Porod v Motole aktuálně

33
7.1.21 17:39

Porod v Motole aktuálně

Ahojky, jsem tu poměrně nová, aktuálně začínám 35.týden a registraci k porodu mám v Motole. Ráda bych se zeptala, zda tam někdo v posledním cca měsíci až dvou nerodil, jak to probíhá hlavně kvůli covidu. Nejdříve jsem měla v plánu žádat o nadstandard, ale 2200 Kč za noc je děs, to raději vydržím na obyč pokoji. Měli jste miminko u sebe hned po porodu? Na internetu píšou, že pokoje jsou rooming in, takže by to měli podporovat, ale v některých starších recenzích tomu tam údajně nebylo. Dále jak je to tam s obsazeností? Pak mám ještě jeden dotaz, zda jste hodně řešily, co v těhotenství jíte, já si několikrát dala steak medium a pak hodiny četla diskuze, jaké je riziko nákazy apod…😂 až jsem z toho bláznila. Měl to někdo podobně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1217
7.1.21 17:47

Zkus i na Facebooku oslovit skupinu Recenze porodnic, holky tam reagujou hodně ;)

Jinak steak medium já osobně nejim ani mimo tehotenstvi, videla jsem jednou ve flasce naloženou tasemnici a od te doby nepozřu zadne maso, které není propečené úplně durch :lol: :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61610
7.1.21 17:49

Jedla jsem vše.. Jinak rodila jsem v říjnu, ale jinde, mimca normálně u sebe, roušky kdo chtěl.. Tehdy bylo 15 tis denně nakažených

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
7.1.21 18:07

Díky, no teď to taky není žádná sláva s nakaženými, ale říkám si, že se to do února uklidní :) snad :) jinaj ty steaky já miluju, to je hrozný celých 9 měsíců držet, ale zase všeho s mírou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
7.1.21 18:27

Myslím že jsem si taky v těhotenství dala jednou dvakrát steak medium. Pokud si dáváš v restauraci které věříš a víš že je kvalitní nebala bych se ;)
S Motol nepomuzu, ale stačí se nedat, dítě Ti nikdo nemůže vzít. Když ho nedáš z ruky a budeš všude chodit s mimcem, samozřejmě pokud Ti to Tvůj stav dovolí. Tak to máš vyřešené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
7.1.21 18:35

@Linda99999 rodila jsem v Motole 2×, jednou jsem měla rooming in hned, ale podruhé tam bylo totálně přeplněno, že jsem holku viděla až po skoro 10 hodinách, ale rodila jsem v noci, na šestinedělí jsem se už nevešla, tak jsem musela někam na jiné oddělení, před polednem nás pak dovedly na šestinedělí, ale první noc jsem byla na 3lůžkáčích, tam děti nedávají, jen nosí na krmení, druhou noc už rooming in a ráno jsem přesvědčila doktorku, aby nás po 2 a půl dni pustila domů :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9355
7.1.21 19:32
@Linda99999 píše:
Ahojky, jsem tu poměrně nová, aktuálně začínám 35.týden a registraci k porodu mám v Motole. Ráda bych se zeptala, zda tam někdo v posledním cca měsíci až dvou nerodil, jak to probíhá hlavně kvůli covidu. Nejdříve jsem měla v plánu žádat o nadstandard, ale 2200 Kč za noc je děs, to raději vydržím na obyč pokoji. Měli jste miminko u sebe hned po porodu? Na internetu píšou, že pokoje jsou rooming in, takže by to měli podporovat, ale v některých starších recenzích tomu tam údajně nebylo. Dále jak je to tam s obsazeností? Pak mám ještě jeden dotaz, zda jste hodně řešily, co v těhotenství jíte, já si několikrát dala steak medium a pak hodiny četla diskuze, jaké je riziko nákazy apod…😂 až jsem z toho bláznila. Měl to někdo podobně?

Napis si porodni plan, sice se na nej casto kasle, ale mas se na co odvolavat.
Jinak jestli jsi na porod z pacientskeho hlediska narocnejsi, tak Motol nebude uplne nej volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
7.1.21 19:34

@Lucie_Sx no jelikož je to můj první porod a nemám ohledně porodního plánu absolutně žádnou představu, ani nevím, co bych tam vypisovala 😂 jediný můj požadavek je pokud možno bez nástřihu, k tomu jsem pořídila Aniball, jinak nic víc 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
7.1.21 19:36

@welovefashion to by se mi taky líbilo, jít takhle brzy 😂 ale samozřejmě za předpokladu, že bude vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
7.1.21 19:37

Holky a řešily jste po porodu monitor dechu pro mimi? Pořád nad tím přemýšlím, mimčo bude spát ve svém pokoji od začátku, takže nevím, jestli už jen kvůli tomu pořídit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
7.1.21 21:18
@Linda99999 píše:
Holky a řešily jste po porodu monitor dechu pro mimi? Pořád nad tím přemýšlím, mimčo bude spát ve svém pokoji od začátku, takže nevím, jestli už jen kvůli tomu pořídit…

pokud jsi rozhodnutá nechat miminko v postýlce, tak pro klidné spaní doporučuji monitor od začátku, je i možnost si ho myslím pronajmout a v Motole pokud mají navíc, tak si ho můžeš myslím i vyzkoušet.

jo no standardně se takto brzy nechodí, ale byl to můj třetí porod, takže jen jsem musela počkat na výsledky žloutenky malé, já byla ok, bez nástřihu, bez zranění a taky jsem narazila na mladou doktorku, která s tím neměla problém, ale řekla bych, že pokud budeš rodit v únoru, tak takový nával nebude :-) nejhorší jsou prý letní měsíce… první jsem rodila v lednu a to bylo porodnické oddělení poloprázdné… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
7.1.21 21:39
@Linda99999 píše:
@Lucie_Sx no jelikož je to můj první porod a nemám ohledně porodního plánu absolutně žádnou představu, ani nevím, co bych tam vypisovala 😂 jediný můj požadavek je pokud možno bez nástřihu, k tomu jsem pořídila Aniball, jinak nic víc 😁

Tak to na Motol nechod, nastrihu maji 60% (rekl mi primar pri projednavani stiznosti) i kdyz na webu tvrdi, jak to neni standardem, u prvorodicek prakticky rutinne, potvrdila mi to i ma nova gynekolozka a jen zkonstatovala, ze Motol je cim dal horsi. Rodila jsem tam loni, jsem pry strizena jak na 4,5kg dite v tisni (taky jsem mela Aniball na 29cm), pritom zadny problem nebyl (vaha ditete take prumerna) a ten reznik me strihnul jen par minut po svem prichodu na sal. Zkusenost ma i nekolika mych kamaradek. Ja odesla se zbytecnym 5cm nastrihem udelanym bez meho vedomi a svoleni, spatne vedenym i sesitym, porodnik nuzky schovaval u tela (potvrdil mi muj muz, kamaradce se to tez stalo). Dotazy na vysvetleni nastrihu odignoroval.
Mam nasledky celkove ze spatneho odhadu situace, chronicke bolesti i skoro rok po porodu. Plastika jinde nesla bez problemu, uz jsem po nekolika operacich, snad uz se blizim k uzdraveni (co se tyka nastrihu), alespon telesnemu. Trauma zustava, u stiznosti se mi vysmali, ze muzou cokoliv, kdyz podepises informovany souhlas, nenabidli mi omluvu ani opravu evidentne spatne zasite rany.
Syna mi chvilku po porodu sebrali pro lehci zahlenenost, ja byla ale chovanim lekare tak ztraumatizovana, ze jsem nemela silu se hadat, zda je to vubec treba. Ze zpravy vim, ze zcela uplne nebylo.
Pokud tam opravdu chces rodit, tak obycejne pokoje ujdou, ale jidlo je hrozne, tam si urcite zaplat nadstandard, to bylo vcelku dobre. Sestry byly vetsinou taktez prijemne.
Nicmene ja bych Ti doporucila jinou porodnici nebo pokud tam kvuli diteti rodit musis, alespon mit u porodu svou PA, ktera si to ohlida, casto tam jedou metodu oxytocin, na zada a nastrih a nemusis se jim v tech bolestech ubranit. V informovanem souhlasu se nastrih pripousti, pokud nechces rutinni, skrtni to. Ja sve volby denne lituju, az po porodu jsem zjistila, ze tam metody moderniho porodnictvi moc neuznavaji, byt v prenatalni poradne na mne vse pusobilo v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
7.1.21 21:43

@Phibsboro díky za zkušenost, ač negativní. Pokud jde v informovaném souhlasu nástřih uvést, že nesouhlasím, zkusím to ohlídat…ono je tězké kde, volba byla buď Hořovice nebo Motol, v Hořovicích poslední rok tragedie, kamaradka PA, spatni doktori…takze Motol vyhral, no. Vse ostatni uz mame dal a to se bojim delsiho dojezdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
7.1.21 21:43

@welovefashion no ted diky covidu mozna bude nabyto i v unoru, tech miminek se ted ceka vic nez dost mi prijde 😂 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
7.1.21 22:12
@Linda99999 píše:
@Phibsboro díky za zkušenost, ač negativní. Pokud jde v informovaném souhlasu nástřih uvést, že nesouhlasím, zkusím to ohlídat…ono je tězké kde, volba byla buď Hořovice nebo Motol, v Hořovicích poslední rok tragedie, kamaradka PA, spatni doktori…takze Motol vyhral, no. Vse ostatni uz mame dal a to se bojim delsiho dojezdu.

Na Motole je hodne mladych doktoru hned po skole, jeden mi chtel prasknout vodu a PA ho musela navigovat, vubec netusil. Dalsi me poslal den pred porodem s necim za zkusenejsim lekarem, ze je problem a ten rekl, co ze to ty mlady zas blbnou, vzdyt je vse v poradku. Je to tam vabank na personal, muzes mit ale i stesti.
Ohledne epiziotomie - v souhlasu s porodem je to tam vepsane, skrtni to a jeste napis dolu, ze nesouhlasis, pak mas mozna sanci, ze si to prectou a nestrihnou Te bezduvodne. A porad jim to rikej, ja jim duverovala a hrozne si to vycitam. I to, ze jsem se nechala donutit u tlaceni na zada (na boku mi bylo lip plus maji polohovatelna kresla, ale zkusi Te zrejme natlacit do polosedu, protoze je to pohodlnejsi pro lekare, to rekla PA na info schuzce a mne nedoslo, ze to je spatne), ze jsem pripustila neustale monitorovani (aby mi pak PA rekla, ze to treba nebylo - nebyla jsem rizikova a vse slo dobre).
Ja uz bych se znova dojezdu nebala a sla bych do Rakovnika (bydlim na P6 a tipuju, ze Ty take nekde tak, kdyz volis Motol, ze je blizko).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat