Porodní asistentka nebo všeobecná sestra?

28.6.15 12:42

Porodní asistentka nebo všeobecná sestra?

Zdravím vás! :)
Zrovna řeším velké dilema. Byla jsem přijata na UPOL- obor PA a také VS a teď si nevím rady. :nevim: Spoustu známých mi říká, ať jdu na PA, že je to krásná práce atd., ale co jsem tak četla příspěvky na jiných webech, moc tomu tak není a hlavně PA je teď dost, tudíž uplatnění je mizivé. Střední mám Nutričního asistenta. :)
Prosím všechny, kteří se pohybují ve zdravotnictví o radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5929
28.6.15 12:51

Nikdo z nás tady ale neví, kam tě srdce táhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
28.6.15 12:57

VS je taky krasna prace a umožňuje vybrat si z více oboru.. Platy budou asi podobne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23724
28.6.15 12:58

Dost i záleží na tom, odkud pocházíš. Jestli jsi z Prahy, tak je tu několik nemocnic, spousta ambulancí, CARy atd., takže jako PA bys uplatnění sehnat mohla. Pokud jsi odněkud, kde není ani jedna ambulance, nejbližší nemocnici s malým gyn-por oddělením máš 40 km, tak pak jako PA máš smůlu, že nemůžeš ani do domova důchodců, který by tam jakž takž byl. Nevíme, zdali jsi ochotná odejít z rodného města za prací někam pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
28.6.15 14:20

@petka94 šla bych do PA z jednoho prostého důvodu - nemůžeš ji studovat dálkově. Já dělám teď VS při mateřské.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
28.6.15 17:37

@danyk ano, v okolí mého bydliště je situace právě taková, máme poblíž akorát jednu malou nemocnici… připadá mi, že VS má práci více různorodou, ale jsem v tomto opravdu hodně nerozhodná. :zed: PA má taky něco do sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama