Porod v zahraničí - kdy domů?

598
22.7.13 23:08

Porod v zahraničí - kdy domů?

Jen ze zvědavosti dotaz pro ty, co žijí v cizině. Za jak dlouho po porodu vás pustily domů? Teď jsem četla v Timesech, že vévodkyně Kate bude přes noc v nemocnici (a pak zřejmě pofičí domů). To jako fakt? Představa, že jdu druhý den domů, navíc prvorodička, která nemá ponětí, co si s mimčem počít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2659
22.7.13 23:12

Žila jsem nějakou dobu ve Skandinávii a málem tam i rodila :) prvorodičky většinou zůstávají pár hodin, někdy den, druho a vícerodičky jdou domů po dvou hodinách. Samozřejmě pokud se na to cítí a je vše v pořádku atd. Domů za nimi pak dochází PA, která se o ně starala celé těhotenství a byla u porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
22.7.13 23:14

Tak to je husté. Ještěže jsem rodila v ČR :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
22.7.13 23:19

Ve Francii jsi v porodnici tri az ctyri dny po normalnim porodu, pet az sedm po cisari. V porodnici, kde jsem rodila ja, jim slo hlavne o to, aby prave clovek nesel domu, kdyz se na to jeste neciti, ale neni to systematicky, jsou i min „chapave“ porodnice, nicmene ta doba pobytu je standartni. Jo, a tatinek s nami byl 24 hodin denne a zadarmo (jen nedostaval jidlo…). Takze za me, super!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3157
22.7.13 23:21

Jo, já rodila v UK a druhý den pěkně domu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
22.7.13 23:26

Šmankote, tak to naše zdravotnictví není tak špatné, jak se pořád zdá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2962
22.7.13 23:27

Já rodila v DE a šla jsem domů 3. den, ale bylo to moje dobrovolné rozhodnutí, měla jsem na to nárok a doporučovalo se to, kdybych chtěla mohla bych jít domů kdykoli dříve, ale byla jsem prvorodička, po druhém porodu, pokud to půjde, bych chtěla druhý den domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2962
22.7.13 23:29

@FikuLenka proč? někdy je mít možnost odejít dříve lepší, než když někoho drží kvůli neodpadnutému pupečníkovému pahýlu zbytečně, jak jsem tady nedávno četla :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
22.7.13 23:31

Ja jsem rodila v Nizozemi a za dve az tri hodinky jsem jela domu, ale ja chtela, citila jsem se dobre, dite bylo v poradku, jinak by me nepustili :mavam:.. ale stejne bych mohla zustat v nemocnici jenom do rana, dyl pouze pokud byly nejaky komplikace..Ja jsem byla takto spokojena, ja bych zase nechtela byt 4 dny ve spitale, radsi doma a po ruce mit cely den 8 dni zdravotni sestru… ale kazde vyhovuje jiny pristup..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135

Ja mam taky jeden porod v UK za sebou a na druhy cekam (jsem zrovna 36tt) a poprve jsem sla dom za dva dny, ale to jenom protoze jsme meli problem s kojenim. Moje znama sla domu za ctyri hodiny po porodu! 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
@FikuLenka píše: Šmankote, tak to naše zdravotnictví není tak špatné, jak se pořád zdá :)

Ono každému vyhovuje něco jiného…já si u druhého dítěte taky dovedu představit jít hned domů, pokud budem oba v pořádku, s tím, že nás bude denně kontrolovat PA. Je fakt, že u prvního jsem byla ráda, že mi ukázali, jak se o dítě starat, ale tohle v zahraničí právě zvládne PA při té domácí kontrole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
22.7.13 23:32

@JanulaM presne tak, taky nevidim nic pozitivniho na tom byt v nemocnici ikdyz to neni potreba..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
22.7.13 23:37

@aiko24 presne tak, ja si myslim, ze se maminky ambulatniho porodu u nas zbytecne desi a pripada jim to mnohdy jako sci-fi, jit za dve hodiny domu..ale…nikdo uz pak nevidi to, jaka je nasledna pece, ktera probiha doma.. me tyden navstevovala porodni asitentka co me rodila, 8 dni jsem mela doma zdravotni setru, ktera me ucila jak se o dite starat, jak kojit, uklidila, vyprala… to uz u nas mnohdy zdravotnici nezminuji, poukazuji jenom na to, ze jdete po porodu max, druhy den domu a delaji z toho strasaka..ale uz se nechlubi tim, ze to muze fungovat jinak a podle me lepe a pece muze byt poskytnuta v klidu domova..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2962
22.7.13 23:42

@denizperi souhlasím o nás se PA (hebamme) starala celé šestinedělí a bylo to super, dokonce jsem s ní cvičila poporodní tělocvik na posílení pánevního dna, prostě české a západoevropské zdravotnictví nelze vůbec srovnávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4048
22.7.13 23:44

Rodila jsem v mexiku, cisarem., za 48 hodin po rezu jsem sla domu., nikdo mi domu nedochzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama