Porod v Praze jako Covid pozitivní

33
8.1.21 18:24

Porod v Praze jako Covid pozitivní

Zdravím, máte někdo informace ohledně porodu jako covid pozitivní? Vím, že každého testují, ale nikde jsem nenašla, jak pořádně probíhá porod v případě pozitivní maminky. Je pak automaticky testován i doprovod - otec, pokud je pak pozitivní i on, může být přítomen? Testuje se pak následně i miminko, případně zůstává s matkou na pokoji nebo ho separují někam samotné? Psala jsem dotaz na porodnici, tak pak případně dodám zpětnou vazbu, ale pokud vůbec odepíšou…Covid pozitivní nejsem, ale ještě jsem ho neprodělala a rodit jdu za 5 týdnů, tak abych případně věděla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18361
8.1.21 18:38

@Linda99999 porod v Praze je široký pojem, přece jsi registrovaná v určité porodnici? ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
8.1.21 20:12

@stinga to ano, v Motole, ale předpokládám, že to bude podobné všude. Mimo Prahu to moc neřeší, jen měří teplotu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
9.1.21 10:30
@Linda99999 píše:
Zdravím, máte někdo informace ohledně porodu jako covid pozitivní? Vím, že každého testují, ale nikde jsem nenašla, jak pořádně probíhá porod v případě pozitivní maminky. Je pak automaticky testován i doprovod - otec, pokud je pak pozitivní i on, může být přítomen? Testuje se pak následně i miminko, případně zůstává s matkou na pokoji nebo ho separují někam samotné? Psala jsem dotaz na porodnici, tak pak případně dodám zpětnou vazbu, ale pokud vůbec odepíšou…Covid pozitivní nejsem, ale ještě jsem ho neprodělala a rodit jdu za 5 týdnů, tak abych případně věděla :)

Informuj se tam, kde jsi registrovaná. Tak budeš vědět úplně přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
9.1.21 11:21

@Popeladym napsala jsem jim, ale zatím bez odezvy…a na lince mi řekli, ať se obrátím na vedení. Tak uvidím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
9.1.21 11:37

Tak pokud budete covid pozitivní a budete o tom vědět, tak bude potřeba určitě dopředu nahlásit aby se na vás mohli připravit a automaticky vás separovat od ostatních rodiček a personálu. Samozřejmě že nebudete rodit sama, předpokládala bych že vám přidělí personál který bude v tu chvíli jen u vás. Myslim že ve chvíli kdy budete pozitivní tak asi nepovolí dalšího možného nakaženého, který by se v nemocnici pohyboval. Tohle je divná doba a prostě se člověk musí připravit na věci které kdysi probíhali samozřejmě, že tam teď prostě nebudou. Tslze se musíte připravit i na možnost že budete u porodu sama.Co jsem slyšela, tak by se dítě po porodu separovat od matky nemělo, rozhodně to není ku prospěchu dítěti ani matce a a nevýhody převažují výhody toho že se dítě nenakazí. Takže bych si dítěte určitě nenechala odnést. Porodnice už za tu dobu musí být dobře připravena, takže určitě mají postupy jak v trhla situaci porod probíhá. A z vlastní zkušenosti, být sama u porodu zase taková hrůza není, zažila jsem porod i s partnerem i bez něj a velký rozdíl to není, stejně v určité fázi porodu už jsem ani nevnímal jestli tam někdo je nebo ne, takže za mě nic co by se nedalo zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1816
12.1.21 16:38

Ja ted pred 4 tydny rodila v Motole. Porad je to aktualni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
12.1.21 17:50

@kyticka86 určitě :) budu ráda když napíšeš, klidně i celkově, jaké to bylo a jak jsi byla spokojená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1816
13.1.21 13:45

Kde jen zacit :mrgreen:

Byla jsem tam uz potreti. Vzdy plan. sekce. Do poradny cjodis 1× tydne. Priprav se na par hodin cekani.. Na monitory az po 38tt.

Maji 5 porodnich pokoju. Moc hezkych. U sekce je muz za sklem..

Ad covid. Kdyz jdes na planovanou sekci nebo vyvolavani, udelaji Ti test den pred hospitalizaci. Kdybys byla pozitivni, operace, sekce a ani vyvolavani se nerusi. Jen budes bez muze (ale nevim jiste) a doktori ve specialnich oblecich a pak vas s miminkem daji na tzv. covid pokoj. Tam budou vchazet vsichni v oblevich (ale ne v tech bilych skafandrech, ale maji na sobe cepici, rousku, stit, rukavice, takovy sackovy plast a spesl boty). Miminko neseparuji.

Ja byla covid negativni. Po porodu jdes na dvojluzak a mas miminko u sebe. Propousti uz po 2 dnech..

Kdyz prijdes rodit z ulice (jakoze praskla voda, mam kontrakce..), tak Te berou jako covid pozitiv a chodi k tobe v tech obleccich. Pri porodu Ti udelaji PCR test a podle vysledku pak jdes po porodu bud na ten normalni 2luzak (negativni test) nebo na ten covid pokoj. Ale mimi mas u sebe vzdy. Teda pokud to stav dovoli..

Zajima Te neco konkretniho? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1816
13.1.21 14:00

S podporou kojeni moc nepocitej.. Radi davaji prikrmy.

Na 6nedeli vozi jidlo na pokoj 3× denne. Kvalita nic moc :mrgreen:

Navstevy ted ve stupni 5 nepovoleny. Ja rodila ve stupni 4 a mohla prijit jedna osoba. Nesmela na pokoj, takze se sedi v jidelne nebo na chodbe a miminko je v pojizdnem boxu u Tebe.

1× denne tam chodi sanitarka desinfikovat pokoj (bohuzel ma rousku permanentne pod nosem..). Jak nekdo vstpupi do pokone (sestra, doktor, sanitarka, pani s jidlem), nasadis si rousku. Jinak mit rpusku nemusis, pokud s tim bude souhlasit i ta druha maminka.

Obecne ale mani snahu davat zeny na pokoj po jedne, kdyz je volno.. Ja byla 2 dny s jednou maminkou a pak 2 dny sama..

Me pousteli po sekci iz po 4 dnech. Pri predchozich sekcich (obe bezproblemove) az po 6 dnech.. Je proste snaha ty maminky posilat domu co nejdriv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1816
13.1.21 14:12

Po muzi se negativni test nevyzaduje. Jen at nema priznaky respir. onemocneni a na sobw musi mit rousku.

Ale nevim, jak to je, kdybys mela vyvolavani a vysla bys den predtim covid pozitiv.. To by asi k porodu nesmel hadam.. Ja potkala jen covid negativni maminky (ty pozitivni nesmi opustit pokoj a potkat se s nami negativnimi a chodi se k nim jen v tech oblecich..).

Ja jsem s Motolem celkem spokojena a muzu ho doporucit. Jako jo je to „tovarna na deti“, ale uroven pece je vysoka. Na 6nedeli se trochu obrn proti nekterym sestram. Obecne ale spokojenost z me strany.

Musim rict, ze i prostup se za ty roky, kdy jsem tam rodila prvne, zmenil. Tahdy pred a po kojeni vazeni. Nuceni budit miminko co 3 hod a podobne.. Dnes uz se to tak nehroti, miminko se zvazi denne pri vizite a az moc hubne, resi se to.. Jako ta vaha a tabulka k vyplneni jsou tam na pokoji porad, ale treba maminka, co byla se mnou na pokoji ji ignorovala a nikdo ji nic nerekl. Ja to jak pitomec vyplnovala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
13.1.21 16:06

@kyticka86 super moc diky za info! :) pristi tyden se tam budu objednavat na poradku poprve, takze par hodin cekani mam pocitat, jo? Monitory az od 38 tt? Jsem taky nevedela :) jinak ohledne porodu, muzu se zeptat, proc jsi mela pokazde planovanou sekci? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1816
13.1.21 16:45

Poprve ve 2016 pro dvojcata v kolizni poloze (lze jen sekci porodit), podruhe pro stav jizvy (ale cekali jsme na prirozeny porod, ktrery se nerozjel) a potreti pro ty dve predchozi sekce ;)

Bohuzel cekacky tam jsou silene.. A jeste vyhodi doprovod z cekarny (a ten se pak toula po Motole..). Monitory po 38tt je ted trend vsude..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat