Porodné a RP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Foxie
Kecalka 319 příspěvků 14.11.14 09:18
Porodné a RP

Zdravím :)

Chtěla jsem se zeptat jak je to s výplatou RP a porodného. Dnes mi na účet přišlo porodné ale RP ještě ne. Tak by mě jen zajímalo, jestli je to normální, že jedno přijde dřív než druhé i když jsem žádosti podávala společně?

Asi je to hloupý dotaz :) Ale já na ty peníze čekám už celkem dlouho :D (žádost jsem podávala až 17.10. - takže teoreticky maj ještě do pondělka čas, i když to je státní svátek, tak nevím) a trošku mě zarazilo, že přišlo jen porodný. Kdyby přišel jen rodičák, tak se po tom nepídím :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
evill
Závislačka 3775 příspěvků 14.11.14 09:33
@Foxie píše:Asi je to hloupý dotaz :) Ale já na ty peníze čekám už celkem dlouho :D (žádost jsem podávala až 17.10. - takže teoreticky maj ještě do pondělka čas, i když to je státní svátek, tak nevím) a trošku mě zarazilo, že přišlo jen porodný. Kdyby přišel jen rodičák, tak se po tom nepídím :mrgreen:

Proč do pondělí čas? Čas mají do konce měsíce…

lampicka11
Závislačka 3581 příspěvků 2 inzeráty 14.11.14 09:47

@Foxie maji 30 dnu na vyřízení od podání žádosti. Me to přišlo najednou

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 09:50
@novakova.t píše:
@Foxie maji 30 dnu na vyřízení od podání žádosti. Me to přišlo najednou

Tricet dnu od zacatku nasledujiciho mesice.Tj kdyz zazadas v rijnu, na vyplatu davky maji cas do konce listopadu.

Foxie
Kecalka 319 příspěvků 14.11.14 09:54

Aha, tak to jsem špatně pochopila, měla jsem za to že mají 30 dnů od podání žádosti, paní na ÚP mi to tak teda říkala :D Ale pořád je mi divný že poslali jedno a druhé ne :/

evill
Závislačka 3775 příspěvků 14.11.14 09:54

@Foxie mám v upozorněních zmínění od Tebe v této diskuzi, ale nic tady nevidím…?

Foxie
Kecalka 319 příspěvků 14.11.14 10:02

@evill Pardon, původně jsem reagovala na Tvůj příspěvek, pak se mmi stránka aktualizovala, tak to smazala a reagovala všeobecně :) Gomen :kytka:

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 14.11.14 10:19
@Foxie píše:
Aha, tak to jsem špatně pochopila, měla jsem za to že mají 30 dnů od podání žádosti, paní na ÚP mi to tak teda říkala :D Ale pořád je mi divný že poslali jedno a druhé ne :/
Ano, to mají, ale právě jen na vyřízení žádosti. Peníze mohou přijít déle.
evill
Závislačka 3775 příspěvků 14.11.14 11:45
@Foxie píše:
@evill Pardon, původně jsem reagovala na Tvůj příspěvek, pak se mmi stránka aktualizovala, tak to smazala a reagovala všeobecně :) Gomen :kytka:

Aha, já myslela, že se mi něco na tel zase nezobrazuje.

@mag píše:
Ano, to mají, ale právě jen na vyřízení žádosti. Peníze mohou přijít déle.

Přesně tak. Vyřízení žádosti a peníze na účtě není totéž.

Bajuška90
Nováček 2 příspěvky 14.11.14 13:25

Zdravim. chtela sem se zeptat jak je to ted s porodnym. jestli na nej taky budu mit narok. cekame s pritelem prvni dite posledni termin mam 2.12.14. tak jestli nekdo nevi jestli taky budu mit narok. nekdo rika ze jo a nekdo zas ne:(

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 14.11.14 14:06

@Bajuška90 to bude záležet na výši vašich příjmů.

evill
Závislačka 3775 příspěvků 14.11.14 14:35
@Bajuška90 píše:
Zdravim. chtela sem se zeptat jak je to ted s porodnym. jestli na nej taky budu mit narok. cekame s pritelem prvni dite posledni termin mam 2.12.14. tak jestli nekdo nevi jestli taky budu mit narok. nekdo rika ze jo a nekdo zas ne:(

Porodné je jednorázová dávka, kterou stát přišpívá rodinám s nízkými příjmy na náklady spojené s narozením výhradně prvního potomka, případně prvních potomků-vícerčat. Nárok na porodné mají rodiny, jejichž průměrný čistý příjem byl v kalendářním čtvrtletí předcházejícím čtvrtletí, ve kterém se dítě či děti narodily, nižší než 2,4násobek životního minima.

Bajuška90
Nováček 2 příspěvky 14.11.14 15:17

No ja pobiram nemocenskou 6000(ted uz tedy sem na md) a pritel ma na smlouve 9000 ale bere kolem 15 000 a ja porad nevim jak si to vypocitat:(

Foxie
Kecalka 319 příspěvků 19.11.14 14:00

@Bajuška90 jsou na to na internetu kalkulačky, jinak my jsme taky nevěděli jestli porodný dostaneme, ale měli jsme trošku komplikovanější situaci (já student, přítel OSVČ) tak jsme prostě podali žádost a čekali jsme. Za to nic nedáš, stejně tam budeš muset donést žádost o rodičák. Prostě k tomu přidáš pár papírů navíc.

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 19.11.14 14:08

@Bajuška90 záleží, co má na výplatní pásce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >