Porodné a pracující otec, co má vedlejší živnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bobčul
Kecalka 294 příspěvků 4 inzeráty 17.04.18 17:16
Porodné a otec pracující +má živnost vedlejší

Ahoj :mavam: Zajímalo by mě jak je to s porodným když přítel má normálně práci a při tom má vedlejší živnost..Potvrzení z práce od účetní to je mi jasné, jak ale dokládá výdělky z živnosti? Kterou začal vykonávat letos v lednu? Kdyby to dělal už minulý rok, tak chápu že z daňového přiznání, ale takhle? Máte prosím z timhle zkušenost?

Přečtěte si článek: Porodné 2018: Aktuální informace

Reakce:
Diana69
Kecalka 154 příspěvků 11 inzerátů 17.04.18 17:43

Myslím že porodne dostávás automaticky :) to se nevztahuje na partnera

terinka4444
Hvězda diskuse 68490 příspěvků 17.04.18 17:46
@Diana69 píše:
Myslím že porodne dostávás automaticky :) to se nevztahuje na partnera

no to ani omylem

Bobčul
Kecalka 294 příspěvků 4 inzeráty 17.04.18 17:46

@Diana69 Právě že všude čtu že se počítají spolecne příjmy..automaticky se to určitě nedává, ne každý na tohle dosáhne…

terinka4444
Hvězda diskuse 68490 příspěvků 17.04.18 17:47
@Bobčul píše:
Ahoj :mavam: Zajímalo by mě jak je to s porodným když přítel má normálně práci a při tom má vedlejší živnost..Potvrzení z práce od účetní to je mi jasné, jak ale dokládá výdělky z živnosti? Kterou začal vykonávat letos v lednu? Kdyby to dělal už minulý rok, tak chápu že z daňového přiznání, ale takhle? Máte prosím z timhle zkušenost?

Myslím, že mu započítají polovinu minimálních příjmů pro OSVČ. Řečí čísel, něco okolo 6300 měsíčně.

Bobčul
Kecalka 294 příspěvků 4 inzeráty 18.04.18 16:47

@terinka4444 děkuji.A ještě když se mimco má narodit v srpnu, počítá se jako poslední čtvrtleti květen, červen, červenec?

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 18.04.18 16:48

@Bobčul Ne, počítá se předchozí kalendářní čtvrtletí, takže duben-červen.

Bobčul
Kecalka 294 příspěvků 4 inzeráty 19.04.18 09:21

@terinka4444 Ahojky pořád mi to vrtá v hlavě..Tak se musím zeptat..přítel už má eet, takže tržby jsou evidovány, i přes to se mu započítá nějaký tabulkový plat?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >