Porodil někdo předčasně při léčení štítné žlázy?

42
20.11.20 21:13

Porodil někdo předčasně při léčení štitné žlázy?

Ahoj, zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo se dlouhodobě léčí se štitnou žlázou - nejlépu už od puberty.
Zajímalo by mě, jestli to mělo vliv na porod a porodily jste třeba o měsíc dřív?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
354
20.11.20 21:17

Léčím se už dlouho-krátce po pubertě teda a obě děti jsem přenášela. Dávku léků mi vždy v těhotenství upravují a jinam necítím žádný vliv na datum porodu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
20.11.20 21:27

Lecim se asi od 17 let, jedno dite 6 dni pred TP, druhé 10 dni před a třetí 13 dní před. Moc nevím, jak by správně léčena štítné žlázy měla. ovlivnovat datum porodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
20.11.20 21:30
@courtneyy píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo se dlouhodobě léčí se štitnou žlázou - nejlépu už od puberty.
Zajímalo by mě, jestli to mělo vliv na porod a porodily jste třeba o měsíc dřív?
Štítka musí být zaléčená. Pak na běžný život nemá vliv. Já nemám od puberty, ale spíš bych přenášela. Porod byl vyvolaný.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
20.11.20 21:33

Ja se léčím se sníženou funkcie. Porod v den termínu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
20.11.20 21:37

Léčím se se štítnou žlázou dlouhodobě a přenášela jsem, porod byl vyvolán týden po termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13165
20.11.20 22:03

No lečím se až od prvního těhotenství a všechny tři děti jsou po vyvolávačce. Mezi prvním a posledním porodem je necelých pět let, tak nevím, jak moc je to směrodatné (při prvním porodu zjištěna snížená funkce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52023
20.11.20 22:07

Dvacet let léčby… První dítě přenáené, druhé 14 dní před termínem (čili donošené). Obě těhotenství sledována na endokrinologii ani jednou se kterýkoliv z lékařů nezmínil o jakékoliv souvislosti s předčasným porodem. Pokud je dobře kompenzovaná, je tohle diagnóza, kterou má každá druhá a ač je třeba hlídat, vůbec se netřeba znepokojovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
20.11.20 22:39

Léčba 10 let, hypo. Jeden doktor mě v průběhu těhotenství docela zanedbal, ale naštěstí se to chytlo ještě při hraničních hodnotách. Měla jsem od 28tt podezření na předčasný porod, ale nemělo to žádné souvislosti s ŠŽ. Rodila jsem nakonec 37+3 vyvoláváně.

Teď rok po porodu ještě pilujeme vhodné nastavení. Doktorka mi řekla, že neléčení snižuje možnost otěhotnění, potraty a poté jde spíš o vývoj nervové soustavy plodu, že by bylo fajn počkat s druhým než mě vhodně nastaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2260
20.11.20 23:19

Léčila jsem se už několik let před těhotenstvím. Obě děti se narodily plánovanými císařským řezem (obě se neotočily).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 14:40

Žádný vliv, však pokud je díky léčbě člověk stabilizovaný, tak se tělo chová normálně, jako by byl zdravý. Já se tedy tak i cítím, ale asi taky záleží, jaký problém se ŠŽ člověk vůbec má a jak se ho daří kompenzovat. U mě je to autoimunitní zánět a snížená funkce. Léčím se dlouhodobě, už roky před mateřstvím jsem doplňovala náhradní hormon, rodila jsem 4*, nikdy předčasně, spíš v návaznosti na delší cykly (či také později probíhající ovulaci), to častěji bylo po vypočítaném termínu podle poslední menstruace (to stejně málokdy sedí). Nejdříve jsem rodila 4 dny před ním (byl to jediný porod, který začal samovolným odtokem plodové vody, takže se to tím asi urychlilo) a nejpozději 11dní po. Všechny porody byly spontánní (žádný zásah) přirozené, několikrát jsem rodila doma a vše naprosto ukázkové ;)

• Citovat
  • Nahlásit
9041
21.11.20 21:20
@Mkilus píše:
Ja se léčím se sníženou funkcie. Porod v den termínu :)

Taky tak, od dětství na euthyroxu, v tehu navýšena dávka, pravidelně kontroly na endokrinologii a obě děti přesně v termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat