Slovák a Češka, kteří spolu nežijí, a porodné

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
17.10.21 08:23

Porodne nárok slovak a česká nežijící spolu

Dobrý den chci se zeptat rozešli jsme se s přítelem máme spolu dceru budou ji (2 měsíce ) ex přítel je slovak já česká byla jsem žadat o porodné a prý kvůli tomu že je on slovak nemám nárok na porodne malá ho má v rodném listě i příjmení má po něm a jelikož sem na malou sama on bude platit alimenty už máme po soudě na úřadu po mě chtějí nějaký doklad o pobytu v ČR ale ex se nikde nenahlasil že byl v ČR byl tady u svoji rodiny po rozchodu odjel domu maximálně mě to muže potvrdit ta jeho rodina co bydlí ve stejném městě jako já mate někdo zkušenost? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10799
17.10.21 08:42

Nárok na dávky má pouze fyzická osoba, jestliže ona a s ní společně posuzované osoby jsou hlášeny k trvalému pobytu na území České republiky (občané České republiky) nebo mají trvalý pobyt (cizinci) na území České republiky a mají zde bydliště. Cizinci, kteří nemají trvalý pobyt na území České republiky, jsou oprávněnými osobami po uplynutí 365 dní ode dne hlášení k pobytu. Do doby 365 dnů pobytu na území České republiky se nezapočítává doba, kdy je osoba žadatelem o udělení azylu ubytovaným v pobytovém středisku Ministerstva vnitra. Dávky státní sociální podpory náleží rovněž dalším, v zákoně o SSP uvedeným osobám, které nemají na území České republiky trvalý pobyt, pokud zde mají bydliště. Do okruhu oprávněných osob spadají také občané Evropské unie, krytí nařízením EP a Rady (ES) č. 883/2004 nebo nařízením Rady (ES) č. 1408/71 nebo nařízením EP a Rady (EU) č. 492/2011.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12625
17.10.21 09:22
@Hana5566 píše:
Dobrý den chci se zeptat rozešli jsme se s přítelem máme spolu dceru budou ji (2 měsíce ) ex přítel je slovak já česká byla jsem žadat o porodné a prý kvůli tomu že je on slovak nemám nárok na porodne malá ho má v rodném listě i příjmení má po něm a jelikož sem na malou sama on bude platit alimenty už máme po soudě na úřadu po mě chtějí nějaký doklad o pobytu v ČR ale ex se nikde nenahlasil že byl v ČR byl tady u svoji rodiny po rozchodu odjel domu maximálně mě to muže potvrdit ta jeho rodina co bydlí ve stejném městě jako já mate někdo zkušenost? Děkuji

Proč to chtějí po tobě? Nežiješ s ním, tak jak to máš asi doložit? Dávat dítěti příjmení po někom, s kým ani nežiješ nebylo moc chytrý. Tohle nikdy nepochpím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
17.10.21 09:30

@arinecka bohužel byla to chyba ale to už nenapravím :roll: no já taky nechápu co po mě pořad chtějí nejsme spolu od 1.7 oficiálně předtim to bylo takové ze jen dojížděl za tou svoji rodinou a menším brigádám díky tomu mi nechtějí pustit mateřskou a přídavek porodila jsem v srpnu a ještě sem nic nedostala ale známa má říkala pokud mám uz rosudek ze soudu že uz nic doložovat nemusim tak vůbec netuším co po mě pořad chtějí na tom úřadě kamarádky známa má ten stejný případ a žádný důkaz o pobytu v ČR nechtěli a normálně vše dostala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12625
17.10.21 09:47

@Hana5566 Já to nějak nechápu, co má s tímhle společného tvoje mateřská? Nežijete spolu, jen je uvedený v RL. Tak co po tobě chtějí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10799
17.10.21 11:17

@Hana5566 tak řešíš porodné, peněžitou pomoc v mateřství nebo rodičovský příspěvek? A co KONKRETNE po tobě chtějí doložit? To jsem z toho nějak taky nepochopil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27900
21.10.21 07:41

@Hana5566 to je divné, měsíc a půl před porodem jste se rozešli, ale přítel je v rodném listě a dítě má jeho jméno?
dále se mi nezdá, že by byly soudy tak rychlé a 2 měsíce po porodu už máte po soudním stání i přikleplé alimenty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
21.10.21 08:31

@stinga já někde píší že jsme se rozešli před porodem? Já na tom nic špatného nevidím je to otec tak proč by nemohl podepsat otcovství pro mě rozhodně lepší než mít v rodném listě otec neznámý a představte si že ano podala jsem to v září a v říjnu byl soud takže tak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3323
21.10.21 08:38

Materskou dle vseho myslis rodicak, protoze PPM s tatinkem opravdu nesouvisi. No tam se musi prokazat, z ktery zeme bude chodit, kde jsou “zajmy ditete”, nebo jak tomu rikaji. Taky jsem dokazovala, ze na RP v cizine narok nemame a to tu muz ma pobyt uz 10 let. Holt kdyz chces prachy od statu, musis pro to neco udelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
21.10.21 08:40

S mateřskou by neměl mít nic společnýho, pokud máš odpracováno, máš nárok na mateřskou a to se řeší v zaměstnání už před porodem, jak je to s porodnym kvůli občanstvî netušim, ale pamatuju si, že se nám započítávaly oba platy (já neměla žádný, tehdy otec dost málo a i tak jsme byli na hraně aby nám ho dali), z toho co píšeš to zní, jakože tu byl načerno - pak se nedivim, že skrz něj nebudeš mít na tyhle věci nárok, ale rodičovskou bys normálně dostat měla, jen si nemůžeš regulovat částku - aspoň tehdy jsem to tak měla já :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7400
21.10.21 08:53
@Hana5566 píše:
@arinecka bohužel byla to chyba ale to už nenapravím :roll: no já taky nechápu co po mě pořad chtějí nejsme spolu od 1.7 oficiálně předtim to bylo takové ze jen dojížděl za tou svoji rodinou a menším brigádám díky tomu mi nechtějí pustit mateřskou a přídavek porodila jsem v srpnu a ještě sem nic nedostala ale známa má říkala pokud mám uz rosudek ze soudu že uz nic doložovat nemusim tak vůbec netuším co po mě pořad chtějí na tom úřadě kamarádky známa má ten stejný případ a žádný důkaz o pobytu v ČR nechtěli a normálně vše dostala :nevim:
@Hana5566 píše:
@stinga já někde píší že jsme se rozešli před porodem? Já na tom nic špatného nevidím je to otec tak proč by nemohl podepsat otcovství pro mě rozhodně lepší než mít v rodném listě otec neznámý a představte si že ano podala jsem to v září a v říjnu byl soud takže tak ;)

Tak tady si asi protiřečíš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27900
21.10.21 08:56
@Hana5566 píše:
@arinecka bohužel byla to chyba ale to už nenapravím :roll: no já taky nechápu co po mě pořad chtějí nejsme spolu od 1.7 oficiálně předtim to bylo takové ze jen dojížděl za tou svoji rodinou a menším brigádám díky tomu mi nechtějí pustit mateřskou a přídavek porodila jsem v srpnu a ještě sem nic nedostala ale známa má říkala pokud mám uz rosudek ze soudu že uz nic doložovat nemusim tak vůbec netuším co po mě pořad chtějí na tom úřadě kamarádky známa má ten stejný případ a žádný důkaz o pobytu v ČR nechtěli a normálně vše dostala :nevim:

nejsme spolu od 1.7. a rodila jsi v srpnu -
to jste se nerozešli před porodem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27900
21.10.21 13:50

@Hana5566 balamutíš nás tady a zřejmě se snažíš obalamutit i úřady, a zřejmě spolu dál žijete, víš co, kdo neumí lhát, nemůže podvádět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat