Porodné mám nárok? Samoživitelka

Anonymní
31.7.21 13:44

Porodné mám nárok? Samozivitelka

Ahoj, jsem sama s malým. S bývalým přítelem nejsme. Alimenty mi platí 5000, dává mi je v hotovosti. Mám krom alimentů rodičovský příspěvek 9000,alimenty soudně ZATÍM nejsou. Je to pouze dohoda mezi námi. žiju u rodičů, ale mají dvougenerační dům, takže žiju ve spodním patře. Vše si platím sama. Otec je uveden v RL. Mám za těchto okolnosti nárok na porodné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2110
31.7.21 14:26

Kamarádce co bydlí u rodičů, počítali i jejich příjem ;). Takže kdo ví, zkus si to podat a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2432
31.7.21 14:48
@EvieK píše:
Kamarádce co bydlí u rodičů, počítali i jejich příjem ;). Takže kdo ví, zkus si to podat a uvidíš.

U porodneho se pocitaji prijmy rodicu ditete, ne osob ve spolecne domacnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 14:50

@Yorkmut a v případě, že otec dítěte se mnou nebydlí? Rozešli jsme se dřív, než jsem zjistila, že jsem těhotná.

• Citovat
  • Nahlásit
2432
31.7.21 14:52
@Anonymní píše:
@Yorkmut a v případě, že otec dítěte se mnou nebydlí? Rozešli jsme se dřív, než jsem zjistila, že jsem těhotná.

Je v rodnem listu, pocita se jeho prijem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10946
31.7.21 14:57

Počítá se příjem tvůj a otce dítěte. Hod si to do kalkulačky a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2110
31.7.21 17:24

Holky, mě se to zdálo divný :-). Tak beru zpět a díky :-)) @JancaS84 @Yorkmut

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
31.7.21 17:30

Co si pamatuji nez jsem nastoupila na MD (pracovala jsem na socialce) tak by jsi musela dokazat, ze s otcem ditete nezijete. Bud nejaky rozhodnuti od soudu, nebo pisemnou dohodu s uredne overenymi podpisy. Ale nejjistejsi budes mit, kdyz se dojdes primo zeptat na statni socialni podporu. Jinak do primu by se ti pocitaly tvoje primy, ktere jsi mela ctvrtelti predtim nez se ti narodil prcek. Takze pokud jsi byla na materske tak materska a nebo prijmy z prace. Hele podat si to muzes vzdy. Maximalne ti to zamitnout. Drzim palce. My mame smulu a ja si myslim, ze porodne by mela dostat kazda matka. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat