.19 14:30
Porod v Itálii ano nebo ne

Dobrý den, jsem tu poprvé a tak bych potřebovala od vás poradit ???? stěhují se do Itálie a jsem v prvním měsíci přítel je ital a pracuje tam a chce abych tam byla sním chce abych tam i rodila místo kde bych rodila je (PESCARA) máte prosím někdo zkušenosti nebo někdo známého co o tom ví?
Potom když by se něco stalo rozešli by jsme se mám pak nárok na dávku dítě dostat něco v Česky republice? Když bych rodila tam?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20465 příspěvků 14.03.19 14:34

Kde budeš rodit je jedno, důležité je kde budeš žít. A zjisti si jak je to tam s pojištěním, nejspíš protože nejste manželé,by sis ho musela platit. V Čechách máš zaměstnání?

zlata barva
Kecalka 200 příspěvků 14.03.19 14:40

tak nějak všechny víme, jak to dopadne :hug: :hug: :hug:

AnitaElla
Povídálka 25 příspěvků 14.03.19 14:43
@pikola píše:
Kde budeš rodit je jedno, důležité je kde budeš žít. A zjisti si jak je to tam s pojištěním, nejspíš protože nejste manželé,by sis ho musela platit. V Čechách máš zaměstnání?

Nepracuji jsem v domácnosti…
Všechno mi platí právě on

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13661 příspěvků 14.03.19 14:45

@AnitaElla takže bys na něm byla úplně závislá v cizi zemi? Aspoň se vemte. Určitě to chce dobré pojištění, jak se píše výše

pikola
Generální žvanilka 20465 příspěvků 14.03.19 14:45
@AnitaElla píše:
Nepracuji jsem v domácnosti…
Všechno mi platí právě on

Najděte si na fb nějakou skupinu češky v Itálii, oni vám poradí jak to tam chodí.

AnitaElla
Povídálka 25 příspěvků 14.03.19 14:50
@pikola
@pikola píše:
Najděte si na fb nějakou skupinu češky v Itálii, oni vám poradí jak to tam chodí.

Nemám facebook :(

debra.morgan
Echt Kelišová 7596 příspěvků 14.03.19 14:51
@AnitaElla píše:
@pikolaNemám facebook :(

tak si ho zaloz. profil tady jsi taky zvladla. to das. ;)

AnitaElla
Povídálka 25 příspěvků 14.03.19 14:51

@Tichošlápek chceme se vzít

tininas
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 14.03.19 15:01
@AnitaElla píše:
Dobrý den, jsem tu poprvé a tak bych potřebovala od vás poradit ???? stěhují se do Itálie a jsem v prvním měsíci přítel je ital a pracuje tam a chce abych tam byla sním chce abych tam i rodila místo kde bych rodila je (PESCARA) máte prosím někdo zkušenosti nebo někdo známého co o tom ví?
Potom když by se něco stalo rozešli by jsme se mám pak nárok na dávku dítě dostat něco v Česky republice? Když bych rodila tam?

Ahoj.

Pokud Ti tedy můžu radit, vykašli se na dávky a zjisti si, jak to bude s občanstvím dítěte po narození, pokud tedy opravdu budeš rodit v Itálii.

Kamarádka rodila v Anglii, její přítel Brit (dítě britský občan). Rozešli se a nastalo několikaleté peklo s dosud nejistým koncem.

Jiná kamarádka rodila v Německu její přítel Němec (děti mají německé občanství). Jsou v klidu, ale kdysi nadhodila, že v případě rozchodu dostat děti do své péče v ČR by se rovnalo malému zázraku. Pokud by si tedy otec postavil hlavu.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 14.03.19 15:01

Proc si komplikovat zivot :roll: ne tak pokud umis jazyk proc ne, ale jinak ne…jinak vlastne ital a porod tam vubec ne :mrgreen:

Obeli
Kecalka 192 příspěvků 14.03.19 15:09

No nevím, mně přijde, že přítel je majetnický a že to sním asi nemáš jednoduchý.
Kolik ti je?
Já být tebou, bych zůstala tady v ČR a porodila tady. Přeci jen, tady máš rodinu, která by ti popřípadě pomohla.

debra.morgan
Echt Kelišová 7596 příspěvků 14.03.19 15:11

jinak teda do italie bych se stehovala, kdyz uz by to muselo byt, tak urcite po porodu!!

Šarlota4
Extra třída :D 10814 příspěvků 14.03.19 15:18

Pises co chce on, a co chces ty?

pikola
Generální žvanilka 20465 příspěvků 14.03.19 15:20
@tininas píše:
Ahoj.

Pokud Ti tedy můžu radit, vykašli se na dávky a zjisti si, jak to bude s občanstvím dítěte po narození, pokud tedy opravdu budeš rodit v Itálii.

Kamarádka rodila v Anglii, její přítel Brit (dítě britský občan). Rozešli se a nastalo několikaleté peklo s dosud nejistým koncem.

Jiná kamarádka rodila v Německu její přítel Němec (děti mají německé občanství). Jsou v klidu, ale kdysi nadhodila, že v případě rozchodu dostat děti do své péče v ČR by se rovnalo malému zázraku. Pokud by si tedy otec postavil hlavu.

Občanství je po rodičích, ne místem narození (teda až na pár výjimek jako USA a Irsko) takže dítě bude Ital jako Čech, ale problém je že matka chce brát dítě pryč a otec s tím nemusí souhlasit. A tím že je cizinec je to složitější.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama