Porodné, matka samoživitelka pro rok 2017

15.3.17 21:00

Porodné, matka samoživitelka pro rok 2017

Poslední dobou se s rodiči hádám ohledně toho, co budu a nebudu brát. Čtu různé informace na internetu. Oni zase tvrdí, že si neumím nic vyřídit. No tvrdí to hlavně matka, co za celé manželství nedokázala zaplatit ani jednu složenku, jen tak mimochodem. :roll:

Takže jde o to, že se mnou přestal přítel komunikovat. Přesněji, vyřešil to stylem mrtvého brouka. A já už mám pomalu z toho všeho v hlavně tak trochu hokej.

Nuže, pár otázek:

Když uvedu otce do RL budu matkou samoživitelkou nebo ne?

Různé kalkulačky na výpočet porodného mi tvrdí, že nebudu nic brát v případě, že by se započítával i příjem otce dítě. Bere nad 25 000,–. Rodiče mi však tvrdí, že na to mám nárok, protože to píšou v Blesku :roll: Také tvrdí, že když spolu s otcem nežiji ve společné domácnosti, že jako něco dostanu.

Mají pravdu kalkulačky nebo furt platí to, že se automaticky bere porodné na dítě?

A když se mnou otec dítěte nekomunikuje a já ho uvedu, musím nějak dokazovat jeho příjem? A co dělat, pokud z něj ty papíry po dobrém nedostanu? Řeší se to pak nějak soudně?

Dalším bodem je bydlení s rodiči. Někdo tvrdí, že jde o společnou domácnost a někdo zase operuje s pojmy jako „nechali z dobré vůle“, a tudíž se nic dohromady nepočítá. Trvalé bydliště mám u nich a furt se hádám o to, jestli něco budu nebo nebudu brát. Vzhledem k započítávaní společných příjmu. Což by platilo i kdybych ho měla u partnera, vzhledem k výši jeho platu. Ale přemýšlí se, že se to vyřeší bytem od města.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
15.3.17 21:13

No nestačí že ho uvedeš musí se nechat zapsat do RL jinak to musíš řešit soudně

• Nahlásit
  • Citovat
15.3.17 21:19

Pro uvedení otce do RL budes potrebovat jeho podpis na matrice.
Pokud se ale chova tak jak tu popisujes, nenechala bych si… na hlavu a vsechno bych resila pres soud ;)
Pravdepodobne pokud bude proti probehnou testy otcovstvi, a ty soudni jsou pekne drahe, ale vsechno to placeni bude na nej ;)
Soud ti rovnou vypocita alimenty, pokud jsi nezamestnana, tak bude tatinek prcka platit i na tebe pokud si o to zazadas..
Samozrejme mas narok na dost davek, ale vse si zjisti na socialce, klidne se nejdriv objednej k nejake pracovnici zamerene na ochranu deti ta ti poradi co a jak, jen to nesmi vzdat. Je toho papirovani celkem dost, ale stoji ta za to :) (nemyslim to tak ze stoji za to pobirat davky) ale pokud mas narok tak proc toho nevyuzit… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
933
15.3.17 21:28

Nemuzes nikoho jen tak nechat zapsat, on s tim musi souhlasit. Kdyz nebude pozadas soud o urceni otcovstvi a alimentu. Budes mit v ruce papir o tom, ze tedy spolu nezijete. Pote budou tva materska (prvniho pul roku, pokud pracujes) pote rodicak a vyzivne na tebe (do dvou let ditete) a vyzivne na dite tvym prijmem, s kterym budes na socialce operovat. Pridavek na dite (500 Kc) a prispevek na bydleni jsou davky, ktere se vztahuji k vysce prijmu a nakladum na bydleni. Prispevek na bydleni se vztahuje k trvalemu bydlisti, tudiz u rodicu mit narok nebudes.

Co se tyka porodneho.. Muzes o nej zadat az rok zpetne. Kdyz otce budes mit tedy vylouceneho ze spolecne posuzovanych osob a ty sama pred tri mesice pred porodem nebudes mit prijem vyssi nez 11500/mesic, tak ho dostanes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 21:29

To holky vím, jenže on se mnou nekomunikuje. Takže se to bude řešit soudní cestou. Ale zajímá mě, když bude v RL uveden, ať dobrovolně nebo přes soud, jestli jsem nebo nejsem matka samoživitelka, když spolu nežijem?

@dominikaad Ono je vtip v tom, že on není proti tomu, on prostě dělá mrtvého brouka. :roll: Neřekl, že to popírá ani uznává. A nejsem si jistá, jestli by si pak vybral. Takže nevíš, jak se to řeší, pokud nebude na podměty soudu reagovat? Prý, když to uzná, platím já a prý na mateřské dovolené já to neplatím. Jsem zaměstnaná pod agenturou.

Mám nárok i v mém případě, kdy bydlím s rodiči a tak dále? Kdysi jsem to v minulosti řešila, sice bez dítěte, ale poslali mě na úřadě slušně řečeno někam :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 21:31

@Izumi Miyako akorat se mi vzbudil malej. Az ho uspim napisu ti do soukrome zpravy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 21:39

@VitaminC Takže otce můžu vyloučit ze společně posuzovaných osob? A bude to mít vliv jenom na to porodné nebo i na něco jiného? Ty příjmy mají moje rodiče vysoké. Tenkrát nám nechtěli nic dát, že jsem mimo ehm tabulky. Já jsem četla, že se mateřská počítá z minulého roku. Z toho co mám odpracováno. Od ledna jsem na rizikovým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
916
15.3.17 22:15

@Izumi Miyako Ja otce uvedla do RL, bere kolem 19000,–. Spolu nežijeme, ale je v rodném listě tudíž se porodne posuzovalo i s ním, takže nemám nárok. Jinak ja nepracovala, jsem hned po škole. On dostal vánoční plat takže v prosinci 100% ze svého platu a tak nemám nárok, což jsem se odvolala ze spolu nežijeme atd a stejně mi to zamítli a zamítli i to, ho odebrat z posuzovanych osob :cert: Takže ja trpím jak magor na sále, nežijeme spolu a nic nedostanu. Porodne by správně měla dostat každá žena! A rodicak jsem musela si musela zvolit částku a dobu jelikož jeden z rodičů pracuje. Takže pokud chceš porodne, buď neuvadej otce do RL nebo si předem sepiste smlouvu kolik ti bude platit a ověřte na poště podpisy nebo u notáře a nebo ještě jít k soudu, protože jinak ho nedostanes (což me neřekli) :zed: Hold úřady neřeknou a ještě kecaji blbosti, aby člověk nic nedostal. Jinak jsem rodila v lednu.

Bydlím s babičkou a její příjmy se nikde neuvádějí, aspoň po me to nechtěli. Prostě jen rodina, což je matka, otec (ikdyz spolu nezijete) a dítě.

Příspěvek upraven 15.03.17 v 22:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
15.3.17 22:19

@Izumi Miyako : pokud bydlíš u rodičů, žádné dávky na bydlení nedostaneš. Pokud chceš mít otce v RL a dostat porodné, musi se otec vyloučit z posuzovaných osob, to známena mít na to papír ( zřejmě přes soud, z ospodu stačit nebude ), ze spolu nezijete, ze mas dítě v péči a on vyměřené alimenty. Pokud bude v RL, tak čestné prohlášení, ze spolu nezijete, fakt stačit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 22:30

@KatieRz me to jeho prohlaseni ze spolu nezijeme stacilo a beru davky. Beru i prispevek na bydleni a to bydlim u otce.
Takze ted tomu vsemu prestavam rozumet :nevim:
Nemyslim to nijak zle. Ale je zvlastni ze u me v pohode a u tebe ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 22:32

Ja teda rodila 2014, tak jestli se od te doby neco zmenilo… ale pokud by tomu tak bylo, tak by mi urcite prisel papir o tom ze nemam narok. A na zacatkumesice jsem byla na soc. Dodat papiry. A vse bylo v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 22:34

@KatieRz Kdybych ho neuvedla do RL, tak by to zas nerozdejchali moji rodiče. By mi furt předhazovali, jak mě musejí živit i s dítětem a on by si rozchechtaně točil palečky a nic by neplatil. A nedostali bychom z něj alimenty. Člověk se kolikrát dostanu do blbé životní situace, což o to. Jenom by bylo vhodné, kdyby to hlavně moje matka ještě nezhoršovala :zed: Vím jistě, že mi to smlouvu dobrovolně nesepíše, když není schopen ani odpovídat na otázky typu Ano/Ne :roll:

@myskalucka V tom případě, bych si asi nejdříve měla nechat vyměřit alimenty a tak, pokud chci řešit porodné hned po porodu, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
916
16.3.17 08:55

@dominikaad Tak ja nevím, ja se odvolala a pak mi zase poslali zamítnutí s tím, ze jsem dostatečně neprokázala ze spolu nežijeme. Jako nevím jak jsem jim to měla dokázat a žádost aby ho vyřadili z posuzovanych osob mi též zamítli :( Jakože 13000,– je dost a nedostanu za porod nic. Pouze mám rodičovský příspěvek, který jsem musela si volit jelikož on pracuje. Což též nechápu proč, když spolu nežijeme tak proč podle něj. Babička bere příspěvek na bydlení. Navíc tady ty ženské kecaji jak hrom, ještě me osocila jedna ze prý už není skoro ani jedna normální rodina, ze kvůli davkam radši nikdo spolu nežije. Jsem si připadala tak trapně a přitom neměla právo na takové řeči :cert: Ještě lžou, tady říkají např ze se nedá žádat zpětně a volala jsem do Prahy, tam říkali ze to jde. Ale jako uz to kašlu, 2× to zamítli a ja se doprosovat nebudu, ikdyz by mi to fakt pomohlo ale chovají se jak hovada s prominutím :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tefanek
16.3.17 09:06
@KatieRz píše:
@dominikaad Tak ja nevím, ja se odvolala a pak mi zase poslali zamítnutí s tím, ze jsem dostatečně neprokázala ze spolu nežijeme. Jako nevím jak jsem jim to měla dokázat a žádost aby ho vyřadili z posuzovanych osob mi též zamítli :( Jakože 13000,– je dost a nedostanu za porod nic. Pouze mám rodičovský příspěvek, který jsem musela si volit jelikož on pracuje. Což též nechápu proč, když spolu nežijeme tak proč podle něj. Babička bere příspěvek na bydlení. Navíc tady ty ženské kecaji jak hrom, ještě me osocila jedna ze prý už není skoro ani jedna normální rodina, ze kvůli davkam radši nikdo spolu nežije. Jsem si připadala tak trapně a přitom neměla právo na takové řeči :cert: Ještě lžou, tady říkají např ze se nedá žádat zpětně a volala jsem do Prahy, tam říkali ze to jde. Ale jako uz to kašlu, 2× to zamítli a ja se doprosovat nebudu, ikdyz by mi to fakt pomohlo ale chovají se jak hovada s prominutím :pocitac:

Bud rada, ze jsi mela moznost volit vysi prispevku na zaklade otcova platu. Jinak bys mela automaticky ctyrletou variantu, ktera po urcite dobe klesa na 3800 mesicne. A to, ze mas pouze rodicak, neni nic vyjimecneho. Vetsinou zensky maji jen rodicak, pokud si neprivydelavaji. Coz ostatne taky muzes. Dite sis poridila hned po skole, nemuzes ocekavat zazraky. Ja pochopim, ze se nekdo dostane do blby situace a potrebuje pomoci, ale tyhle kecy me vzdy nadzvednou.

• Citovat
  • Upravit
Tefanek
16.3.17 09:07

@KatieRz A ano, opravdu kvuli davkam mnoho rodin jako spolu nezije. Velka ubohost, sosaj stat a pak se potrebnym nedostava. V tom vazne urednice nelhaly.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama