Jak si vypočítám porodné?

Anonymní
13.1.20 23:36

Porodne vypocet jak

Ahoj zajimalo by mě jak se vypocitava porodne. Miminko se mi narodilo v listopadu. Takže dokladam prijmy za červenec, srpen, září. Ja byla bez příjmů, přítel byl bez příjmu v cervenci(neposlali mu jednu marodku), v srpnu dostal marodky dvě najednou(30tis) a v září jednu marodku(15tis). Všude čtu ze se narok bere z nějakého průměru za to dané období. To znamená že se ty částky sečtou a vydělí třemi a to je ten průměr?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6772
13.1.20 23:39

Ano.
Jak bez příjmu? Jakože bez mateřské, podpory v nezaměstnanosti, rodičovského příspěvku, nemocenské? Prostě jenom tak doma a platila sis zdravotní? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 23:40

@Aletheia jsem po škole, kterou jsem dodělala v červnu 2019, potom jsem byla na UP ale bez podpory.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 23:48
@Anonymní píše:
Ahoj zajimalo by mě jak se vypocitava porodne. Miminko se mi narodilo v listopadu. Takže dokladam prijmy za červenec, srpen, září. Ja byla bez příjmů, přítel byl bez příjmu v cervenci(neposlali mu jednu marodku), v srpnu dostal marodky dvě najednou(30tis) a v září jednu marodku(15tis). Všude čtu ze se narok bere z nějakého průměru za to dané období. To znamená že se ty částky sečtou a vydělí třemi a to je ten průměr?

Tak teoreticky narok na porodne bys mela mit. Zajdi si na OSSZ a oni to reknou co a jak. Porodne je ve vysi 10.000,–

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 23:59
@Anonymní píše:
Tak teoreticky narok na porodne bys mela mit. Zajdi si na OSSZ a oni to reknou co a jak. Porodne je ve vysi 10.000,–

Není to 13000?

• Citovat
  • Nahlásit
482
14.1.20 00:03

https://www.kurzy.cz/…orodne-2020/

Zkus si to orientacne spocitat zde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.20 00:03

Jo 13.000 to je.

• Citovat
  • Nahlásit
482
14.1.20 00:08

https://www.mpsv.cz/…st-o-porodne

A tady vse k tomu potrebne…staci jen googlit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.20 00:13

@Dragonsqueen tam je prave na vyplnění čistý měsíční příjem, nevim jak to vyplnit když jeden mesic pritel nebral nic a druhý mesic bral dvě nemocenské najednou

• Citovat
  • Nahlásit
7463
14.1.20 05:15

Sectou se veskere prijmy a vydeli trema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
14.1.20 05:49
@Anonymní píše:
@Dragonsqueen tam je prave na vyplnění čistý měsíční příjem, nevim jak to vyplnit když jeden mesic pritel nebral nic a druhý mesic bral dvě nemocenské najednou

V te kalkulacce je crvrtletni prijem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9251
14.1.20 08:32

Započítáš nemocenskou, kterou v tom čtvrtletí dostal vyplacenou. Pokud nějaký měsíc dostal vyplacené 2 dávky, započítáš obě. Průměr za měsíc pak nesmí přesáhnout 20 817 Kč v rodině s prvním dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat