Reklama

Porodné a pracující otec, co má vedlejší živnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bobčul
Kecalka 282 příspěvků 3 inzeráty 17.04.18 17:16
Porodné a otec pracující +má živnost vedlejší

Ahoj :mavam: Zajímalo by mě jak je to s porodným když přítel má normálně práci a při tom má vedlejší živnost..Potvrzení z práce od účetní to je mi jasné, jak ale dokládá výdělky z živnosti? Kterou začal vykonávat letos v lednu? Kdyby to dělal už minulý rok, tak chápu že z daňového přiznání, ale takhle? Máte prosím z timhle zkušenost?

Přečtěte si článek: Porodné 2018: Aktuální informace

Reklama

Reakce:

Diana69
Kecalka 110 příspěvků 17 inzerátů 17.04.18 17:43

Myslím že porodne dostávás automaticky :) to se nevztahuje na partnera

terinka4444
Hvězda diskuse 67119 příspěvků 17.04.18 17:46
@Diana69 píše:
Myslím že porodne dostávás automaticky :) to se nevztahuje na partnera

no to ani omylem

Bobčul
Kecalka 282 příspěvků 3 inzeráty 17.04.18 17:46

@Diana69 Právě že všude čtu že se počítají spolecne příjmy..automaticky se to určitě nedává, ne každý na tohle dosáhne…

terinka4444
Hvězda diskuse 67119 příspěvků 17.04.18 17:47
@Bobčul píše:
Ahoj :mavam: Zajímalo by mě jak je to s porodným když přítel má normálně práci a při tom má vedlejší živnost..Potvrzení z práce od účetní to je mi jasné, jak ale dokládá výdělky z živnosti? Kterou začal vykonávat letos v lednu? Kdyby to dělal už minulý rok, tak chápu že z daňového přiznání, ale takhle? Máte prosím z timhle zkušenost?

Myslím, že mu započítají polovinu minimálních příjmů pro OSVČ. Řečí čísel, něco okolo 6300 měsíčně.

Bobčul
Kecalka 282 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 16:47

@terinka4444 děkuji.A ještě když se mimco má narodit v srpnu, počítá se jako poslední čtvrtleti květen, červen, červenec?

Lendeš
Kelišová 5268 příspěvků 18.04.18 16:48

@Bobčul Ne, počítá se předchozí kalendářní čtvrtletí, takže duben-červen.

Bobčul
Kecalka 282 příspěvků 3 inzeráty 19.04.18 09:21

@terinka4444 Ahojky pořád mi to vrtá v hlavě..Tak se musím zeptat..přítel už má eet, takže tržby jsou evidovány, i přes to se mu započítá nějaký tabulkový plat?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >