Porodní asistentka v Brně/porod s PA

139
27.3.20 19:23

Porodní asistentka v Brně/porod s PA

Ahoj holky, mám dotaz… Je tu někdo, kdo rodil se soukromou PA v Brně? Můžete doporučit? A nebo ještě jinak… Klidně budu ráda za doporučení PA, která v brněnské porodinici pracuje a byly jste s ní spokojené a která by byla ochotná komunikovat s těhovnou před porodem. Díky moc moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

192
27.3.20 19:40

Zkuste porodnici u Milosrdných (jedou sice co nejvíc přirozené porody, nepodporuji císař na zadost jak některé chtějí) zkusím dohledat PA co rodila mě a ta je úžasná! Určitě nemají problém s vámi cokoliv konzultovat, a udělat si čas i mimo :))

Jméno myslím Gregorová (dohledam presne) byla opravdu úžasná, hodně mi pomohla i po porodu, ten jsem měla náročný, velká krevní ztráta apod.. celou dobu se mi věnovala, na porodnim sále jsem byla po porodu, ten byl v 9 večer cca až do 3 do rána, pomáhala mi když jsem tam kolabovala, povídala si semnou, držela mě nad vodou, jelikož jsem byla na sebe naštvaná ze jsem po porodu nemohla na nohy furt jsem omdlevala apod, dokonce mi v 1 ráno po nemocnici sháněla brcko na pití :sweat_smile: fakt skvělá, když mě vezli na pokoj na vozíku, krásně mi zabalila věci, dala mi je na pokoj, dokonce mi je i vybalila, dala telefon na nabijecku apod, pak se mě zeptala jestli chci aby semnou i zůstala chvíli, jak jsem byla rozhozena tak pockala až jsem usla a potom odesla, druhy den ráno se dokonce ke konci směny přišla podívat a zeptat se jak se mi daří :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
709
27.3.20 19:47

@Cloui To dokáže člověka úplně zahřát na duši jen to čte. Moc hezké, takové zaměstnance by měla nemocnice platit zlatem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
27.3.20 20:13

@Froseth Přesně tak! Po tom co mi popisovala pani co semnou ležela před porodem ( potom jsem byla sama na pokoji po porodu) tak hrůza.. měla nějakou mladší blondynu a ta se ji pomalé vysmala když ji řekla ze po 5h snažení už pomalu nemůže ze chce nakonec epiduralku, tak ji řekla ať to neprehani ale ze teda zavolá dr na provedení epiduralu, po porodu když ji řekla ze se ještě necítí na to aby vstala a šla s ni do sprchy ji řekla ze se s ni nebude tady mazlit zbytečně další čas ze tam má oběd, malém jsem šla do kolen :woman_facepalming_tone1: Ale pokud budete chtít rodit u těch Milousu tak určitě tu Gregorovou doporucuju :)) ještě byli strasne mile taková mladá cenovlaska a starší cervenovlaska - jména fakt netuším :laughing: já rám byla před porodem už tři dny tak jsem je snad měla všechny postupně na vysetrenich :rofl: co se tyče doktoru tak takový mladý plesaty je z nich nejlepší, pochopí, poradi a má pochopení :)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
27.3.20 20:30

No, holky, to je právě to… je to prostě člověk od člověka :( Ale já jsem zrovna u Milosrdných rodit nechtěla… :( Mám na ně více negativních recenzí, než těch pozitivních :( A i tady to vidím :( Vy jste měla štěstí, což je super :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3553
27.3.20 20:42

Já rodila na obilňáku, měla jsem PA Zuzanu Veselou. Byla moc fajn, všechno vysvětlila, do ničeho nenutila. Měla hodně individuální přístup mi přišlo. Když už jsem byla úplně v pr*eli a myslela jsem že to snad nezvládnu, tak mě dokázala tak nakopnout, že jsem získala znovu sílu :lol: jako pokud si člověk zaplatí soukromou PA, tak se mu možná dostane ještě více pozornosti, ale já teda byla maximálně spokojená :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
27.3.20 20:51

@kiku.str ono je to těžký.. hodně negativních recenzí mají Milosrdní právě skrz to ze vám na počkání neudelaji císaře a pak ty maminky co se proste seknou na sále, ze nechtějí rodit apod pak akorát hází špínu, přitom vím ze už na první kontrole vám řeknou ze nepodporuji sekci a pokud to nerespektujete radši jinou porodnici :blush: :grinning: ale každý má nějakou zkušenost :) dobré ohlasy má ještě ta v Ivančicích, ale na Obilňák by mě nedostali ani vidlema, byla jsem na kontrole v rizikové poradně a nikdy víc, personal arogantní protivny. Sály mají moderní i ordinace ale ty pokoje, jak za komunistu :rofl: sestra tam ležela po operaci a protože nebylo místo lezela na patře kde jsou maminy, mříže na oknech, postele z roku 3,2,1 utikej, to stejné i vybavení. Maminky tam vozili miminka v těch plechových postylkach :laughing: :sweat_smile: v takové mám taky fotku před 22 lety :smile: :woman_facepalming_tone1: Ale třeba chytnete super personal a komfort řešit nebudete, ikdyz já jsem byla po porodu teda rada za moderní měkkou postel, a nově vybaveny pokoj vc novych koupelen :heart_eyes: když jsem viděla koupelnu na Obilnaku, člověk by se bal ze i ve snehulich něco chytí :rofl: :rofl: :rofl:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
27.3.20 21:20

@Cloui Já jsem tam měla švagrovou… Měla docela dlouhy porod a císaře se nedožadovala… Vlastne porod nakonec dopadl dobře, jen prostě chytla špatnýho doktora, nějaký ucho, co ji špatně sešil a skončila na sále, no :( Takže tohle ohledně péče :( Jinak pokoje jsou tam hezký, vím, že to tam mají novější. Jen postelí na pokoji hodně (na Obilňáku třeba jen dvě :) Ale jinak Obilnák s prostředím je na tom hooodně špatně :( No, já se právě ptám na všechno tohle kvůli tomu, že rodit pravděpodobně budu sama, protože manžel tam být nebude moct… :/ A napadlo mě, že bych se dopředu zkontaktovala s nějakou PA, se kterou se seznámím ještě před porodem a budu k ní mí t důvěru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3553
27.3.20 21:36

@Cloui hele a já si obilňák nemůžu vynachválit :palec: prostředí je staré, to je pravda. Ale personál profesionální, neměla jsem s nikým problém, všichni milý, ochotní. Prostředí bylo v tu chvíli to poslední, co jsem řešila. Příště bych tam šla určitě rodit znovu. Samozřejmě taky záleží, na jaký narazíte personál, ale říkám, já byla fakt spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
27.3.20 23:59

@juliettee ono je to “kus od kusu” :grinning: každý se citi dobře někde jinde, v jiných podmínkách apod, je to hodně individuální :blush: kamarádka tam teď taky rodila a taky si to chválila, mě jen rozsekalo když tam byla ta segra (spadla na bazén a měla dole 3 velké hematomi - operovali ji 4h) druhy den, cca 4h po operaci (po probuzení spis) prosila o čaj, tak ji sestra poslala ať si ho donese ze má nohy, no jasně ze si potrhala stehy a jela rovnou na sal, další den to same s jinou sestrou.. prosila o vložky a bylo ji řečeno ať i pro ne zajde, ze jsou v pokoji u umyvadla - jasné ze se jelo zase na sal, potom všem ji ještě dr servala ze nemá vůbec vstavat ze si za to muže sama… (je to cca 1,5 roku, sestře tenkrát 14let..) bohužel nikde takhle mladou nám ji na gyn nevzali tak si polezela 2 tydny jen neochotou sester.
Ale zas je to jen zkušenost, věřím ze spoustu z nás všech tady má super zkušenosti, třeba už tam ty sestry ani nepracují :grinning: :grinning: ale tenkrát jsme měli co dělat aby jsme se udrželi teda :punch_tone1: :punch_tone1: :sweat_smile:
(Jen edit ležela právě s tema maminama, jelikož nikde nebylo místo a kolikrát když jsme za ni šli, tak sestry kolikrát byly nepříjemné na novopečené maminky, když si nevěděli rady nebo nedej bože jim dítě dlouho brecelo)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
28.3.20 00:01

@kiku.str zkus třeba, pokud se na to citis (i s ohledem na situaci v ČR) projet si jednotlivé nemocnice, které se ti zalíbí a uvidíš sama. Některé mají i dny “otevřených dveří” kouknes na vybavení porodnich sálu, pobavis se s PA, a zjistíš co umí, co praktikují apod :)) (mělo by to jít i on-line - sice bez poznání personálu a možnosti s nimi mluvit, ale i na tom webu to mají všechno hodně dobře popsané) :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3553
28.3.20 00:41

@Cloui no tak s tou sestrou to je teda mazec, po takové zkušenosti bych tam asi nešla 8o asi fakt záleží na personálu. Já původně chtěla jít rodit do Bohunic, ale někdy v pátým měsíci těhotenství jsem upadla a trochu jsem se bouchla do břicha. No byla jsem z toho nervózní a řekla jsem příteli že radši pojedeme na pohotovost, ať mě vyšetří, měla jsem fakt strach. No a nevím proč, ale jeli jsme na pohotovost na obilňák. No a měli tam ke mě tak lidský přístup, že jsem si řekla že půjdu rodit tam. A nezklamali :palec: ale jasně, jak píšeš, je to asi kus od kusu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
28.3.20 10:59

Nechci Vám nějak kazit iluze, ale protože většina nemocnic jede nyní v systému střídání skupin zaměstnanců, aby se předešlo hromadnému kontaktu, tak se může stát, že Vámi zvolená PA bude u Vámi probíhajícího porodu patřit do jiné skupiny a nebude moci jít s Vámi k porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
29.3.20 13:11

@Cloui Já jsem to tak měla naplánované, ale právě s ohledem na tuto situaci to bohužel nejde… do nemocnice nesmí nikdo, kdo tam nepatří, neleží, nejde na vyšetření a podobně… Proto jsem se to rozhodla právě zkusit vyřešit takto, no :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama