Porod v kolínské nemocnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JulkaD
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.13 18:01
Porod v Kolinske nemocnici

Potrebuji poradit od zkusenejsich ;).
Jsem zatim jen v 11tt, ale uz se rozhlizim po porodnich. Puvodne me moje rodina „tlacila“ do porodu U Apolinare v Praze. Jenze ja i vzhledem ke vzdalenosti dum-porodnice a frekvenci porodu jsem se rozhodla pro Kolin :nevim:.
Jsem prvorodicka s zadnymi zkusenostmi;),takze je pro me dulezity osobnejsi pristup a venovany cas v sestinedelce.
Na nemocnici v Koline jako takovou mam ale nazor spatny. Na operaci apod bych tam nesla. Ale porodnice je pry fajn.

Z nekterych nazoru pry ale casto hned nastrihavaji–je to spatne???
A planuji tam i vsechna vysetreni - screening apod. Nekdo zkusenosti??

Dekuji moc :andel:

Nejnovější zkušenosti z porodnice Kolín

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
serratia
Kecalka 151 příspěvků 29.06.13 18:23

Názory maminek na porod v Kolíně jsou různé - viz. diskuze apod.
Já jsem v Kolíně rodila v roce 2011 také jako prvorodička a byla jsem s přístupem během porodu spokojená. S péčí na odd. šestinedělí jsem byla velmi spokojená - všechny sestřičky byly moc příjemné, ohleduplné a starostlivé. Na dětském odd. - o miminko se starali pěkně, záleželo na tom, jaká směna měla zrovna službu…některé sestřičky byly fajn, vše vysvětlili, některé byly odměřené a nepříjemné.
Rodila jsem akutním císařem, takže ohledně nástřihu nevím.
Pokoje jsou příjemné, čisté, po dvou se sociálkou.
Je dobré si tam dojít na tzv. předporodní kurz. V rámci něho ukazují pokoje, předporodní pokoje (hekárny) a porodní sál. Uděláš si alespoň představu o tom, jak to tam vypadá.

JulkaD
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.13 18:31

@serratia moc dekuji!! A i screenind apod jsi mela tam??

A ano, libi se mi i jejich Plavani pro tehotne, predporodni kurzy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.13 18:38

Rodila jsem v roce 2011. Mně osobně vadil přístup: „Dobrý den, tady máte oxytocin.“ Přičemž to až muž musel vyčíst ze sáčku, protože nám to PA neřekla a na otázky odpovídala vyhýbavě. Porod se mi rozběhl sám a oxytocin mi dali cca hodinu od začátku kontrakcí, takže opravdu nechápu proč a nikdo mi to nebyl schopný vysvětlit - ptala jsem se.
Při samotném porodu mi nikdo neporadil, jak dýchat, jak tlačit, jen mi několikrát „mile“ zopakovaly, že do dělám špatně a že si zabiju dítě - ozvy mělo dobré. Nakonec se ukázalo, že dítě vytlačit nešlo, protože bylo špatně dorotované, jak moc uspíšili porod a navíc hodně zamotané v pupečníku. Tahali ho pomocí vexu.
Sestry z novorozeneckého byly často neochotné a nepříjemné, na otázky odpovídaly způsobem, co matka otravuje, kolikrát mi spíš pomáhaly sestry z ženského. Hlásají podporu kojení, ale byla jsem na JIP a nechtěli mi dítě nosit a to jsem se po něm ptala opakovaně - neviděla jsem ho prvních 24 hodin a to byl naprosto v pořádku, nechtěli ho ani ukázat manželovi… Když se mi nerozjelo mlíko, tak mu 4 dny nedali UM, až zhublo víc jak 500 g a nemělo sílu na to, aby pilo, takže jen spalo, nedalo se probudit, ale mlíko bylo a sestry se strašně divily, že nepije a začaly dávat UM, byla jsem tam 4×, než jednu napadla odsávačka. Pak už to bylo dobré.
Druhý porod tam asi budu rodit zase, ale jedině plánovaným císařem, protože díky prvnímu porodu mám z porodu panickou hrůzu a nevěřím si, že bych mohla normálně porodit.
Jinak pokoje moc hezké. Rodit jen s partnerem a podrobným porodním plánem, pak by to snad mohlo jít.
Vyšetření nevím, celé těhotenství jsem chodila ke své doktorce a dojížděla do Prahy. Ale asi to půjde, protože mi to navrhovala jako druhou alternativu.

serratia
Kecalka 151 příspěvků 29.06.13 18:41

Já jsem chodila do Kolínského sanatoria ke gynekologovi a ten mi dělal veškerá vyšetření sám. Do Kolínské nemocnice jsem šla až týden před porodem na UTZ a na monitor. Pak až na termín vyvolání, kdy mě tam poslal můj ganekolog protože jsem dál přenášet nemohla.
Před tím jsem tam byla právě na předporodním kurzu a na sepsání porodopisu. Vše proběhlo v pohodě. Všichni tam byly ochotní a příjemné. Záleží samozřejmě na konkrétních doktorech. Mě měla rodit MUDr. Košvancová a ve finále tam přišli další s přimářem další dva, takže jich na mě bylo hodně :-D Ale zase jsem měla opravdu dobrou péči v akutním případě. Což oceňuji :andel:

serratia
Kecalka 151 příspěvků 29.06.13 18:48

Za sebe mohu říct, že mi naopak PA ještě na hekárně radila, jak mám dýchat a jak si ulevovat. Záleží opravdu na tom, na koho člověk narazí :nevim:

Já jsem byla na JIP dva dny a oba dny mi tam malého nosili na kojení cca co 4h. Porodila jsem ve 13:39 a prvně mi ho donesli v 19h, což vzhledem k mému stavu bylo tak akorát a sestřička mi sama pomáhala s jeho přicucnutím. Dokonce mi nabídla, že mě s ním vyfotí a brala si ode mě z tašky foťák :-D.
Zase - je to o tom, na koho člověk narazí.
Třeba budu příště já ta více nespokojená :lol:

JulkaD
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.13 19:05

Jj to je vsude. Je to situace od situace odlisne a zalezi na tom na koho z personalu narazite :roll:.

Ale zajimaji me prave ty osobni zkusenosti, abych vedela ceho se vyvarovat a na co si dat pozor a na co se hlavne ptat.

Zajimavy je, ze me v Koline rodila moje mamka;). A rekla mi to same (samozrejme ze zdravotnictvi je uz uplne nekde jinde;)),ze tam bude chtit byt se mnou a dohlidnout na me:). Ptz ji nechali samotnou dusit v hekarne, neverili ji ze uz rodi;),a malem ani na luzko nestihla vyskocit.

No zatim z toho vseho co tu ctu a slysim si budu muset dat zalezet na porodnim planu a dat jim najevo, ze mi zadny Oxytociny a nic bez souhlasu davat nenebudou :! A partnera u porodu nechci, ale mamku a segru chci mit u sebe „od zacatku“. Pritel se stejne boji a ja se budu citit vice v pohode s nimi a navic vim, ze na vse tak nejak dohlidnou :)

@serratia jj,ja mam objednany screening na ambulanci. Pac ziju v zahranici a v CR nemam zadneho gynekologa :zed:

serratia
Kecalka 151 příspěvků 29.06.13 19:19

Ono taky záleží jak a kdy Tě chytnou porodní bolesti :think:
Přeju, aby jsi měla rychlý porod a vše dle Tvých představ ;-) :mavam:

Hřiběnka
Extra třída :D 14033 příspěvků 1 inzerát 29.06.13 19:52

Ahoj, já podám čerstvé info snad co nejdříve (viz metřík). Zatím můžu jen poznamenat ke screeningu - měla jsem štěstí na MuDr. Bečváře, uznávaná kapacita na UTZ a právě tyto, hl. prvotrimestrální screeningy ;-)
Na předporodním kurzu jsem byla, vyčerpávající :-D Ba ne, řekla bych, že přínosné, je taky fajn vidět, jak hekárny a porodní sály vypadají… Od ukončeného 36. týdne chodím co týden na monitor a kontrolu, zatím spokojenost…

miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 29.06.13 20:15

Ahoj, na porodnici Kolín - reakce mamin - se číhni tady https://www.emimino.cz/…dnice/kolin/ , jinak já rodila v Nymburce. Jednou jsem musela v těhu do Kolína do porodnice na pohotovost a teda…vůbec to tam na mě nepůsobilo dobře. Takže já - poděbraďačka - budu doufám jednou druhé rodit RÁDA opět v Nymburce https://www.emimino.cz/…ice/nymburk/ ;) (max. spokojenost)

JulkaD
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.13 20:30

@Hřiběnka pak dej vedet ;)! A preju rychly a klidny porod!!! :hug:

JulkaD
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.13 20:30

@miru29 dekuji moc za odkaz,)! Ackoliv co tam ted ctu je dost desive :roll:

serratia
Kecalka 151 příspěvků 29.06.13 20:37

@JulkaD Hlavně klid, je to fakt individuální :lol: Času na rozhodování máš ještě dost :palec:

Hřiběnka
Extra třída :D 14033 příspěvků 1 inzerát 29.06.13 20:39

@JulkaD Hele dvě kamarádky tam rodily v průběhu posledního roku a obě maximálně spokojené :)

VydraVydrýsek
Povídálka 47 příspěvků 25.09.13 11:46

@JulkaD Zdravím, taky jsem se rozhodovala, zda rodit v Kolíně nebo někde jinde. Kamarádka mne odrazovala - rodila tam 27,5 hodiny! Další 2 kamarádky tam ale zas naopak měly porod naprosto bezproblémový a byly spokojené. Řekla bych, že je to vždy případ od případu a negativní reakce se najdou na každou porodnici. Nakonec jsem si řekla, že bych byla hloupá uvažovat o jiné porodnici, když Kolín mám 10 minut od baráku.
Představa, že bych se 3/4 hodiny handrkovala třeba do Prahy a nakonec stejně narazila na nepříjemný personál, to by mne ve finále 100% naštvalo víc!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama