Porodné 2018 mám nárok nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 16:39
Porodné 2018 mám nárok nebo ne ?

Ahoj neni tu nekdo kdo rozumi davkam? Je mi 18 cekam sve prvni dite zatim jeste chodim do skoly…za mesic mam uz jit rodit se svym pritelem uz nejsem…Pobiram jen sirotci duchod ve vysi 4000 kc..slysela jsem ze nesmim za ctvrtleti presahnout 15 000 kc coz se svym prijmem nepresahuji problem je v tom ze bydlim u mami ktera ma v peci jeste dedu ten ma duchod 11 000 a mama na neho bere 4000 pěstounskou péči…Budou chtít vedet jen můj příjem nebo i jejich? Mám vůbec nárok na porodne? :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

rozand
Závislačka 3142 příspěvků 20.10.18 16:43

Posuzovat budou příjmy tvé a otce dítěte, pokud bude v RL. Nikoho nezajímá, jestli s ním jsi.

rozand
Závislačka 3142 příspěvků 20.10.18 16:44

A tvá matka bere předpokládám příspěvek na péči, ne pěstounskou péči. Googli trochu…

Nicollelukac
Nováček 4 příspěvky 20.10.18 16:44

@rozand Díky

Kriss Tina
Kelišová 5601 příspěvků 20.10.18 16:49

Pokud nenecháš zapsat otce do RL tak nárok máš, pokud ho zapíšeš záleží na jeho příjmech, mamku atd nikdo zkoumat nebude bere se jenom příjem rodičů. Každopádně s tím zapsáním si to rozmysli sice budeš mít nárok na porodné, ale chlapec se tak vyvlíkne třeba z placení alimentů.

Nicollelukac
Nováček 4 příspěvky 20.10.18 16:52

@Kriss Tina Dekuji to vím ale stejne mi otcovství nepodepíše ????????

Kriss Tina
Kelišová 5601 příspěvků 20.10.18 16:54

@Nicollelukac můžeš otcovství vymáhat soudně, bude se muset podrobit testům dna apod. Takového „hrdinu“ bych v tom nechala pořádně vykoupat a ne že to vzdáš protože ti něco nepodepíše :nevim:

Nicollelukac
Nováček 4 příspěvky 20.10.18 16:57

@Kriss Tina To máš pravdu

GirlsNick
Kecalka 383 příspěvků 20.10.18 16:59

Otcovství určitě řeš! Alimenty budeš potřebovat. Dítě není levná záležitost.

Lucy75
Kecalka 239 příspěvků 3 inzeráty 20.10.18 18:24

TOTO je zas jako pravdivý příběh?? achjo… pominu-li možnosti antikoncepce, na které už je v tomto případě pozdě, řešila bych ROZHODNĚ ZAPSÁNÍ OTCE DO RL A VÝŽIVNÉ, protože dítě je na celý život (nejméně tak na 18let výživy, že, spíš víc) a ať se podílí, na dítě jste byli přece dva, že… alimenty v běžné výši cca 3000Kč nikde na zemi to ležet nenajdeš, že.. dále vše řeš na ÚP, bude záležet na společně posuzovaných osobách v domácnosti a jejich příjmu, ale budeš mít nárok jak na ten sirotčí důchod, tak na běžnou mateřskou/rodi­čovskou.. zkus vyřídit i příspěvek na bydlení, vylítej si maximum, budeš to potřebovat, dítko je dnes fakt luxus, uvidíš sama v lékárně, dále oblečení - poroste ti před očima - a nedej bože kdybys přišla o mlíko.. musíš se prostě snažit, starat, lítat, zařizovat.. bohužel, budeš Máma, tak hodně štěstí :kytka: PS : do RL ho prostě zapiš - on nic podepisovat nemusí !! a kdyby s tím nesouhlasil, ať si laskavě podá na soud žádost o popření otcovství a zaplatí si testy !! pokud jsi si 100% jistá, že Otec je On, tak ho zapiš !! radím ti dobře, věř staré a zkušené :mrgreen:

ka2ka
Extra třída :D 13014 příspěvků 1 inzerát 20.10.18 18:28

budeš mít nárok i na výživný pro sebe do dvou let dítěte a neapomen si schovávat účtenky od výbavičky můžeš žádal o proplacení poloviny částky

rozand
Závislačka 3142 příspěvků 20.10.18 18:33

@Lucy75 Radíš jednu blbost za druhou. Na mateřskou ani rodičovskou nárok nemá, jen na rodičovský příspěvek. Se zapsáním do RL dotyčný souhlasit musí, sama ho nikam nenapíše.

rozand
Závislačka 3142 příspěvků 20.10.18 18:35

@Lucy75 A na příspěvek na bydlení bude mít nárok asi těžko, když za bydlení neplatí a bydlí s maminkou a dědečkem. Na porodné nikoho žádná společná domácnost nezajímá, jen příjmy matky a otce.

Nicollelukac
Nováček 4 příspěvky 20.10.18 18:47

@ka2ka To znamená že když koupím kočárek na porodné (když ho dostanu ) a bude treba stát 8000 kč tak mi dají naspátek 4000 ?

ka2ka
Extra třída :D 13014 příspěvků 1 inzerát 20.10.18 18:48
@Nicollelukac píše:
@ka2ka To znamená že když koupím kočárek na porodné (když ho dostanu ) a bude treba stát 8000 kč tak mi dají naspátek 4000 ?

ne tvůj ex přítel otec dítěte po tom to můžeš vymáhat

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >