Porod v Německu - nástřih hráze?

320
13.4.21 10:55

Porod v Německu - nástřih hráze?

Ahoj, máte někdo zkušenost s porodem v Německu? Kamarádka tam bude rodit a někdo ji vyplašil, že se v Německu nenastrihuje hráz, že nechávají natrhnout 8o co je na tom pravdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3838
13.4.21 11:32

Pokud je to pravda (o čemž pochybuji) tak by Německo byla ideální lokalita pro všechny odmítačky nástřihu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.4.21 11:33

@Anymaa ahoj osobní zkušenost nemám, ale v Německu žiju a asi před pěti lety jsem byla s těhot. Kamarádkou na prohlídce porodnice, kde nám sestra vysvětlovala jak bude vše probíhat a pak nás po porodnici prováděla. Tenkrát říkala že se snaží do porodu nijak nezasahovat a že hráz nastrihavaji jen v případě že je dítě nejak hodne velké a hrozily by nějaké komplikace. Jinak prý opravdu nenasrihavaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
13.4.21 11:34

To je snad dobře ne? Rutinní nástřih hráze je spíš na škodu. Ne každá se při porodu natrhne. A i menší natržení se hojí snáz než nástřih. Fakt záleží na situaci. Nástřih se má dělat jen pokud to nejde jinak a určitě to v Německu vědí a udělají správně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9910
13.4.21 11:43

Žena zvládne porodit bez nástřihu, to jen v ČR si pořád myslí, že ne. Takže ať je kamarádka spíš ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
13.4.21 11:48

Ano, je to pravda. Rutinní nastrih hráze je zvěrstvo a v Německu se naštěstí neprovádí. myslela jsem tedy, že už ani v Česku ne. Kamarádka si může spíš gratulovat, šance na prirozeny porod je v Německu podle me vyšší než v Česku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
13.4.21 11:48

Všude se dělá nástřih, každá nemocnice je jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
13.4.21 11:51

No brrrr, já osobně jsem se teda modlila, ať mě už nastrihnou, jinak bych ji tam mela snad do dneška :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
13.4.21 11:55

Rodila jsem v ČR bez nástřihu a jsem za to ráda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21890
13.4.21 11:55

Já jsem rodila v čr a nástřih mi nikdo nedělal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
13.4.21 11:57

Rodila jsem v Německu třikrát a byla vždy spokojena. Všechny deti s velkou hlavou a velkým váhovým odhadem a o nastrihu nepadlo nikdy ani slovo. poranění nebylo velke, vždy se dobře hojilo, seděla jsem bez problémů. Ve všech třech případech jsem dostala miminko ihned na břicho aniž bych o to musela slozite usilovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
13.4.21 12:02

@Hibou a to se v CR nedela automaticky? 8o mne teda dali mimco na sebe hned a mela jsem ji tam 2 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
13.4.21 12:08
@Anymaa píše:
@Hibou a to se v CR nedela automaticky? 8o mne teda dali mimco na sebe hned a mela jsem ji tam 2 hodiny.

Nevím, tu se občas člověk dočte ruzna zvěrstva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
13.4.21 12:16

@Hibou Aha, tak to jsem asi jen mela kliku na porodnici :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9055
13.4.21 12:20

4 porody v Nemecku - nastrih ani jednou.
Proc po nem tak touzi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat