Porodné 2020 - rozhodné období

4661
16.2.20 18:05

Porodné 2020 - rozhodné období

Ahoj holky, mám trošku hokej v pár věcech kolem porodného.. U prvního dítěte jsme ani nežádali, ale teď bysme teoreticky mohli mít nárok, protože jsem na rodičáku… :think: Takže k dotazu.. Když budu žádat o porodné na druhé dítě, tak nesmí příjem rodiny překročit 25 515,– na měsíc, ale nevím jestli se to bere jakože, když by byl za to rozhodné čtvrtletí příjem třeba 30tis leden, 20tis únor a 10tis březen, jestli je prostě průměr na měsíc 20 tisíc a nárok vznikne, nebo nárok není, protože byl příjem v lednu 30 tisíc a to je více než ten požadovaný 2,7 násobek životního minima na měsíc? :)… A ještě jeden dotaz, bere se ta částka, která fyzicky přišla na účet nebo ta která se ten měsíc vydělala? Protože v lednu přijde prosincová výplata, v únoru lednová atd.. Děkuji za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

M-A
570
16.2.20 18:12

Je to prumer za tri mesice, a bere se kdy vznikl narok, takze za prvni ctvrtleni 2019 ti penize prisly unor brezen duben, ale vydelala sis je v lednu, unoru, breznu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
16.2.20 18:25

Bere se ta která byla opravdu vydělaná a měsíce se sečtou a udělá se průměr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4661
16.2.20 19:33

Díky za odpovědi :thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
17.2.20 10:07

Holky já z toho mám teda parohy :woman_facepalming_tone1: Takže příjem domácnosti nesmí byt vyšší než 25 525,– (myslela jsem si ze to je nějakých cca 21tis) a ještě dotaz do toho příjmu se nepočítá PN? Někde jsem četla ze dávky se do toho nepočítají stejně jako PN… díky tomu kdo mě dostane do obrazu :grin: :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4661
17.2.20 10:46

@Cloui on je ten limit necelých 21 tisíc pro první dítě, pro druhé už je to to těch 25 tisíc, ale jinak je to zase i pro samozitelky :).. Nechci kecat, ale myslím, že nemocenská se do příjmů počítá.. Ale to půjde určitě vygooglit ;) Včera jsem to zrovna někde četla, ale jelikož PN se mě netýká, tak jsem to nějak nevnímala a přeskakovala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
17.2.20 11:54

@donutkaP děkuji, tak s 21 se nevlezeme určitě :joy: těch 25 by bylo tak tak bez té PN :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4661
17.2.20 14:55

@Cloui my jsme na první dítě ani nežádali, ale teď jsem na rodicaku, který se nepočítá, tak to možná klapne :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
17.2.20 16:47

@donutkaP držím palce! :grin: co si budem, nikdo toto nenajde na zemi. :grin: :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
18.2.20 21:26

Nemocenská se do příjmu počítá. Žadali jsme teď v lednu a chtěli ji po nas. My jsme se vlezli, protože máme dvojčátka. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 14:38

Porodné 2020

Dobrý den, chci se zeptat jsem samoživitelka otec není zapsán v RL, chci si požádat o porodné, pobírám nemocenskou k porodnému tedy musím doložit co? Musím okresní správě nějak sdělit ať mi pošle výpis za 3 měsíce kvůli příjmu rodiny? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
175
26.2.20 15:00

Ja jsem z toho taky jelen, něco jsem si procetla ale moc moudra z toho nejsem. Čekáme první dítě, já jsem na nemocenske-rizikove těhotenství, přítel pracuje. Chápu tedy správně že nemáme nárok. Náš příjem dohromady bude určitě přes 20 tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.3.20 13:48

Ahoj, i já mám dotaz. Přítel nebude psán jako otec, takže budu matka samozivitelka. Já jsem momentálně bez koruny, bydlíme s pritelovou mámou. Jestli dobře chápu, k porodnemu budou počítat příjem jeho matky? A přítel zítra nastupuje do nové práce na HPP, já mám termín za měsíc, takže v podstatě až porodim tak v tu chvíli dostane nejspíš svou první výplatu. Ve smlouvě má 25 hrubého myslím. Jeho matka bude mít nejspíš nakych 15tis.
Myslíte že budu mít nárok nebo ne?
Prosím anonymně skrz rypalky. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
6
3.3.20 15:50
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat jsem samoživitelka otec není zapsán v RL, chci si požádat o porodné, pobírám nemocenskou k porodnému tedy musím doložit co? Musím okresní správě nějak sdělit ať mi pošle výpis za 3 měsíce kvůli příjmu rodiny? :roll:

Na okresní správu nemusíš. Stačí jen když v žádosti o porodné zaskrtnes ze pobírás nemocenskou od OSSZ. A to je všechno. Musíš tam mít, ale razítko od zaměstnavatele i když ti nevyplacel mzdu. Napíše ti tam že jsi malé mzdu 0 Kč, pokud jsi ještě nepracovala ve čtvrtletí předcházející čtvrtletí kdy budeš rodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4661
3.3.20 19:39
@Anonymní píše:
Ahoj, i já mám dotaz. Přítel nebude psán jako otec, takže budu matka samozivitelka. Já jsem momentálně bez koruny, bydlíme s pritelovou mámou. Jestli dobře chápu, k porodnemu budou počítat příjem jeho matky? A přítel zítra nastupuje do nové práce na HPP, já mám termín za měsíc, takže v podstatě až porodim tak v tu chvíli dostane nejspíš svou první výplatu. Ve smlouvě má 25 hrubého myslím. Jeho matka bude mít nejspíš nakych 15tis.
Myslíte že budu mít nárok nebo ne?
Prosím anonymně skrz rypalky. :mrgreen:

Pokud ti nárok vznikne a přijdou na to, že žiješ s otcem dítěte, tak bys taky mohla porodné vracet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama