Porodné na první dítě 2015

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Čučice
Stálice 67 příspěvků 15.10.14 07:58
Porodné na první dítě 2015

Ahoj holky,

mám velký dotaz. Našla jsem si výpočet na porodné rok 2015. A podle zadaného průměrného platu mám nárok na porodné. Ale pak se tam píše, že se sečtou všechny osoby v domácnosti? Bydlím zatím s mamkou, tak to se bude započítávat i její plat? Jsem z toho zmatená a vytočená.. Děkuji všem za zkušenosti a radu :nevim:

Reakce:
smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 15.10.14 08:15

Ne započítavá se jenom tvůj a přítele/manžela příjem.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 15.10.14 08:21

@Čučice mamka ne - ale ty a otec dítěte - pokud je v RL

Čučice
Stálice 67 příspěvků 16.10.14 07:55

Aha děkuji :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 20:26

Hm.. a když ho u porodu neuvedu, abych porodné dostala-neb bych s ním neměla nárok a uvedla bych ho později?

mk30071986
Povídálka 16 příspěvků 02.01.15 19:01

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli budu mít nárok na porodné, když manžel pracuje v Německu…v ČR tudiž nic neodvádí (žádné daně, nic)..v ČR má trvalý pobyt v Německu přechodný… děkuji

Verunylek
Povídálka 14 příspěvků 13.02.15 14:16

Chapu to správně že i když mame trvale bydliště každý jinde tak se budou brát naše platy?

Čučice
Stálice 67 příspěvků 16.02.15 07:45

Ted jsem to četla a ano. Jedině že by jsi nahlásila, že jsi matka samoživitelka. Ale co to obnáší a musí splňovat to nevím. Ve středu si zajdu na úřad práce a zeptám se jak to je.. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >