Porod velkého miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
73771
11.10.14 13:32

@Dia1812 tak to ja jsem dal :lol: ja se na to ptala u sebe taky, mam uzsi panev, ale tehotenstvim se jeste roztahne a fskt rozhoduje velikost miminka. Ja merim 152 cm a jsem drobna. Manzel ma 185 cm stredni postavy, tak uvidime :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
11.10.14 13:32
@Kyslíková píše:
Moc mě zajímá, jak ti to nakonec dopadne. Já ještě nejsem tak daleko jako ty, jsem spíš vyšší, ale dost hubená i s úzkou pánví + už od prvního screeningu máme větší hlavičku, ted ve 30tt měl obvod 29cm, pokud bych rodila v termínu, předpokládá se taky váha nad 4kg. Já malýho zatím nemám ani otočenýho, ale pokud bude hlavičkou dolů - taky jsem dostala ten strach jako ty - co když se tam někde zasekne a já ho nezvládnu dostat ven :? I když na císaře se mi taky nechce. Držím palce, ať to pro vás oba dopadne, co nejlépe!!!

děkuji, pak dám vědět. Malý je hlavičkou dole už někdy od 32.tt :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
11.10.14 13:33

A taky si myslím, že malý je větší, jelikož přítel měří 192cm :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
11.10.14 13:37

Holky moc děkuji.. Jak říkáte, hlavně se musím uklidnit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11724
11.10.14 13:39
@chokolitka píše:
Ahoj holky, dnes jsem 40+1. Prvorodička, měřím 152cm a mám prý užší pánev. Včera na kontrole, malý má odhad 4,2kg a jsem úplně uzavřená. Zítra nastupuji do porodnice a bude se řešit, zda mi budou porod vyvolávat nebo císařským řezem.
Chci se zeptat na Vaše názory, zda je možné při mé velikosti porodit normálně bez větších komplikací? Máte některá zkušenost? Celé těhotenství jsem se na normální porod „těšila“. Avšak po zjištění, že je mimi tak velké, mám strach, abych se při tlačení „neblokla“ a neublížila mu.
Mám raději poprosit o císaře? Jde mi hlavně o zdraví miminka :( děkuji

Nechala bych si udělat kontrolní utz na odhad váhy. Kamarádku v Podolí hnali na císaře, že má malý přes 4,5kg a malý pak neměl ani 4kg, ona zklamaná, že chtěla rodit přirozeně. Jak píše Lucie poradila bych se spíše se zkušenou PA na názor. Rodila jsem poslední mimčo 4kg a díky úžasné PA byl porod bez poranění, šití a žádná hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24837
11.10.14 13:40

@chokolitka Tak za prvé klid. Váhový odhad je váhový odhad. Může to být klidně +/-0,5kg. A ani tak nezáleží na tom, kolik mimčo ve finále má, víc záleží na obvodu hlavičky.
Já porodila dcerku, která vážila 4950g/54cm a nic strašného to nebylo. Ale uznávám, byl to už 6.porod. Tak hlavně klid, ono to půjde, nemudruj nad tím, kolik bude prcek mít. Ono tohle vážení před porodem už je pak celkem na škodu, bo to akorát rodičku stresuje :zed:
Držím pěsti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
11.10.14 13:43
@jitule_b píše:
Nechala bych si udělat kontrolní utz na odhad váhy. Kamarádku v Podolí hnali na císaře, že má malý přes 4,5kg a malý pak neměl ani 4kg, ona zklamaná, že chtěla rodit přirozeně. Jak píše Lucie poradila bych se spíše se zkušenou PA na názor. Rodila jsem poslední mimčo 4kg a díky úžasné PA byl porod bez poranění, šití a žádná hrůza.

Mě dělali kontrolní UTZ dvě doktorky, ptže jedna druhé nevěřily. Odhad 4kg..volali i primáři co se mnou. Na kontrole o 2dny později taky podle UTZ odhad 4,2kg a to zas měřil jiný doktor.
Vím že je to +,– 0,5kg..ale co když nahoru??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
11.10.14 13:44

@chokolitka já měřím 155 cm a mám úzkou pánev. Dcera vážila 4210g. Porod vyvolávaný ve 41+0tt.. Dopadlo to dobře žádné komplikace. Dcera měla sice zlomenou klíční kost, ale to bylo tím, že si dala při porodu ruku k hlavě. U obou dětí se sekli s odhadem váhy o 400g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
11.10.14 13:46
@Janina25 píše:
@chokolitka já měřím 155 cm a mám úzkou pánev. Dcera vážila 4210g. Porod vyvolávaný ve 41+0tt.. Dopadlo to dobře žádné komplikace. Dcera měla sice zlomenou klíční kost, ale to bylo tím, že si dala při porodu ruku k hlavě. U obou dětí se sekli s odhadem váhy o 400g.

A je malá v pořádku? zahojila se jí kost pěkně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
11.10.14 14:27

@chokolitka malá je úplně v pořádku. Měla to zhojené asi za 14 dní. Doktorka řikala, že se to stává docela často. Měla ručičku u ouška a jak ji doktorka tahala ven tak se zlomila. Je to naštěstí jen chrupavka u miminka. Jen jsem ji nesměla za ručičku tahat. Což u takhle malého miminka stejně neděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9659
11.10.14 14:37

@chokolitka trochu je problém, že odhad miminka před před narozením, je opravdu jen odhadem. Na emiminu se to hemží zkušenostmi, kdy se lékaři značně sekli - klidně o kilo (což je skoro třetina nebo čtvrtina váhy).

Do jaké půjdeš porodnice?

V posledním těhu jsem chodila do Podolí. Strašili mne, že miminko bude velké. Jela jsem pak do Vrchlabí (dnes bych asi zvolila Hořovice) a řešila s nimi porod možného většího miminka. Tam mi řekli, že oni miminko váží až PO porodu. Neměla jsem první porod, takže mi řekli, že i kdyby bylo mimčo větší, že já to zvládnu ;) Což mi psychicky nesmírně pomohlo!!!

Větší miminka mají obvykle maminky, které měly buď těhotenskou cukrovku nebo rodí druhé a další miminko (prý s počtem porodů mírně vzrůstá váha miminka - ale nemusí to tak být) nebo mají výrazně většího tatínka (třeba měří skoro 2 m).

Pak je blbé, že tě lékaři straší - můžeš pak být zbytečně ve stresu, uvěřit tomu, že to nemusíš zvládnout… To se pak těžko rodí ;)

Moje první miminko mělo 3,5 kg, druhé 3 kg, třetí 4 kg a čtvrté 5 kg. To poslední jsem rodila úplně vpohodě. Hned po porodu jsem i seděla - PA mi přidržela hráz a musela jsem prodýchávat než jsem byla dostatečně otevřená. Takže jsem měla asi 2 stehy.

Moje zkušenost je, že nezáleží až tak na velikosti miminka, ale na porodnici, kde jej přivedeš na svět. A že i velké miminko se dá bez potíží porodit (rodila jsem na boku kdy jsou porodní cesty maximálně otevřené, na posteli). Ale tak jak se rodí v normální porodnici, na zádech, s oxytocinem v žíle bych to asi nedala…

Ať se dobře rozhodneš ;)

Příspěvek upraven 11.10.14 v 14:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
11.10.14 14:43

Dcera měla 3,5 kg. Odhad v porodnici na prijmu 3kg. Mam 153 a jsem drobna. Jeste se dohadovali a nechali me rodit normalne. Nase apgar score 3-4-7. Takze nic moc. 3 dny byla v inkubatoru na kysliku. A nedavali mi ji ani na prisati. Nastesti vse pak ok a 8 den nas pustili domu. Neprislo mi, ze byl porod nejak extra hroznej. Co me nechali tlacit bylo za 10min hotovo. Ale nez zazit ty 4 dny strachu, kdy nam vlastne nikdo nerek jestli bude v poradku. Tak to radsi toho cisare. Jenze to musi stejne indikovat doktor. Cekam druhy tak uz ted se klepu co bude. Navic mam teh. Cukrovku tak snad nebudu rodit 4kg macka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
11.10.14 15:12

@Janina25 tak to je dobře že je v pořádku :)
@Eveelin rodit budu ve Frýdku-Místku..co se týče „recenzí“ maminek, tak je to tak 50 na 50..některá by tam už nerodila a jiná zase úplně klidně.. ano přítel je právě o 40cm větší než já, takže to že je větší mimi bych doktorům věřila :cert:
@Ajuše hlavně že jste obě v pořádku.

uvidím teda co mi zítra řekne doktor. Bude tam přímo pan primář, tak aspoň to mě uklidňuje, že ten snad ví co dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9659
11.10.14 15:20

@chokolitka tak ve Frydku… Pro svůj klid bych si zkusila domluvit svou PA k porodu. Když je šikovná, je to k nezaplacení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7768
11.10.14 15:22

@fragola
teda mámo, tolik dětí, já ti tááááááááááááááááááááááááááák závidím :oops: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...