Porod v porodnici Podolí 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katintheBOx63
Povídálka 11 příspěvků 08.12.18 10:08
Porod v porodnici Podolí 2018

Ahoj, máte někdo prosím čerstvou zkušenost s porodnici v Podolí? Ideálně v posledních měsících, nebo alespoň v tomto roku. Jak to probíhalo? Co personál a vybavení? Termín mám v lete 2019 ale v lednu si již musím jít dát rezervaci porodnice tak by se mi hodili čerstvé informace. Moc děkuji všem za informace. :srdce:

Nejnovější zkušenosti z porodnice Podolí

Reakce:
Novak2
Stálice 93 příspěvků 08.12.18 10:47

Rodila jsem ted v lete, byla jsem spokojena, nepotkala jsem nikoho, kdo by mi nesedl, porod byl fajn, dite hned dali ke mne, byla na mne dve hodiny. Ale porad tam probihaji opravy, jedno sestinedeli vzdy zavrene, takze tam casto maji stopstavy, v lete meli skoro permanentne. Oddeleni sestinedeli vypada jako cikanska ubytovna, bylo tam desne vedro a hluk. Moc se nevenovali kojeni ani u prvorodicek, pro me to bylo naopak idealni, ze mne nechali byt.

Mercury
Kecalka 270 příspěvků 3 inzeráty 08.12.18 11:41

Byla jsem tam v prosinci 2017 a v srpnu 2019 tam chci znovu - jestli se dostanu. Porodni sal a celkove prostredi u porodu za me super. Mimino hned k sobe a nechali nam ho asi 2h. Pak ho odvezli a ja sla na sestinedeli. Tam uz to tak super nebylo, sprchy jak nekde kempu.
Mela jsem moznost prohlednout si i oddeleni riz.tehu a tam to bylo opraveny. Hezky sprchy na pokoji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 12:31

Jestli nevadi, pridam ne uplne pozitivni zkusenost. Rodila jsem zde na jare 2016.
Pozitiva: pekny porodni sal, jak hotelovy pokoj vcetne koupelny, naproste soukromi, k dispozici sprcha, mic, pokud si prejes, i hudba. Na poradne jsem nikdy dlouho necekala, objednavala jsem se rano mezi prvnimi. Na sestinedeli detske sestry opravdu zaucovaly peci o miminko, kojeni se podle me venovaly dost, laktacni sestra dochazela pravidelne, nekolikrat tydne je i sezeni na chodbe, kde to popisovala dost dukladne. Na to si nemuzu stezovat. Ale:
Na konci tehu silene otoky, motala se mi hlava, ale nikomu nevadilo, ze jsem behem tydne pribrala na vaze 3kila. Porad tvrdili, jak je to normalni. Jak jsem zjistila u dalsiho tehu, normalni stav to nebyl. Tusila jsem, ze mimi bude vetsi, ale vahovy odhad mi od 36.tt nikdo nedelal. Moje chyba, asi jsem mela byt duraznejsi. Vnitrni vysetreni mi za mesic dochazeni do poradny udelali presne jednou na zacatku, naposledy alespon utz - jestli je dobre ulozeno. Na poradne jsem nikdy nepotkala stejneho lekare, vsichni vypadali, ze jim sotva uschl inkoust na diplomu.
Prenasela jsem, nakonec se pristoupilo k vyvolavani, kdyz jsem pozadala o vysetreni a zjistilo se, ze hrozi preeklampsie. Vyvolavaci tablety jsem dostavala 3 dny, nejsem lekar, nevim, zda je to normalni postup, ale bylo to minimalne velice vysilujici. Pak se tedy porod rozbehl, kontrakce okamzite po 3 minutach, pak asi 8 hodin nepravidelne po 1-3, kdy uz jsem byla hotova a davali mi kyslik. Epidural se nestihl, ptz udajne jim z laborky za nekolik hodin nebyli schopni dodat vysledky z krve, zda je to mozne Na sale se tedy najednou rozhodli udelat odhad velikosti plodu, coz samozrejme uz moc neslo, tak zhodnotili, ze bude normalne velky. Kdyz se pristoupilo k cisari, byla to pro me uleva. Zvolili celkovou narkozu, kvuli hrozici hypoxii plodu - NAJEDNOU slo o cas. Dite se narodilo s dvakrat omotanou snurou kolem krku, 4200g a hlavicka 36,5cm. Detska sestricka, ktera mi ho donesla prvni ukazat na jip, rekla, ze bych ho neporodila, merim 158cm. V propousteci zprave mam ovsem jako duvod pro CS uveden “vycerpana rodicka”.
Dite se narodilo v 9 vecer, v 8 rano me z jipu poslali na normalni pokoj, pry vypadam dobre…
Ze jsem se dva dny po propusteni vratila na pohotovost se zanetem mocaku, kde mi tvrdili, ze je to normalni stav, ptz se organy vraci na puvodni misto a v kultivaci se sice bakterie nasly, ale asi jsem jenom nedodrzela hygienu u provadeni vzorku a od pasu dolu se mi udelala svedica vyrazka, ktera zmizela za mesic, uz beru jenom jako tresinku na dortu.
Dle meho tezky porod zpusobil, ze dite se s ostatnimi srovnalo az v pul roce, mozna i pozdeji. Nastesti je to uz uplne normalni batole.
Dalsi porodnici jsem volila jinde, i zde byly veci, ktere by se daly vytknout, ale celkove jsem byla spokojenejsi.
Pokud je porod bezproblemovy nebo jsou komplikace jiz behem tehotenstvi, jsou asi rodicky spokojene, ale jsem presvedcena, ze na akutni potize neumi adekvatne reagovat.
Prosim anonym, jinak smazat, citlive udaje o zdravotnim stavu.

katintheBOx63
Povídálka 11 příspěvků 08.12.18 12:52
@Anonymní

Moc dekuji i za info o pripadne negativni zkušenosti. Podle mne je dulezite sdílet i tyto informace, jak personal reaguje v krizove nebo vypjaté situaci, s jakými situacemi má zkušenosti a jak postupuje…Tak jen doufám že už jste vy i detatko v pořádku a přeju vše dobré do budoucna :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Přísně střežený tajný pohřeb popravené pumpařky: Trval jen patnáct minut

Rodina a přátelé se rozloučili s pumpařkou Janou S., která byla minulé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >