Mám nárok na porodné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 09:36
Porodné dotaz

Ahoj. Chci se zeptat za 14 dnů mám termín porodu, ex přítel nechce být uveden v RL, tím pádem mám nárok na porodné? Ale co když, jednoho přijde že už chce být uveden v RL. Nebudu stim mít potom nějaké problémy kvůli tomu porodnemu?

Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12222 příspěvků 04.09.19 09:53

Jak nechce? Koukej ho tam zapsat, když nebude zapsaný nemáš nárok na alimenty, což je vic než nějaké porodne. A ano pokud by se dopsal dodatečně a někdo si vsimnul, tak porodne budete vracet.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67839 příspěvků 04.09.19 09:55
@Anonymní píše:
Ahoj. Chci se zeptat za 14 dnů mám termín porodu, ex přítel nechce být uveden v RL, tím pádem mám nárok na porodné? Ale co když, jednoho přijde že už chce být uveden v RL. Nebudu stim mít potom nějaké problémy kvůli tomu porodnemu?

A ty se sama uzivis? Kdyz nechces aby byl v RL… Asi ne, kdyz resis, ze bys mela narok na porodné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 09:57
Je to sním složité,výhružky apod. Tak proto se ptám
@j.a.n.i1 píše:
A ty se sama uzivis? Kdyz nechces aby byl v RL… Asi ne, kdyz resis, ze bys mela narok na porodné.
Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 04.09.19 10:00
@Anonymní píše:

To jestli on chce nebo nechce být v Rl je irelevantní, pokud je otcem dítěte.

Jak s porodným nevím.

Ale pokud ho neuvedeš do Rl, nemáš jak z něj vymoct to, co ti náleží - alimenty na dítě, polovinu úhrad na výbavu a např. vitamíny v těhotenství, alimenty na neprovdanou matku do dvou let věku dítěte.

Plus primárně se o dítě mají starat rodiče, takže pokud v RL nebude otec uveden zkomplikuje ti to případně získání některých sociálních dávek…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67839 příspěvků 04.09.19 10:03

A co maji vyhruzky spolecneho s tim, jestli si schopna se uzivit? Pokud nejsi, tsk budes potrebovat ho mit uvedeneho a soudne zazadano o alimenty.
A jinak si odpoved uz dostala, po jeho zapsani by se porodne vracelo, pokud byste jako rodina hranici presahovali.

Uživatel je onlineg.sandova
Kelišová 6260 příspěvků 04.09.19 10:11

Nebuď pitomá. Budeš mít problém i s dávkami, pokud nebude otec v RL. Tedy mohla bys mít. Ty to sama zvládneš finančně? Až budeš na rodicaku? S čím ti vyhrožuje?

arinecka
Kelišová 6952 příspěvků 04.09.19 10:38
@Anonymní píše:

Nebuď hloupá a nech ho tam zapsat. Jsi schopná všechno táhnout sama?

Kaci89
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 04.09.19 11:44

Jak nechce??ty jo takovy pitomce fakt miluju..nebud hloupa, alimenty ti bude platit treba dokud bude dite studovat, to dela vic jak porodny. navic mas narok, ze ti musi pridat pulku na vybavicku atp.

Váš příspěvek
Reklama