Porodím spontánně poprvé ve 44 letech?

1988
29.5.20 13:58

Porodím spontánně poprvé ve 44 letech???

Ahoj, Čekám první dítě a TP mám téměř na den mých 44 narozenin.
Mám šanci porodit spontánně?
Mé těhotenství doposud probíhá bez jakýkoli problémů, malá je v pořádku a já nemám žádné zdravotní problémy. Gynekoložka říká, že to může být bez problémů, ale samozřejmě jistotu nemáme nikdy.
Proto mě zajímají vaše zkušenosti. Je tu někdo takový?
Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

700
29.5.20 14:03

Mam v okruhu svych znamych nektere zeny, ktere rodily ve 40 letech a pozdeji, prvorodicky to tedy ale nebyly. Obecne bych rekla, ze pokzd jsi v primerene zdravotni kondici, tak asi neni dovod, proc by to nemelo jit. Urcite bych doporucila mit s sebou soukromou PA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2729
29.5.20 14:04

Proč by ne.. Tchyně rodila když ji bylo 42,ale třetí dítě po 20 letech. :think:. Spíš bych se bala co bude po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1844
29.5.20 14:13

Jaky je Tvuj zdravotni stav, kondice, a co krev (srazlivost, krvacivost)? S vekem pry roste riziko krvaceni, takze bych se nedivila kdyby Ti spis diporucili planovanou sekci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16410
29.5.20 14:14

Kamarádka porodila ve 43 úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
29.5.20 14:21

@Pajik 76 A proč by ne? Asi trochu záleží na tom, jaké jsi konstituce, ale já osobně v tom nevidím žádný velký zádrhel. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
29.5.20 14:26
@Helca83 píše:
Jaky je Tvuj zdravotni stav, kondice, a co krev (srazlivost, krvacivost)? S vekem pry roste riziko krvaceni, takze bych se nedivila kdyby Ti spis diporucili planovanou sekci.

Jsem úplně v pořádku. Sportovnější typ 170cm. Před otěhotněním 65kg. Jsem lékařka, takže co se týká všech možných rizik o tom vím, ale žádné z nich se mě ťu ťuk netýká. srážlivost normální, žádné mutace, biochemie v pořádku, tlak nižší spíš, nemám ani těhotenskou cukrovku nic. Takže co se týká rizik jsem vedená jako bezriziková, indikace k sekci v tuto chvíli žádná. Jde mi spíš o zkušenosti. Třeba ten nápad se soukromou porodní asistentkou je výborný. To mě nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
29.5.20 14:29

@Jeruve
Dělala jsem 15let závodně skoky do vody, takže konstituce snad dobrá… Teď jsem 28tt a normálně pracuju všechno, tedy kromě korony nouzového stavu. To jsem byla v riziku kvůli pracovnímu prostředí, tak jsem byla doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1844
29.5.20 14:42

@Pajik 76 Tak budu drzet palce, at to jde prirozene… z toho, co pises, se mi zda, ze bys mela rodit v lete, tak uvidis jake pak budes mit finale, jestli nebudou vedra, jak budes nebo nebudes otekat, jak se na to budes citit atd atd. Vidim ze jsi z Prahy, takze porodnici uz mas asi tez vybranou, tak i uvidis jak se k tomu postavi tam. Ja treba svoji PA nemela, byl se mnou vzdy manzel a byl skvely, ale mozna to byla chyba, napodruhe jsem jednu vyhledala, aby mi pomohla s pripravou, a byl to dobry krok. Urcite maji spoustu dobrych tipu ktere muzou pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
29.5.20 14:46

@Helca83
No ano, přesně jsi to i zmínila, trochu se bojím toho léta… Ty vedra nesnáším ani netěhotná. Do teď je to úplně v pohodě, ale ještě jsou přede mnou tři měsíce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
560
29.5.20 14:49

S dovolením se vetřu, do debaty, přispět nemám zatím čím, ale jsem ve 20 týdnu, také první mimčo a termín mám na 38 narozeniny. Taky jsem přemýšlela, jestli nejsem na první přirozený porod stará. I když taky jsem před otěhotněním docela cvičila, 168cm/62 kg výchozí hmotnost a žádné zdravotní komplikace nemám, neschopenku v těhu jsem taky odmítla. Ale asi bych neodmítla, kdyby mi doktor navrhl z důvodu věku plánovanou sekci, bojím se všech možných komplikací, co by mohly nastat a po přirozeném porodu nijak netoužím. Nemáte některá zkušenost, že nabízejí sekci jen z důvodu že se jedná o první porod ve vyšším věku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29036
29.5.20 14:52
@mackA159 píše:
Proč by ne.. Tchyně rodila když ji bylo 42,ale třetí dítě po 20 letech. :think:. Spíš bych se bala co bude po porodu.

Co by melo byt po porodu? Ja jsem taky rodila ve 44 (ale tedy planovanou sekci) a nic zvlastniho se po porodu, az na to ze mne asi tyden dost bolela ta jizva, nedelo ;)

Zakladatelko ja myslim ze bys to mohla zvladnout, ale nekdy i mnohem mladsi skonci kvuli komplikacim na akutni sekci. Tak uvidis, pokud chces rodit normalne tak to urcite zkus pokud to porodnik doporuci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29036
29.5.20 14:54

@Synekdoche7 prvni jsem rodila ve 38, a nikdo mi sekci z duvodu veku nenabizel. O tom vubec nebyla rec, 38 se dnes za vyssi vek ani snad nepovazuje z hlediska sekce (to az po 40). Ale nakonec se porod vyvolaval z duvodu dlouheho prenaseni a skoncilo to sekci akutni pro nepostupujici porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2090
29.5.20 14:57

@Synekdoche7 no já bych řekla, že takových, co mají první porod v 38 ( a více) letech je dneska více, takže mi to jako indikace k císaři nepřijde.
Já teď budu rodit podruhé ( také 38), chtěla bych, pokud to půjde, tak přirozeně. Ale první byl akutní císař, tak uvidíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
560
29.5.20 14:59

@veria Hm, nechám to na doktorech, i když jsem trochu doufala, že by mi to kvůli věku nabídnout mohli, ale asi už dneska prvorodičky po 35 roku věku nejsou takovou raritou, jako to bývalo za dob našich rodičů a už se nad tím nikdo nepozastavuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama