Porodné pro nesezdaný pár

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cherie96
Nováček 6 příspěvků 19.08.19 18:44
Porodné pro nesezdaný pár

Zdravím,
chtěla bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s žádáním o porodné. Za 3 týdny se nám má narodit mimčo, jsme nesezdaný pár a oba máme trvalé bydliště ještě hlášené u rodičů. Z práce jsem musela bohužel odejít na neschopenku prakticky ihned jak jsem otehotněla, takže peněz moc nebylo, a proto by nám porodné hodně pomohlo. Zajímá mě pokud budu žádat, budou po mě chtít doložit i plat otce, i přestože nemáme nikde uvedenou společnou domácnost a nejsme svoji, ale na matrice zapsaný jako otec je? Moc by nám to pomohlo a zajímá mě jestli to jde nějak legálně obelstít a doložit jen můj nízký příjem z neschopenky. Děkuji :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
matkabagristy
Hvězda diskuse 35080 příspěvků 19.08.19 18:46

@Cherie96 posuzují se příjmy obou rodičů

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23487 příspěvků 19.08.19 18:47

@Cherie96 Kolik to porodné dělá? 10 tisíc? To vás fakt spasí?

Petula306
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 19.08.19 18:51

Tady se neptej, nikdo Ti ho přát nebude. Pokud je otec v rodném listě, budou posuzovat vaše příjmy společně. Můžeš požádat o jeho vyloučení ze společně posuzovaných osob, to ale spolu nesmíte bydlet (zkoumat to nikdo nebude, že by šel k vám domů, ale musíš to nějak prokázat).
Pro mě je třeba 13.000 hodně peněz, asi jsem z chudého kraje.

Leo44
Kecalka 290 příspěvků 19.08.19 18:51

Jakmile plat jednoho z rodičů přesahuje 15 tis tak nemáš nárok. U rodičů co nepracují se hodnotí součet obou platu.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35080 příspěvků 19.08.19 18:55

@Petula306 bydliště u této sociální dávky nehraje roli

zrcadlo
Echt Kelišová 7694 příspěvků 19.08.19 18:58
@Petula306 píše:
Tady se neptej, nikdo Ti ho přát nebude. Pokud je otec v rodném listě, budou posuzovat vaše příjmy společně. Můžeš požádat o jeho vyloučení ze společně posuzovaných osob, to ale spolu nesmíte bydlet (zkoumat to nikdo nebude, že by šel k vám domů, ale musíš to nějak prokázat).
Pro mě je třeba 13.000 hodně peněz, asi jsem z chudého kraje.

Tohle je tak krátkozraké… Ano, jde to obejít nezapsáním do RL, vyloučením ze společně posuzovaných osob (musel by ale posílat alimenty), ALE v obou těchto případech otec nemůže uplatňovat daňovou slevu na dítě, která je za jeden rok VYŠŠÍ než to porodné. Takže dělat obstrukce a ještě riskovat, že to budou muset vracet je podle mě velký nesmysl. Mimochodem, kdyby si ji chlap vzal, tak rodičovský příspěvek se nepočítá do příjmů a v budoucích např. dvou letech by si ji mohl odečítat z daní, což je dalších až cca 25tis. ročně (pokud by si ona vydělala méně než 68tis. ročně). Proti tomu je porodné fakt malá částka.

Kriss Tina
Extra třída :D 12208 příspěvků 19.08.19 19:17

Kde bydlíte je jedno, posuzuje se plat obou rodičů (pokud jsou oba zapsáni v rodném liste). Bere se příjem za poslední čtvrtletí před narozením dítěte. Hod si to do kalkulačky, ale pokud chlap vydělá aspoň 15 000kc tak se nevejdete (když si k tomu měla nemocenskou)

BrnackaM
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 19.08.19 19:19

Googlení zabere asi tak 30s :roll: :
https://www.finance.cz/…-na-porodne/

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 19.08.19 19:35
@Petula306 píše:
Pro mě je třeba 13.000 hodně peněz, asi jsem z chudého kraje.

13 tisíc hodně peněz když někdo čeká miminko?? :-D to je tak cena kočárku… to si má člověk holt rozmyslet dřív jestli má nebo nemá na to mít dítě, pak to dopadá tak, že dítě z toho života má houby protože matka počítá každou korunu…
pokud u porodu matka umře a otec nebude kvůli pár korun v RL, tak to teprve bude veselo :zed:

NinaU.
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 19.08.19 19:40

Asi jste měli včas myslet na to, že můžeš zůstat na PN a především by se o tebe a dítě měl finančně postarat otec. Porodné je bohužel jen pro úplné žebráky, je to nefér ale jw to tak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 19:46

Na porodné normální člověk nedosáhne, klidně bych ho zrušila úplně.
Prosím anonym, nebo smazat

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 19.08.19 19:50
@Anonymní píše:
Prosím anonym, nebo smazat

zbytečný anonym, za to se nemusíš stydět… je pravda, že ve většině případů dosáhnou na porodné ti, kteří by se ani rozmnožovat nemuseli

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 19.08.19 19:50

Tak tech par tisic fakt vytrhne leda uplne zebraky. Ja vic ocenim slevu na dite a slevu na manzelku. Mam to samy za 4-5 mesicu a dal to jde jen do plusu.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 19.08.19 19:51
@Anonymní píše:
Prosím anonym, nebo smazat

Ještě, že tu máme anonymy, jinak by snad ubožáci chodili na jiný server.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama