Porod v Podolí nebo Vinohradské nemocnici 2021

4
25.2.21 16:29

Porod v Podoli nebo Vinohradske nemocnici 2021

Ahoj holky, zajimaly by me zkusenosti z posledni doby z Podoli nebo FNKV… nemuzu se rozhodnout ktera je lepsi? Koukala jsem ze FNKV prosla loni na podzim rekonstrukci a mnoha zmenami a tak bych rada vedela jestli ji uz nekdo vyzkousel? Chtela bych byt celou dobu vcetne prvni doby porodni s manzelem, a mit moznost jej mit u sebe i po porodu na pokoji… (jasne pocitam s nadstandartem) netusite jestli je ve FNKV tato moznost? Na kolik jsou nadstandartni pokoje zadane atd? Libi se mi ze FNKV je mensi, na individualnejsi pristup a neni to takova tovarna jako Podoli, ale zase na druhou stranu mam rodit poprve, jsem strasny zbabelec a manzela chci mit co mozna porad u sebe… moc moc dekuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
215
25.2.21 17:58

Taky jsem se rozhodovala mezi Vinohrady a Podolím. Nakonec jsem rodila na Vinohradech právě kvůli tomu, že je to tam menší a taky nebyl nával u registrace. Byla jsem spokojená, vyloženě negativní zkušenost nemám s nikým. Byla jsem tam loni na jaře kvůli lockdownu celou dobu sama (pak teda s dítětem) a všichni se chovali mile, žádný problém. Nikdo si na tebe nic nedovolí jenom proto, že tam s tebou zrovna není manžel. :)

S nadstandardem zkušenost nemám, byla jsem na třílůžkovém pokoji a v pohodě. Vzhledem k tomu, že v současné době s tebou manžel stejně na pokoji nemůže být, jako prvorodička jsem ocenila, že jsme si na tom třílůžáku aspoň mohly vzájemně pohlídat děti a poradit si. A mít na pokoji vícerodičku je terno. :palec:

Nevýhoda Vinohrad je to, že tam nejsou přizpůsobení na předčasné porody a větší poporodní komplikace u dětí. Rodí se tam až od 36tt a v případě, že dítě má velké zdravotní problémy, odvezou ho jinam. V Podolí jsou připravení na všechno.

Jinak co se týče Podolí, mám jen reference od ostatních a nic moc. Je tam nátřesk, často stop stav a i přes registraci tě můžou odmítnout přijmout k porodu. Známou odbyli s tím, že nemají místo a ať jede do Mělníka. Jiná pražská porodnice ji pak přijala hned a bez keců.

Pokud nemáš důvod očekávat větší problémy v těhotenství a při porodu, šla bych do Vinohradské. Jestli je předpoklad nějakých komplikací, vybrala bych si Podolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 18:13

@Mimi2021 Podolí je továrna na děti. Šla bych tam jen na nějaký akutní zákrok nebo když bych měla predikci, že těhotenství bude rizikové (riziková skupina apod.) Vinohrady jsou rodinnější, po rekonstrukci už i moderní s fajn standardem. Na blbé lidi můžeš narazit všude.

• Citovat
  • Nahlásit
302
25.2.21 18:30

Za mě FNKV, při obou porodech naprostá spokojenost, včetně poraden a následně na sestinedeli ;) Mám kamarádky co rodily v Podolí a spokojené byly taky… Co vím tak tam musíš mít velké štěstí u registrace, aby te vůbec vzali, aspoň za mě to tak bylo, to samé Apolinar :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.2.21 20:57

Ahoj, sama jsem se rozhodla pro FNKV a myslím, že jsem zvolila moc dobře ;)Rodila jsem zde před čtyřmi měsíci a od příjmu až po samotný porod a následný pobyt naprostá spokojenost…Všichni velmi milí a ochotní…Za mě další porod opět tam…Co se týče přítomnosti manžela-u mě byl až na samotný porod, vzhledem k současné situaci, porod jsem měla vyvolávaný, takže když se šlo na věc, volala jsem, ať dojde…Takže jestli by mohl být semnou celou tu dobu, vážně nevím :nevim: Co se nadstandardu týče…Myslím, že tím, že jsou zakázané veškeré návštěvy, tak přítomnost možná nebude, kromě porodu…Ale je to jen můj názor, nikoli zkušenost…Navíc v době porodu nemusí být ani pokoj k dispozici…Přeji moc štěstí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
26.2.21 17:04

Holky moc moc dekuju… :kytka:

Netusila jsem ze FNKV neresi ty problemove pripady… a mam rodit az na prelomu srpna/ zari tak doufejme ze uz i ta covidova situace bude vic pod kontrolou… I kdyz pri sledovani tech cisel jeden nikdy nevi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
26.2.21 17:22

Ahoj, já rodila na vinohradech loni v březnu a byla to hrůza :/ porodní asistentka mě nechávala samotnou třeba hodinu, vždycky jen nakoukla dveřmi a zasen odesla. Nevěřila mi, že mám kontrakce po minutě, šití proběhlo bez umrtvení (ale to lékařka říkala, že to jinak nejde), porod v roušce, bez muže. Ještě na hekarne mi dala oxytocin, aniž bychom se na tom dohodly. Já vyděšená prvorodička nic netusila. Bonding neproběhl, dceru odvezli na vyhřívané lůžko s tím, že mi ji ráno dají na pokoj. Nedali, řekli, ať se jdu hned rozloučit, že ji odvážejí na jipku na Karlák a já tam nemůžu, protože byla pandemie. Už bych tam nešla nikdy. Kámoška si ve stejné době chválila Podolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
26.2.21 19:58

@Mediula Vidíš, tohle je dobrý příklad toho, že všechno záleží na štěstí a na lidech, na které natrefíš. Já jsem na Vinohradech rodila asi jen pár dnů, max. týdnů před tebou a zkušenost mám úplně jinou. Porodní asistentky se u mě vystřídaly tři, z toho dvě milé a jedna sekernice - ale právě díky ní jsem skoro po dvou dnech konečně porodila. Doktorka u porodu byla úplně super, šití vůbec nebolelo (ale měla jsem epidurál). Po porodu mi dceru ukázali asi na deset vteřin a hned ji lifrovali pryč. Od sestry jsem se pak dozvěděla, že jsem měla víc štěstí jak rozumu, protože normálně by ji odvezli na JIPku do jiné nemocnice, ale tentokrát se doktoři rozhodli nechat ji tam.

Takže fakt asi nezáleží na porodnici, ale na tom, s kým se setkáš a jak se sejdou okolnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat