Porod v této době v Hradci Králové

1.5.21 16:57

Porod v této době v Hradci Králové

Ahoj, jsem ve 34. týdnu těhotenství, jsem prvorodička a chystám se rodit v Hradci Králové. Je to nejbližší velká porodnice od nás a jezdíme tam do rizikové poradny, malej je trochu menší a já mám vyšší tlak. Samozřejmě počítám s tím, že vzhledem k velikosti a počtu porodů nebudou mít ke každému nějaký extra individuální přístup, ale stejně mě zajímá pár věcí. Může být se mnou partner od příjmu až po odjezd na šestinedělí, nebo musí v nějakých případech někde čekat až něco? Když nechci nástřih hráze, vyhoví mi? A co klystýr, musím ho mít? Mohu ho odmítnout a je vůbec dobré ho odmítat?
Kde mě nechají, než bude aktivní část porodu, všude čtu „a pak jsme šli na box“ a co se děje před tím?
Když bude všechno v pořádku po porodu, je nutné mě s miminkem oddělovat? Píšou, že ho odnesou na 4-6 hodin, proč? Je to nutné, nemůže zůstat celou dobu se mnou? Chápu to po císaři, nebo když se něco po…, ale když je všechno v pořádku, proč musí být tak dlouho někde? Může s ním být do té doby alespoň partner?
Omlouvám se za tolik otázek, ale čím jsem blíž termínu, tím víc jsem nervózní. Absolutně nevím, co mám očekávat. :oops: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20121
1.5.21 17:08

Nástřih hráze se už preventivně nedělá, dělá se, pokud hrozí ruptura nebo se dítě zasekne. Odmítat ho z principu je hloupost. Klystýr je taky fajn. Není příjemný, když se miminem vytlačíš zároveň i stolici a navíc teplá voda přirozeně popožene porod. Po porodu budeš ráda, že se můžeš pár hodin prospat a dítě potřebuje být v tu dobu pod dohledem, kdyby se něco dělo. Ty můžeš spát jak špalek a nezaregistrovat problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6024
1.5.21 17:44
@Janli píše:
Nástřih hráze se už preventivně nedělá, dělá se, pokud hrozí ruptura nebo se dítě zasekne. Odmítat ho z principu je hloupost. Klystýr je taky fajn. Není příjemný, když se miminem vytlačíš zároveň i stolici a navíc teplá voda přirozeně popožene porod. Po porodu budeš ráda, že se můžeš pár hodin prospat a dítě potřebuje být v tu dobu pod dohledem, kdyby se něco dělo. Ty můžeš spát jak špalek a nezaregistrovat problém.

Tak stím prospanim je to extrémně individuální. Ani neznám porodnici která je takhle zastarala a dokáže odnyst dítě na část dne pryč. Neumím si představit že mi někdo odnese dítě…snad většina porodnic ho frkne za půl hoďky po bondingu na pokoj.. Klystýr bych si dobrovolně udělat nenechala, a při dalším porodu už nástřih nikdy. Maximálně kdyby byla nějaká komplikace s dítětem, ale kvůli mému poranění nikdy. Daleko lepší se hojí přirozená prasklina, natržení, než debil.ni nástřih. A jo, můžeš odmitnout téměř cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16492
1.5.21 18:06

Rodila jsem v HK na konci roku 2018, letos v červenci budu zas, pokud to půjde, kvůli malování. Ale do porodnice jsem nastoupila v po, porodila jsem až v úterý pozdě večer. Klystyrmi nikdo nedělal, nástřih taky ne. Manžel tam byl se mnou od doby co jsem byla na porodním boxu, předtím jsem byla na pokoji na gynekologii, tam byl jen chvíli, pak začaly kontroly a vyvolávání tak sel pryč. Dite odnesly po porodu umýt, změřit, zvážit, celou dobu s nim byl manžel, pak mi dítě přinesly a ty 2 hodiny co jsem musela ležet jsme tam byli jen my 3. Pak manžel musel odejít, ja mela komplikace tak dítě odvezly jinam a mě do pokoje. Ostatní matky měly děti u sebe hned. Ja až po 3dnech, kvůli mému zdravotnímu stavu.
Jinak teď v lednu rodila moje svagrova, bez klystyru, bez nastrihu, bracha u porodu byt nechtěl, zavolaly ho až po, na ty 2hodiny. Svagrova u sebe mela dítě ihned, až do propuštění, byla covid negativní. @AndělkaJilemnická navic tedy nechápu proč se nezeptas přímo v porodnici, stejne se tam musíš „registrovat“ během pár týdnů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.5.21 20:00

@lachtanice86 děkuju moc. No já se pak zeptám, teda snad. No mám z těch doktorů takovej respekt, že si vůbec nejsem jistá, že se v tu chvíli zvládnu zeptat na tolik věcí. I proto s sebou chci mít partnera během porodu pořád, vím, že mě hrozně moc pomůže v sebedůvěře a celkově s tím to dobře zvládnout. S ním se všeho bojím míň, i když za mě rodit nemůže, psychicky mi pomáhá hodně. Proto si neumím představit, že by někde musel čekat a pak ho zavolali až na tlačení. Vím, že když by mě chtěli stříhat, z čehož mám panickou hrůzu, že by se jich zeptal proč a kdyby to bylo nutné, že mě v tu chvíli uklidní. Mám samozřejmě o porodu představy jen teoretické, ale nějak mi přijde lepší se roztrhnout, než že na mě půjde někdo s nůžkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16492
1.5.21 20:23

@AndělkaJilemnická sice se říká, že je to velká nemocnice a fabrika na děti, ale ja si nemůžu stěžovat na nikoho. Na doktory, sestry ani u porodu ani na 6nedeli. Ale fakt je, ze ja jsem celkem držka a nemám problém si stát za svým

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.5.21 20:41

@lachtanice86 to ti závidím. Na mě se houkne a zalezu pod stůl. Ale chci rodit ve velké porodnici kdyby náhodou něco, že tam budou umět pomoct. Zároveň jsem z toho trochu nervózní. Mohl by být s tebou manžel od začátku až do konce, kdyby se nemuselo vyvolávat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16492
1.5.21 21:10

@AndělkaJilemnická hele ted budeš máma, chtělo by to se naučit trochu si stát za sebou a za dítětem. Bude se ti to hodit. Jako myslíš od příjezdu do porodnice? Tak když přijedeš a bude to k příjmu a na porod, tak jo, ale taky tě ještě klidně muzou poslat domů, ze to neni dost. To se mi stalo taky. A chápu tě, mne ta velká porodnice zachránila život. Proto chci zase HK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.5.21 22:21

@lachtanice86 jo to máš pravdu. Nejvyšší čas se to naučit. :srdce: věřím, že velká porodnice je vždycky lepší nápad než malá. Musim říct, že jsi mě dost uklidnila. Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 08:51

Jsem trochu nestandardní případ, ale rodila jsem tam před půl rokem.
Po příjezdu mě vyšetřili a šla jsem rovnou na sál, klistýr by se prý ani nestihl. Měla jsem připravený yalgel ale klistýr jsem chtěla, je to prý lepší. Jelikož tam mají dost plno, museli z jednoho porodního boxu odvézt paní dřív, abych měla kde rodit.
Na nástřih se mě neptali, ale je fakt že jsem předem neříkala co chci nebo nechci, porodní plán jsem neměla. Viděla jsem že si Dr. nese nástroje takže jsem nástřih čekala a neprotestovala, v tu chvíli jsem chtěla aby bylo miminko rychle a bezpečně venku a věřila jsem že Dr. ví co dělá.
Kvůli zdravotnímu stavu miminko odvezli po porodu na JIP a mě na pokoj, kde jsem musela 2 hodiny ležet (ty 2 hodiny se jinak leží na boxu), a to i proto že na box čekala další paní.
Celou dobu na boxu se mnou byl chlap.
Sice to celkově nebylo ideální, ale příště bych volila zase HK už z toho důvodu že se hned postarají o miminko když je potřeba.
Přeji ať máte lepší příběh :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
5.5.21 09:04

Moc děkuji. Jaké bylo potom hojení po nástřihu? Jak dlouho to trvalo? Také věřím, že jsem vybrala dobře. Přecejen nejdůležitější je, aby o malého bylo v případě čehokoliv dobře postaráno.

Čím víc o tom přemýšlím, i jak okolo slyším o porodních plánech a tak, tak jediné, co si přeju ze všeho nejvíc, aby se ode mě chlap nemusel ani hnout. Zbytek nějak zvládnu, když budu mít Pavla u sebe. Dokáže mě udržet klidnou bez hysterie za každé situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 22:27
@AndělkaJilemnická píše:
Moc děkuji. Jaké bylo potom hojení po nástřihu? Jak dlouho to trvalo? Také věřím, že jsem vybrala dobře. Přecejen nejdůležitější je, aby o malého bylo v případě čehokoliv dobře postaráno.Čím víc o tom přemýšlím, i jak okolo slyším o porodních plánech a tak, tak jediné, co si přeju ze všeho nejvíc, aby se ode mě chlap nemusel ani hnout. Zbytek nějak zvládnu, když budu mít Pavla u sebe. Dokáže mě udržet klidnou bez hysterie za každé situace.

No, mně se po týdnu rozjely stehy a pak to bolelo víc než po porodu. Na kontrole po šestinedělí to bylo dle doktora v pořádku a zahojené, mně to bolí dodnes :nevim: ale jak jsem psala, jsem nestandardní případ :D
Mít chlapa u porodu je super, taky jsem byla klidnější a hodně mi tam pomohl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat