Porodné a přídavky na bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marky983
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 2 inzeráty 13.11.14 22:03
Porodné a přídavky na bydlení

Ahoj holky, zajímalo by mne, zda se počítají do příjmů přídavky na bydlení při žádosti o porodné…?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Deninina
Závislačka 3954 příspěvků 13.11.14 22:05

Ne

Boudová
Kelišová 6076 příspěvků 2 inzeráty 13.11.14 22:08

@Deninina To mi přijde postavený na hlavu. :nevim: Víš to jistě?

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 22:08

Stopro NE

Deninina
Závislačka 3954 příspěvků 13.11.14 22:12

@Boudová Dávky státní sociální podpory se neberou jako příjem ( nebo tak nějak ) Každopádně vím to určitě, protože jsem měla příspěvek na bydlení a do žádosti o porodné jsem nepsala nic :-)

Marky983
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 2 inzeráty 13.11.14 22:23

No tady http://www.aktualne.cz/…i:wiki:2984/
píšou :
Do limitu příjmů se přitom počítají nejen výdělky ze zaměstnání nebo podnikání (čisté, tj. po zaplacení daní a pojistného), ale také sociální dávky, podpora v nezaměstnanosti či třeba důchody.

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 22:25

@Marky983 hmotná nouze jo, ale příspěvek na bydlení, přídavek, to ne

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 13.11.14 22:27
@Deninina píše:
@Boudová Dávky státní sociální podpory se neberou jako příjem ( nebo tak nějak ) Každopádně vím to určitě, protože jsem měla příspěvek na bydlení a do žádosti o porodné jsem nepsala nic :-)

Tak nemusí to platit vždycky… v některých situacích se počítají, ale souhlasím s tím, že pro nárok na porodné se příspěvky na bydlení nebere.

Marky983
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 2 inzeráty 13.11.14 22:31
@Babišovka píše:
@Marky983 hmotná nouze jo, ale příspěvek na bydlení, přídavek, to ne

Aha,,, tak fajn :)

Deninina
Závislačka 3954 příspěvků 13.11.14 22:31

@Marky983 Počkej, tak co teda bereš? Co se vyřizuje spolu s hmotkou, to se bere jako příjem, ale příspěvek na bydlení, příspěvek na dítě a rodičovský příspěvek se podle mě nikam nepočítá. Už mám sice trošku bordel v tom, co se jak jmenuje ( je to už nějaký rok, co jsem se v tomhle pohybovala), ale příspěvek na bydlení se fakt do porodného jako příjem nebere :)

Deninina
Závislačka 3954 příspěvků 13.11.14 22:33

@j.a.n.i1 Jo je to možné, ono je to v těch papírech stejně jmenovitě vypsáno a není nic jednoduššího, než se přímo na úřadě poptat :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 13.11.14 22:40
@Deninina píše:
@Marky983 Počkej, tak co teda bereš? Co se vyřizuje spolu s hmotkou, to se bere jako příjem, ale příspěvek na bydlení, příspěvek na dítě a rodičovský příspěvek se podle mě nikam nepočítá. Už mám sice trošku bordel v tom, co se jak jmenuje ( je to už nějaký rok, co jsem se v tomhle pohybovala), ale příspěvek na bydlení se fakt do porodného jako příjem nebere :)

Ale jo, rodičák se počítá jako příjem pro nárok na přídavky na dítě a na příspěvek na bydlení.
A přídavky na dítě se berou jako příjem pro nárok na příspěvek na bydlení.

Marky983
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 2 inzeráty 13.11.14 22:45

Beru příspěvek na bydlení..

Deninina
Závislačka 3954 příspěvků 13.11.14 22:47

@j.a.n.i1 Fakt? Tak jsem zase o něco chytřejší, vůbec si ale nepamatuju, že bych při žádosti o přídavek na dítě vypisovala nějaký příjem. Nebo oni si to asi sami připočitavají :nevim: A u toho příspěvku na bydlení to samé. Nebo už mám sklerózu :roll: Naštěstí se mě to už netýká :mrgreen:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 13.11.14 23:13

@Deninina Jojo, jelikož jsou to dávky, které oni sami vyplácí, tak se psát nemusí a zjistí si je.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >