Porod koncem pánevním

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
61
19.11.19 13:29

Porod zadkem napred

Zeny, rodila jste nektera dnem panevnim napred? Doktor me ted plasil, ze jakmile me zacne bolet bricho nebo praskne voda, okamzite na zada, nohy nahoru a volat ssnitku ( k vuli uduseni ditete). Uz se mi zdalo jak ze me vyletela ta pupecni snura a dite se dusi :zed:. Rikal, ze jelikoz moje baby neni otocene (mesic pred porodem), tak vlastne tu vodu nemuze nak zaspuntovat zadkem jako hlavickou. Tj prvni vec. Druha je sam porod, neposlou me rovnou radsi na sal? Ani kdyz spustim sve hystericke sceny? Jsem z toho tedka ve stresu jak prase, prvorodicka a jeste totok.

Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
422
19.11.19 13:37

Bozinku, co to máš za doktora. :roll: V brně se rodí koncem panevnim docela běžně a žádné drama to není. Domluv se v porodnici, kde budeš rodit a hlavně klid. Vše bude ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25195
19.11.19 13:39

U porodu KP se obvykle v našich končinách volí císař..Kor u prvorodiček…Ale ještě počkej, třeba se ještě malé otočí…Nicméně poptala bych se na názor i jinde…Jak je dítě velké, odhadem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6346
19.11.19 13:40

Dnem pánevním napřed, takové spojení jsem ještě neslyšela :mrgreen: :lol: a jak co zašpuntovat? Když praskne voda, tak praskne a je jedno která část je k porodním cestám a neboj nic z tebe zas tak rychle nevypadne, aby si musela dávat nohy navrch :mrgreen: a porod zadečkem napřed může být indikován k císařskému řezu. Já osobně, bych dítě nechtěla takhle rodit, ale jsou ženy, které porodí a ani to neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4449
19.11.19 13:41

V některých nemocnicích dělají otočení dítěte, tedy aspoň to zkouší…

někde rodí děti koncem pánevním, ale záleží v jaké poloze to dítě přesně je

a poslední, moje máma tak rodila bráchu a prý to není nic příjemného, trošku byl přidušenej, ale je bez následků :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
19.11.19 13:44

Měla jsem první dítě KP a po zvážení všech rizik, které se mnou v porodnici můj gynekolog (a zároveň i porodník) probral, jsme se rozhodli pro plánovaný CS. V tomto případě je „císař“ menší riziko než vaginální porod. A vše proběhlo bez problémů a komplikací. Znám tedy několik případů vaginálního porodu KP kolem sebe a ani jeden nebyl bez komplikací, většina se zraněním dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
19.11.19 13:47

Myslim, ze zalezi na porodnici, nekde se s tim nemazou a rovnou indikuji cisarsky rez, nekde rodicku nechaji zkusit porodit prirozene. Ja osobne s tim zkusenost nemam, ale v porodnici v Horovicich se mnou byla maminka, ktera bez problemu porodila koncem panevnim. Bylo to jeji druhe dite a byla s doktory dohodnuta, ze to zkusi a kdyby to neslo, budou muset pristoupit k cisari.
Takze klid, treba se mimco jeste otoci. Mezitim si ujasni, jestli bys chtela zkusit rodit prirozene a pokud ano, tak zkus najit nejakou porodnici, kde by ti to umoznili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14267
19.11.19 13:56

Tak ono to miminko musí být hlavně v dobrém postavením zadečkem. Ne všechny konce pánevní jsou rodit normálně, musí to splňovat určité kritéria. A není malý nějak omotaný pupeční šňůrou pod tím zadečkem a proto vám dal lékař tyhle instrukce? Píšete to totiž trošku zmateně. A s těmi hysterickými scénami to nechápu 8o chceš nebo nechceš rodit císařem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
19.11.19 14:00
@murra píše:
Myslim, ze zalezi na porodnici, nekde se s tim nemazou a rovnou indikuji cisarsky rez, nekde rodicku nechaji zkusit porodit prirozene. Ja osobne s tim zkusenost nemam, ale v porodnici v Horovicich se mnou byla maminka, ktera bez problemu porodila koncem panevnim. Bylo to jeji druhe dite a byla s doktory dohodnuta, ze to zkusi a kdyby to neslo, budou muset pristoupit k cisari.
Takze klid, treba se mimco jeste otoci. Mezitim si ujasni, jestli bys chtela zkusit rodit prirozene a pokud ano, tak zkus najit nejakou porodnici, kde by ti to umoznili.

U KP se raději volí plánovaný císař, je to bezpečnější než akutní CS. V případě, že se rozjede normální porod, nejde v určitých situacích už císaře udělat. Probírala jsem to se svým gynekologem (je to dlouhá léta rodinný přítel a zkušený porodník) i se svou kamarádkou gynekoložkou. Může se totiž stát, že první půjdou nohy nebo jen jedna noha, pak už je císař problematičtější. V takovém případě nehrozí jen zranění rodičky, ale i dítěte. Navíc první rodím zadeček a hlavička zůstává v děloze, hmmm…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14626
19.11.19 14:06
@Zuzi55 píše:
Zeny, rodila jste nektera dnem panevnim napred? Doktor me ted plasil, ze jakmile me zacne bolet bricho nebo praskne voda, okamzite na zada, nohy nahoru a volat ssnitku ( k vuli uduseni ditete). Uz se mi zdalo jak ze me vyletela ta pupecni snura a dite se dusi :zed:. Rikal, ze jelikoz moje baby neni otocene (mesic pred porodem), tak vlastne tu vodu nemuze nak zaspuntovat zadkem jako hlavickou. Tj prvni vec. Druha je sam porod, neposlou me rovnou radsi na sal? Ani kdyz spustim sve hystericke sceny? Jsem z toho tedka ve stresu jak prase, prvorodicka a jeste totok.Dekuji

Ahoj,

takový porod se označuje jako porod koncem pánevním. Není častý, proto když se natrefí na mladého a nebo nezkušeného doktora, tak někdy je sám vystrašený :nevim:
Nicméně ty porody jsou, rodi se ideálně vaginálně - dává se tomu šance i proto, že se to dítě muže i pár hodin před porodem otočit. Když porod pak nepostupuje, tak se dělá akutní sekce. Ale neboj se, někdy ty porody jsou velmi rychlé. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32715
19.11.19 14:15

@chs.jasmin no v naší skupince rodila jedna své druhé dítě - holčičku - koncem pánevním a skončily obě docela zmasakrované - matka šílené poranění, ale co horší holčička má pipinku také brutálně zmasakrovanou - to si určitě přeje každá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4667
19.11.19 14:16

@Zuzi55 Já vím, že se to lehce řekne, ale kliiid :hug: Můj názor na tvého doktora, blb :roll: Miminko má ještě na otočení čas, pokud opravdu zůstane v poloze koncem pánevním, je JEN na tobě, zda se rozhodneš rodit zadečkem, nebo císařem. Za mě dej opravdu jen a jen na svůj pocit, co bude pro miminko a tebe nejlepší.

Mě dva doktoři „nutili“ do porodu KP a dvě doktorky naopak rovnou navrhovali sekci. Já se porodu KP strašně bála, prvorodička a malá měla méně plodové vody. Jediný štěstí, že jsem si stála za tím císařem, i tak bojujeme s kyčlema a kdyby šla zadečkem, mohlo to být ještě daleko horší :(

Je tu možnost otočení, jak píše @welovefashion ale to jsem odmítla. Pokud by jsi o otočením zevními maty uvažovala, opravdu doporučím si trošku nastudovat pro a proti. Za mě má miminko důvod, proč se neotočí. Například krátká/zamotaná pupeční šňůra, méně plodové vody (což bylo u nás). Otočení se provádí na sále, za pečlivého sledování, dost často se však nepovede a nebo končí rovnou císařem.

Pokud čekáš chlapečka, nedoporučuje se porod koncem pánevním už vůbec, kvůli pohlavnímu ústrojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4667
19.11.19 14:19

@Zuzi55 Já vím, že se to lehce řekne, ale kliiid :hug: Můj názor na tvého doktora, blb :roll: Miminko má ještě na otočení čas, pokud opravdu zůstane v poloze koncem pánevním, je JEN na tobě, zda se rozhodneš rodit zadečkem, nebo císařem. Za mě dej opravdu jen a jen na svůj pocit, co bude pro miminko a tebe nejlepší.

Mě dva doktoři „nutili“ do porodu KP a dvě doktorky naopak rovnou navrhovali sekci. Já se porodu KP strašně bála, prvorodička a malá měla méně plodové vody. Jediný štěstí, že jsem si stála za tím císařem, i tak bojujeme s kyčlema a kdyby šla zadečkem, mohlo to být ještě daleko horší :(

Je tu možnost otočení, jak píše @welovefashion ale to jsem odmítla. Pokud by jsi o otočením zevními maty uvažovala, opravdu doporučím si trošku nastudovat pro a proti. Za mě má miminko důvod, proč se neotočí. Například krátká/zamotaná pupeční šňůra, méně plodové vody (což bylo u nás). Otočení se provádí na sále, za pečlivého sledování, dost často se však nepovede a nebo končí rovnou císařem.

Pokud čekáš chlapečka, nedoporučuje se porod koncem pánevním už vůbec, kvůli možnému poškození pohlavnímu ústrojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3004
19.11.19 14:25

Zaspuntovat? Nohy nahoru? Co to mam za samana? :D jsem prvorodicka, malou mam koncem panevnim, neotocila se a uz anj neotoci, nema misto, jsem 39.tt a az v porodnici jsem se domlouvala jestli chci cisarsky rez nebo rodit přirozeně. Ja volila cisare. Ale zadny takovyhle katastroficky scenare mi nikdo nerikal :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
19.11.19 14:39

Ty jo, to mě už vůbec nenapadlo, že i pohlaví má na to vliv. U mě to celkově směřovalo k CS, k vůli vadě na srdci (u mě), ale chtěla jsem zkusit rodit normálně. Teď když si hoví v posedu jak budha, si nedokážu vůbec představit takový porod. Pokud mi teda dají na výběr, tak půjdu do CS, vždycky jsem si myslela že všichni doktoři upřednostňují přirozený porod ať se děje co se děje (aspoň u Apolináře, já rodím v Podolí).

Otočení se prej už nedělá, že docházelo k poranění dítěte (?), váhově je mladý prej dle tabulek v normální velikosti. Už byl jednou hlavou dolů, ale teď se zas otočil, a to jsem lezla po zdi z té bolesti, až jsem skončila na noční ambulanci, kde mi řekli, že je zas hlava hore :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat