Reklama

Porodné na dvojčátka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

romana93jandova
Nováček 8 příspěvků 30.01.17 13:37
Porodné na dvojčátka

:jazyk: Ahoj maminky. Chtěla bych se zeptat na pár informací o porodném. Budu o něj žádat až nyní, i když naše dvojčátka jsou narozeny 12.6.2016. Prý mohu žádat do roka od jejich narození, takže to je OK.
Ale zajímá mě jiná věc. Vytiskla jsem si tiskopis žádosti o porodné, ale v kolonce pro dítě je místo jen na jedno jméno a tak. Nikde se tam nedá uvést, že jde o dvojčátka. Musím mít tedy vyplněné dva tiskopisy žádosti a v každé žádosti mít jednu z holčiček? Nebo stačí jedna a někam to tam dopsat? A také, dostanu jen jedno porodné na jednu z holčiček nebo dostanu 23.000,– jako za dvě děti? Vím, najdu to na googlu, ale tam mi to právě na různých stránkách píšou jinak, takže nějak nevím, jak je to aktuálně.
Co se příjmů týká, tak se do toho vejdem, abychom ho dostali, to jsem si kalkulovala - 2 dospělí + 2 dětičky. A poslední věc - dokládá se tedy opravdu příjem za čtvrtletí před narozením dětí? Konkretně tedy holčičky jsou 12.6.2016 - budu tedy dokládat příjmy za leden-březen 2016? Nebo budou chtít nynější čtvrteltí tj. říjen-prosinec 2016? U tohoto se jen ujišťuji, že to chápu správně.
Děkuji zkušenějším maminkám za odpovědi :) :*

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3041 příspěvků 30.01.17 13:45

Určitě budeš žádat na dvou tiskopisech pro každé dítě zvlášť. Dostanete 13tis na první dítě a 10 na druhé. Příjem budete dokládat za čtvrdletí řed narozením dětí.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 30.01.17 13:45

Dokladat budeš čtvrtletní před narozením, leden-březen jestli jiné děti nemáte dostaneš 23000,– s formulářem neporadím.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 30.01.17 13:45

Ano, dostaneš 23 tisíc pokud splňuješ podmínky. čtvrtletí budou chtít před narozením, tj leten až březen 2016. S vypsáním formulářů neporadím, silně překračujeme nárok na tuto dávku, tak jsem to ani nezkoumala.

Včelička992
Závislačka 3335 příspěvků 30.01.17 13:45

Prosim a jak zjistim, ze na to mam narok? Myslela jsem, ze je to pro maminky s nizsim prijmem a nebo se to pocita kolik vydela i manzel i ja? Vubec nevim. Zatim jsem o porodne na dvojcatka nezadala, myslim, ze na to narok nemam pokud je to tak jak myslim, bylo by fajn kdybych se pletla, penizky se vzdy hodi a zvlast u dvojcatek :D

Martia007
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 15 inzerátů 30.01.17 13:49

Počítá se příjem vás obou.

Uživatel je onlinezrcadlo
Kelišová 6617 příspěvků 30.01.17 13:49

@Včelička992 Za rok 2016 by musel být měsíční příjem obou rodičů nižší než cca 20800,–Kč, aby byl nárok na porodné.

Kattynka000
Závislačka 3017 příspěvků 30.01.17 13:49

@Včelička992 s manzelem nesmíte překročit příjem za to rozhodné čtvrtletí, je to něco málo pod 21000(nevím teď kolik přesně, jukni na kalkulačku pro výpočet porodného)

Kelišová 6617 příspěvků 30.01.17 13:53

@romana93jandova Já jen upravím - ty píšeš, že na nárok dosáhnete a kalkuluješ 2 dospělí + 2 děti, ale protože se posuzuje příjem za kalendářní čtvrtletí, ve kterém jste ty děti ještě neměli, tudíž jste žádné další 2 osoby nevyživovali, tak ten příjem by musel být nižší než cca 20800,–Kč měsíčně.

Včelička992
Závislačka 3335 příspěvků 30.01.17 13:53

@Kattynka000 takze kdyz mesicne mame napriklad PLACNU vic jak 40 000, tak si o tom muzem nechat zdat ze? To je skoda :D

Kelišová 6617 příspěvků 30.01.17 13:56
@Včelička992 píše:
@Kattynka000 takze kdyz mesicne mame napriklad PLACNU vic jak 40 000, tak si o tom muzem nechat zdat ze? To je skoda :D

Ano, je to opravdu dávka jen pro ty sociálně nejslabší (plus teda pro ty slabší mentálně, kteří si myslí, že podvodem a nenapsáním otce do RL se na porodném napakují - přičemž když ten otec pracuje, tak na daňové slevě za dítě získá od státu za rok víc, než je to porodné).

Kattynka000
Závislačka 3017 příspěvků 30.01.17 14:02

@Včelička992 Přesně tak, vy jako rodiče nesmíte přesáhnout čásku, jak tady psala @zrcadlo 20800,– (tuším že jsou k tomu ještě nějaké drobné), s příjmem 40 000 si o tom můžeš opravdu nechat zdát. Upřímně, mi u prvního neprošli asi o 250,– a měli jsme smůlu :nevim: A to jsem byla celé těhotenství na rizikovém na nemocenské a manžel v bývalé práci bral fakt to „minimum“.. :nevim:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 30.01.17 14:17
@zrcadlo píše:
@romana93jandova Já jen upravím - ty píšeš, že na nárok dosáhnete a kalkuluješ 2 dospělí + 2 děti, ale protože se posuzuje příjem za kalendářní čtvrtletí, ve kterém jste ty děti ještě neměli, tudíž jste žádné další 2 osoby nevyživovali, tak ten příjem by musel být nižší než cca 20800,–Kč měsíčně.

To je fakt děti se tam počítají pouze narozené

Uživatel je onlineajtakrajta1
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 30.01.17 14:26
  • Omylem posláno.

Malike
Extra třída :D 11590 příspěvků 30.01.17 14:34

@romana93jandova jestli ty dvě děti počítáš dvojčátka..Tak ne..Ty a manžel příjem vás obou..Plus jestli jste čtvrtletně dostali nějaké vrátky nebo prémie taky se pocita

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama