Porod v pozdějším věku, bojím se víc

Anonymní
12.9.19 08:49

Porod v pozdějším věku, bojím se vic.

Plánujeme s přítelem dítě, proto zatím anonym, nikdo o tom nevi. V hlavě mi jde vice myšlenek, než poprvé. Je mi 34, první dítě jsem měla ve 26 letech a porod jsem měla na prvorodicku ukázkový, v 18 hod příjezd do porodnice, ve 20 prasknutí vody, před 22 syn na světě. Velké bolesti jen necelé 2 hodiny. Rychle jsem se otevřela a porod šel rychle. Ale teď mám strach větší, než při prvním. Je to možná i tím, že si říkám, jak jsem starší, že to nepůjde tak jak po másle :) Budu ráda za zkušenosti holek, který rodily taky s takovým věkovým odstupem, jak to probíhalo.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22321
12.9.19 08:51

34 let nejsi stará :mrgreen: já rodím druhé měsíc před 39 není to tak o věku ale o tvém těle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.19 08:55
@pikola píše:
34 let nejsi stará :mrgreen: já rodím druhé měsíc před 39 není to tak o věku ale o tvém těle

Ja mám ale strach víc z druhého porodu, bojím se, že nebude už tak rychlý. Ale vím, že to neovlivním. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
22321
12.9.19 08:58
@Anonymní píše:
Ja mám ale strach víc z druhého porodu, bojím se, že nebude už tak rychlý. Ale vím, že to neovlivním. :nevim:

A nebo může být ještě rychlejší. To ti nikdo dopředu neřekne co bude. Prostě jen doufej, že bude vše v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.19 08:59
@Anonymní píše:
Ja mám ale strach víc z druhého porodu, bojím se, že nebude už tak rychlý. Ale vím, že to neovlivním. :nevim:

Ty jo, já druhé rodila ve 36 a porod byl velmi rychlý, 4 hodiny od první kontrakce. První dvě hodiny nepravidelné po deseti minutách, další hodinu po pěti a pak to šlo ráz naráz. Byl 3× rychlejší než první porod.

• Nahlásit
  • Citovat
26422
12.9.19 09:04

Rychlost porodu není o veku. Pokud jsi měla rychlý první, pravděpodobně bude rychlý i druhy, možná i rychlejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2754
12.9.19 09:12
@Anonymní píše:
Plánujeme s přítelem dítě, proto zatím anonym, nikdo o tom nevi. V hlavě mi jde vice myšlenek, než poprvé. Je mi 34, první dítě jsem měla ve 26 letech a porod jsem měla na prvorodicku ukázkový, v 18 hod příjezd do porodnice, ve 20 prasknutí vody, před 22 syn na světě. Velké bolesti jen necelé 2 hodiny. Rychle jsem se otevřela a porod šel rychle. Ale teď mám strach větší, než při prvním. Je to možná i tím, že si říkám, jak jsem starší, že to nepůjde tak jak po másle :) Budu ráda za zkušenosti holek, který rodily taky s takovým věkovým odstupem, jak to probíhalo.

Nebála bych se toho. První porod ve 31 letech trval 1 hodinu a 45 minut od prvních výraznějších bolestí, druhý porod ve 35 letech trval 1 hodinu a 15 minut od první výraznější bolesti. A po tom porodu mi doktorka řekla, že příště nejspíš rodím doma. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.19 09:13

Je to v hlavě, pokus se změnit svoje myšlení. Já poprvé rodila v 27 - bohužel císař. Teď je mi 33, chceme další miminko a já se na porod už teď neskutečně těším a to vlastně ani nevím, co mě čeká - nemám tu zkušenost, jak rychle a jak moc bolestivě dokáže moje tělo porodem projít - a je mi to vlastně jedno, ať je porod klidně dlouhý a náročný, ale ať je přirozený! Důležitý je ten výsledek a to za to stojí ne? Ty navíc tu zkušenost už máš :) jednou už tvoje tělo dokázalo porodit rychle a téměř bezbolestně, tak mu začni věřit, že to dokáže i podruhé ;)

• Nahlásit
  • Citovat
12.9.19 09:18
@Anonymní píše:

Ja rodila ve 36 druhou dceru a porod velmi rychly a hodne bolestivy, ani neslo prodychavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29323
12.9.19 09:24
@Anonymní píše:

třetí dítě jsem rodila v 37 letech, po patnácti letech od prvních dvou… porod trval asi tři hodiny (stejně jako první dva plus mínus půlhodinka), byl asi nejlepší, jak po másle, v pohodě… a tak jsem si to ještě za tři roky zopakovala… neboj se… to chce klid a bude to OK…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5390
12.9.19 09:27

Deti od sebe 6 let, prvni vyvolavany, ale celkem rychly. Druhy samovolny a jeste rychlejsi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.19 09:29

Buď v klidu, já rodila pozdějc než ty, první dítě a všechno proběhlo hladce. Bylo mi 41, první dítě a jen jeden steh.

• Nahlásit
  • Citovat
4229
12.9.19 09:33

Já rodila poprvé v 29 a podruhé v 35. Taky jsem se podruhé bála víc. Řekla bych že tím, že už člověk zažil to poprvé a bojí se, protože má představu, co ho čeká :mrgreen:

Jinak oba porody v pohodě a druhý byl rychlejší a i rekonvalescence byla lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.19 10:03

Já rodila počtvrté po 35. roce, s víc jak 6tiletým odstupem od starších dětí a vše bylo úplně v pohodě, těhotenství i jeho závěr v parném létu, i porod, byl nádherný, dokonce bych řekla, že byl hezčí než ostatní, i když ani na ty si nemohu stěžovat, ale asi to bylo i tím, že jsem se už nemusela hledat, že už jsem přesně věděla, co při porodu potřebuji a co ne. Byla jsem překvapená, že i regenerace těla probíhala prakticky úplně stejně jako po těhotenství v mladším věku..No, já si to v tomto věku nemohu vynachválit, ani později, co se týká výchovy, ještě bych si jedno miminko přála, tak uvidíme, taky to nechci rozhlašovat, aby někteří nedostali infarkt dřív, než k tomu budou mít pádný důvod :lol: (třeba se taky nemusí miminko už povést…)

• Nahlásit
  • Citovat
458
12.9.19 10:17

Ja rodila ve 33 letech poprve a nepovazovala jsem ze za starou :-) Prochazka ruzovym sadem to nebyla, ale dalo se to prezit. Je pravda, ze s tak velkym casovym rozestupem si to telo uz „nepamatuje“ a bude to, jako bys rodila poprve. Ale v tomhle veku dnes rodi sposta zen poprve. Drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama