Prosím o vysvětlení porodného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 15:12
Porodné prosím vysvětlení

Omlouvám se že zakládám další vlákno ale já se v tom vůbec nevyznám všude je toho tolik že z toho ztrácím hlavu, mohla bych se prosím zeptat když jsem porodila v červnu tak se počítají tedy březen duben květen? Zda to správne chápu, a doložit příjmy pritelovi dám papír z úřadu aby to nechal potvrdit v práci za ty tři měsíce ale já když jsem v lednu skončila v práci, potom jsem byla na neschopence a šla se zaregistrovat na úřad práce, jenže jsem si neuvědomila že jsem pořád na neschopence a paní na úřadu si toho taky vsimla pozdě takže jsem neschopenku ukončila ještě ten den stim že můžu zůstat v registru no nemohla jsem takže jsem byla bez schopenky i bez úřadu měla jde správní řízení a byla jsem vyloučena stim že můžu nastoupit až za tři měsíce takže já se znovu registrovala v dubnu a to jsem stihla jeden měsíc podpory poté jsem už nastoupila na mateřskou a v dubnu mi zároveň na účet přišli daně z bývalí práce, jen nevím jak to mám teď doložit páč dane mi prisli na pritelovo účet tak stačí výpis kde budpu vidět ty daně? A na úřadu práce mi tedy taky potvrdi že jsem se registrovala až v tom dubnu a dostala jsem jednu podporu? A myslím že mi prisel zbytek z neschopenky ale po stěhování spoustu papíru nemůžu najít ani tu složenku :(( myslíš že mi dají potvrzení o v práci zda jsem opravdu brala něco nebo ne, nebo neschopenku vyplácí ossz? Já vím je to zamotané ale snad trošku pochopíte děkuji???? :)

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11058 příspěvků 09.01.19 15:16

A to má přítel tak nízký příjem?? Já bych si nejdřív zadala všechny ty příjmy do kalkulačky jestli vůbec máte nárok, než bych složitě sháněla papíry. Jinak když sem před lety žádala já, tak ode mě žádné papíry nechtěli, přítel doložil příjmy a já byla na nemocenské od začátku těhotenství tak tyhle informace si úřednice vytáhla sama z počítače :think:

Lendeš
Kelišová 6506 příspěvků 09.01.19 15:26

Bere se předchozí kalendářní čtvrtletí, takže když jsi porodila v červnu, tak se dokládá leden až březen. V Dokladu o výši čtvrtletního příjmu zaškrtneš, žes v té době pobírala i dávky nemocenského pojištění.

Váš příspěvek
Reklama