Porodné - máme nárok za těchto okolností?

Anonymní
21.4.21 07:43

Porodné-mame nárok za těchto okolností?

Zdravím, vše co se týče financí je pro mě osobní proto anonym.
před porodem jsme byli rok s přítelem oba na nemocenské já rizikové těhotenství a on měl vážný pracovní úraz. Dohromady jsme měli cca nějakých 22 000 což nám bylo potvrzené, že máme nárok na porodné.

Jenže mi měsíc před porodem končila pracovní smlouva a můj šéf mi vyplatil dovolenou (cca 5000) máme za takových okolností na porodné pořád nárok? Do formuláře o potvrzení příjmu mi těch 5000 zapsal, ale nevím, jestli se toto taky počítá?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
76295
21.4.21 08:08

SAmozřejmě, že se to taky počítá, je to tvůj regulérní příjem, takže pokud to padlo do rozhodného měsíce, tak to započítat musíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
21.4.21 08:10

To vis ze se to pocita..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21076
21.4.21 08:13

Ano počítá se tam vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9758
21.4.21 08:16

Musíš započítat všechny příjmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
21.4.21 08:37

Počítá se vše, žádost můžeš podat vždy. Max to zamítnou 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
21.4.21 09:23

Proč proboha máte tak málo? Přítel, pokud měl vážný pracovní úraz, má právo na dorovnání ztráty výdělku způsobenou pobytem na nemocenské. Tohle dorovnání poskytuje zaměstnavatel, který je na to pojištěn. Plus má přítel nárok na bolestné a případně náhradu nákladů spojených s léčbou. Pokud nebyl pod vlivem alkoholu nebo neporušil předpisy bezpečnosti práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1386
21.4.21 09:36
@Vlevo píše:
Proč proboha máte tak málo? Přítel, pokud měl vážný pracovní úraz, má právo na dorovnání ztráty výdělku způsobenou pobytem na nemocenské. Tohle dorovnání poskytuje zaměstnavatel, který je na to pojištěn. Plus má přítel nárok na bolestné a případně náhradu nákladů spojených s léčbou. Pokud nebyl pod vlivem alkoholu nebo neporušil předpisy bezpečnosti práce.

No řekla bych, že možná má přiznané minimum nebo to s tím pracovní úrazem tak horké nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76295
21.4.21 09:56

@Vlevo No pokud vim, tak tohle, co pises plati pojiatovna a povetsinou az zpětně po ukončení neschopenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
21.4.21 10:15

@j.a.n.i1
Aha, to jsem nevěděla. To je teda docela na pytel.
Já bych se na to vyplácení zeptala u zaměstnavatele. Já jen že školení BOZP vím o té náhradě, bolestném a tak. s vyplacením nemá zkušenosti.

To co dedukuju z příspěvku je, že přítel už na nemocenské není. Ovšem těžko soudit, jestli už to má vyplacené a pokud, jestli to bylo rozhodné v tom období pro porodné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4984
21.4.21 10:16
@Nicole 1234 píše:
No řekla bych, že možná má přiznané minimum nebo to s tím pracovní úrazem tak horké nebude.

Nebo bude OSVČ a neplatí si nic než povinné odvody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
21.4.21 10:45
@j.a.n.i1 píše:
@Vlevo No pokud vim, tak tohle, co pises plati pojiatovna a povetsinou az zpětně po ukončení neschopenky.

Jo, u nás to dostal kolega pár měsíců potom, co už byl zpět v práci. Že to takto je vždycky prej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 14:16

@Vlevo na toto nárok má ale až po ukončení nemocenské pošle na pojišťovnu papíry.
@Nicole 1234 a přiznané minimum opravdu má, zbytek je mu vyplacen v dietách, které se mu momentálně teď nevyplácí. Úraz celkem vážný je. Jde o poleptání části ruky kyselinou a nikdo se nemůže dohodnout či je to chyba, manželův šéf tvrdí, že je to chyba firmy, kde byl manžel vyslán, měli prý plnou nádobu na tuto kyselinu, která ji vrátila zas zpět, tudíž tam došlo k tlaku a vystříknutí.
Firma zas tvrdí opak, prý to byla chyby manželova zaměstnávatele

• Citovat
  • Nahlásit
1536
21.4.21 15:38

A tady je krásne vidět, kam vede to, když někdo pracuje za priznanou minimalku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 16:41

Ahoj, taky prosím o radu, jestli budeme mít nárok na porodné. Už máme jednu dceru- teď 4,5 roku. Není manželova. Já jsem od začátku na rizikovém, teď mě v práci vyhodili, takže do práce se už ani nevrátim. Manžel pracuje, výplatu má cca 25000.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat