Porodila jsem mrtvé dítě, co bude dál?

Anonymní
10.4.16 19:57

Porodila jsem mrtvé dítě, co bude dál?

Prosím poraďte mi.
Je to 2 dny, co jsem jela na pohotovost, že necítím dlouho pohyby. Dělali mi ozvy a zjistilo se, že mu netluče srdce. Byla jsem 35+5tt.
Byl vyvolávány porod a už bych měla být v pořádku (měla jsem velký komplikace).
Co bude teď? Co mám vše vyřídit? Ještě nejsem a asi dlouho nebudu schopná se někoho ptát a nebrečet.
Děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78729
10.4.16 20:07

Je mi líto co tě potkalo :,( Každopádně po praktické stránce i v tomhle případě bys měla mít nárok na mateřskou (pokud na ni splňuješ podmínky) a to v délce 14 týdnů, takže jako první vyřídit tu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.16 20:15

@j.a.n.i1 děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
1150
10.4.16 20:21

Ahoj, moc mě mrzí, co tě potkalo. Bohužel mám z nejbližší rodiny stejnou zkušenost.

Na mateřskou máš nárok, kolik přesně týdnů, záleží na tom, jak dlouho jsi byla na mteřské před porodem. Celkem máš totiž nárok na 14 týdnů, takže pokud jsi nastoupila 8 týdnů před porodem, zbývá ti po porodu ještě 6, pokud jsi nastoupila 6 týdnů. před porodem, zbývá ti ještě 8.

Veškerou pomoc a informace najdeš taky tady: http://www.prazdnakolebka.cz/

Příspěvek upraven 10.04.16 v 20:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
10.4.16 20:21

Ahojky prosla jsem si tim pred tremi lety. Byla jsem 38+0. Vse vyrizoval manzel ja nebyla niceho schopna. Mas narok ze zakona na volno 14 týdnů. Neco se vyrizuje v nemocnici kde jsi rodila to tez zařizoval manzel. Myslim si, ze umrtni list. Pak mas rok na to aby jsi si vyzvedla v pohrebni sluzbe urnicku. Tam se tez něco vyrizuje. Ja nebyla schopna minimalne 4 mesice chodit ven. Byla to pro mne nocni mura. Ta predstava, ze potkam zname a oni se me zepteji kde mam miminko byla silena. Preji ti aby bxlo brzo lepe a dockals jsi se miminka. Ja se dockala. Rok po umrti miminka jsem otehotnela a dnes mam krasneho syna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78729
10.4.16 20:26

@Ronja Tak píše, že byla 35+5, tak to bude mít určitě víc než 8 týdnů, záleží kdy přesně nastupovala, jestli to tedy stihla, ale to asi jo, v původní odpovědi jsem blbě počítala, že ještě nenastoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.16 08:02

Nastoupila jsem 6 týdnů. Děkuji vám strašně moc

• Citovat
  • Nahlásit
78729
11.4.16 08:06

Jo, ještě bys myslím měla mít nárok na pohřebné, to se vyřizuje na odboru státní sociální podpory při UP a budeš k tomu potřebovat úmrtní list.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
20.4.16 21:38

Ahoj, mrzí mě, co se stalo. Chápu Tě. Sama jsem před třemi týdny porodila mrtvého chlapečka. Jedinou „výhodu“ jsem měla a nemusela nic zajišťovat. Jsou stránky, kde Ti vypíšou vše, co musíš zařídit. Podle mě je ale nejdůležitější nabrat síly. Vím, že je to těžký a strašný. Ale teď už nic jiného nezbývá. Vem si volna, kolik jen budeš potřebovat. Vybreč se a zkus jít dál. :,( :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat