Porodné a využití

Anonymní
9.11.19 19:15

Porodné a využití

Čau čau. Napadlo mě, jestli v týhle situaci můžu využít dávku porodného. Od července jsem na ÚP. Skončila jsem v zaměstnání kde jsem měla zhruba 14 500 hrubé. Dostávala jsem teď měsíčně cca 5 tisíc podpory. Od půlky října mám mateřskou cca 10 tis. měsíčně. Otec je zapsán už v RL a je normálně zaměstnaný. Zhruba 15-16 tisíc psáno na výplatní pásce jinak bere 40tis, prostě zbytek tak nějak na černo no, ale to tu rozebírat nebudeme, pysni na to nejsme, půjde pracovat od ledna jinam a tam se to změní. Napadlo mě jestli by jsme měli nárok a aspoň by se zaplatil ten kočárek, nebo je to opravdu davka jen pro samozivotelky a sociálně slabé?
Miminko se ještě nenarodilo tak nad tim přemýšlím, ale pochybuju :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
9.11.19 19:22

Na to asi nedosáhnete, počítá se příjem obou rodičů za poslední čtvrtletí před narozením dítěte. Tzn jestli budeš rodit někdy teď do konce roku, tak dokládate příjmy červenec, srpen, září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15242
9.11.19 19:23

Otec bere 40tis, ty cca 10tis a není ti blbý o tu dávku žádat? Že by se vám zaplatil kočárek? No ty kráso

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
9.11.19 19:24

Myslím že s vašimi příjmy na porodné nárok nemáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
9.11.19 19:25

A myslím, že to pro vás není ani tak důležité když přítel vydělává slušné peníze a kočárek se dá pořídit krásný do cca 7tisíc. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
9.11.19 19:26

Teda morální stránka věci je věc druhá, když berete 50 tisíc, tak mi řekni že nemáte na kočárek :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
9.11.19 19:28
@lachtanice86 píše:
Otec bere 40tis, ty cca 10tis a není ti blbý o tu dávku žádat? Že by se vám zaplatil kočárek? No ty kráso

Blbý je, že socky a nemakačenka porodné dostanou a normálně vydělávající lidé ne. Přitom já si velice dobře pamatuji, že jsem taky rodila. Dříve měl nárok každý. Teď prostě jen spodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
9.11.19 19:28

@Kriss Tina
Tak třeba potřebuje nutně Cybex za 70 tisíc a těch 13 by se hodilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15242
9.11.19 19:29

@LaEllaX no já osobně bych byla pro tu dávku zrušit úplně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
9.11.19 19:33

@lachtanice86 nebo… Popravdě si nedokážu moc představí, kdo na ni teda dosáhne. To snad ani nejde, pokud je v RL zapsán i otec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
9.11.19 19:38

:lol: To je vtipné - nejste pyšní na to, že partner dostává více než půl výplaty „bokem“, ale zároveň byste se toho nezdráhali využít :palec:. Takže když už stát okrádáte na daních, můžete ho pumpnout ještě o porodné. Proč si kočárek prostě nekoupíte z příjmů, co máte? :think:.
Ne, nic, je mi jasné, že lidé s podobným uvažováním se za nos stejně nechytnou, a navíc Ty ses jen ptala, jestli máte NÁROK, a my jsme hloupé moralistky, je mi to předem jasné :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
9.11.19 20:07

Muzetesi dohromady vydelat 20800kc. Co jde bokem se logicky nepocita.
Takze jsou to celkem lehky pocty :)

Jinak uz vidim ostatni,, jak nechate propadnout 13000kc, kdyz byste na to mely narok :lol:
Davka existuje, tak proc by si o ni nemohla zakladatelka potazadat, kdyz by na to dosahla. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.19 20:12

Kočárek už mám. No mě jen zajímalo, jestli mám nárok, když už jsem byla teď takhle na UP. Rodím a nakupuju stejně jako ostatní, platila jsem si daně, sociální i zdravotní, platím státu veškerý poplatky, nakupuju za DPH, tak proč Božka co nechodí do práce zadat může a já ne a to jsem aspoň pracovala. O peníze mi ani nejde no a blbý mi to není no :D blbý by to mělo být státu, sotva se dítě narodí už mu dluží :D

• Citovat
  • Nahlásit
1350
9.11.19 20:19

@Euforia
Nárok na základě víc jak poloviny příjmu partnera na černo není nárok, ale jeden podvod následovaný druhým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
9.11.19 20:21
@Anonymní píše:
Kočárek už mám. No mě jen zajímalo, jestli mám nárok, když už jsem byla teď takhle na UP. Rodím a nakupuju stejně jako ostatní, platila jsem si daně, sociální i zdravotní, platím státu veškerý poplatky, nakupuju za DPH, tak proč Božka co nechodí do práce zadat může a já ne a to jsem aspoň pracovala. O peníze mi ani nejde no a blbý mi to není no :D blbý by to mělo být státu, sotva se dítě narodí už mu dluží :D
:D :D stát dluží dítěti? To je zase fórek dne. :potlesk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat