Porod v porodnici Břeclav 2019-2020

163
23.8.20 08:46

Porod v porodnici Břeclav 2019-2020

Ahojte. Vím, že o porodnici v Břeclavi už tu diskuze jsou, ale všechno, co jsem našla, jsou zkušenosti několik let staré. Tak bych ráda věděla, jak to tam chodí teď. Kdo tam teď v brzké době rodil, klidně se rozepište víc. :mrgreen: Zajímá mě úplně všechno. Porod, pokoje, přístup zaměstnanců, jestli berou ohled na přání rodičky, co si zabalit, jestli tam může být se mnou manžel celou dobu u porodu, návštěvy, jestli můžu mít na šestinedělí své vlastní jídlo z domu, a prostě všechno, co vás napadne mi prosím napište. :D jo a musím se do porodnice registrovat? Jsem 38+4 a za týden mám ještě kontrolu u své vlastní doktorky, tak nevím, kdy mně řeknou, ať si zavolám do porodnice, nebo jestli už tam mám volat teď. Za každou zkušenost a radu budu moc vděčná. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
283
23.8.20 10:18

Ahoj, já teda rodila v Bv už před dvěma lety, ale myslím, že se tam moc nezměnilo. Nevím tedy, jak to tam funguje teď s coronou. Ale nahlásit dopředu nebylo třeba. Já tam dorazila asi ve dvě ráno, byla jsem už na šest prstů, nechali tam i muže. U prvního dítka jsem byla jen na dva a to ho ještě poslali domů. První na co se mě ptali byl porodní plán, žádný jsem neměla, jen jsem chtěla rodit bez léků. Při prvním „problému“ už mi chtěli píchnout oxitocin. A problém byl, že jsem špatně tlačila, nevím, jak by mi s tím oxitocin pomohl. Tak jsem se ohradila, že to nechci, naštěstí se mě druhá PA zastala a já začala poslouchat, jak správně tlačit a dítě bylo za pět minut venku. Po porodu jsem si vyslechla nevhodné komentáře od PA, co jsem ji zakázala injekci. :roll: Ale třeba s prvním porodem jsem tam byla moc spokojená. Záleží na PA, co tam zrovna bude. Jinak s jídlem tam problém nebude, mají lednici a nikdo nekontroluje, co kdo jí. Pokoje jsou po dvou, nadstandard věčně obsazený. Já měla nadstandard porodní sál, tam se mnou byl i manžel, je to na 24h. Hygien. potřeby jsem měla svoje pro sebe i dítě, oblečení pro dítě, zavinovacky, bavl. plenky dají každý den k dispozici. Oblečení pro děti je teda velké (nebo jsem měla malé děti) a obyčejný. Ale bylo často špinavé, tak to stačí. Ještě jsem s nima řešila pupečník, chtěla jsem ho nechat o den déle, nebyl ještě úplně zaschly, tak to měli taky řeči. Prostě se musíš na všechno ptát a říct si. Jinak to bude, tak jak jim to vyhovuje.
Tak snad to aspoň trochu pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
23.8.20 10:56

@Charlie18 děkuji moc :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
24.8.20 17:14

@Charlie18 ještě se chci prosím zeptat…je tam WiFi? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
26.8.20 06:13

Opravdu tu není už nikdo, kdo by napsal zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.8.20 21:23

Taky by mě zajímaly výše zmíněné informace…mám termín za 4 týdny. Kvůli koronakrizi jsem ani neabsolvovala předporodni kurz, takže moc informací nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MFB
2
27.8.20 21:52
@Feyre píše:
Ahojte. Vím, že o porodnici v Břeclavi už tu diskuze jsou, ale všechno, co jsem našla, jsou zkušenosti několik let staré. Tak bych ráda věděla, jak to tam chodí teď. Kdo tam teď v brzké době rodil, klidně se rozepište víc. :mrgreen: Zajímá mě úplně všechno. Porod, pokoje, přístup zaměstnanců, jestli berou ohled na přání rodičky, co si zabalit, jestli tam může být se mnou manžel celou dobu u porodu, návštěvy, jestli můžu mít na šestinedělí své vlastní jídlo z domu, a prostě všechno, co vás napadne mi prosím napište. :D jo a musím se do porodnice registrovat? Jsem 38+4 a za týden mám ještě kontrolu u své vlastní doktorky, tak nevím, kdy mně řeknou, ať si zavolám do porodnice, nebo jestli už tam mám volat teď. Za každou zkušenost a radu budu moc vděčná. :srdce:

Ahoj, rodila jsem v Bv cca pred mesicem. Hlasit predem se tam nemusis. Sestry i doktori byli ochotni a prijemni na vsech oddeleni - porodni, sestinedeli i z detskeho. Ochotne mne odpovedeli na vse co bylo potreba. Ptali se jestli mamporodni plan, nemela jsem a rekla, ze si necham poradit, co je potreba, co je lepsi a tak nejak “za chuze” budeme resit situaci a pripadne problemy. Jidlo jsem vlastni mela, ale jen to co neni potreba davat do lednice, na pokojich neni. Pro miminko se dostava zavinovacka i kosilky, plenky a vlhcene ubrousky musis mit vlastni. Nechala jsem si privezt vlastni zavinovacku, protoze ta jejich na snurky mne nebavila :lol:
Navstevy se ridi podle situace koronaviru, tak uvidis, jak to zrovna bude.
Pokud budes mit dalsi otazky, tak se ptej :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama